Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 02:00:35


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Osobliwo¶ci medyczne  (Przeczytany 10941 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« : Czerwiec 01, 2010, 21:45:38 »

12 przypadków medycznych, które zszokowa³y lekarzy

Absolwenci medycyny z przynajmniej kilkuletnim sta¿em w zawodzie czêsto zyskuj± wizerunek twardzieli, którzy wszystko widzieli i których nie rusza nic. S± jednak przypadki, wobec których najwiêksi rutyniarze nie s± w stanie przej¶æ obojêtnie. Nawet najbardziej opas³e publikacje, po które siêgaj± lekarze, nie s± bowiem w stanie przewidzieæ wszystkiego.

Dzi¶ prezentujemy 12 przypadków medycznych, które wprawi³y w os³upienie samych medyków.

9. Dziewczynka z sier¶ci± kota


(fot. PD)

Chiñskich lekarzy zszokowa³ przypadek sze¶cioletniej Li Xiaoyuan. Cia³o ma³ej Chinki gêsto zaczê³y porastaæ szare w³osy przypominaj±ce sier¶æ kota. Wszystko zaczê³o w chwili, kiedy na plecach sze¶ciolatki pojawi³o siê niewielkie znamiê. Dooko³a miejsca, w którym pojawi³ siê pieprzyk znajdowa³y siê w³oski, które wkrótce zaczê³y rozprzestrzeniaæ siê na ca³ym ciele. Potem "sier¶æ" pokry³a niemal ca³e plecy i zaczê³a rosn±æ tak¿e na twarzy i ramionach.

Zdaniem lekarzy ze szpitala dermatologicznego w Zhaoqing, dziewczynka mo¿e cierpieæ na rzadk± postaæ jakiej¶ choroby, która powoduje, ¿e w ¿aden sposób nie mo¿na zapanowaæ nad rozprzestrzeniaj±cymi siê w olbrzymim tempie znamionami.

"Kiedy by³y mniejsze, mogli¶my zastosowaæ leczenie laserem. Ale nawet gdyby¶my usunêli je operacyjnie, istnieje spore prawdopodobieñstwo, ¿e dosz³oby do krwotoku pooperacyjnego." - mówi³ dr Lou Zhongquan.

...

1/13

http://niewiarygodne.pl/gid,12293527,img,12293658,kat,1017185,title,12-przypadkow-medycznych-ktore-zszokowaly-lekarzy,galeriazdjecie.html
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeñ 29, 2012, 18:42:53 »

Chiñski gabinet osobliwo¶ci medycznych cz.1
10 mar 2010



Na czole Chinki, licz±cej 101 lat, nieoczekiwanie wyrós³… róg! I jakby tego by³o ma³o, wszystko wskazuje na to, ¿e obok wyrasta drugi.

Zaczê³o siê od niewielkiej naro¶li, która pojawi³a siê na czole Zhan Ruifang w zesz³ym roku. Na pocz±tku nikt nie zwróci³ na to uwagi, ale trudno by³o w koñcu zignorowaæ naro¶l, która osi±gnê³a 6 cm i jej powierzchnia zrogowacia³a.

Zhan Ruifang oprócz tego, ¿e wygl±da niecodziennie – nie odczuwa zwi±zanych z rogiem niedogodno¶ci. Jest otoczona liczn± rodzin± a jej najstarszy syn skoñczy³ w³a¶nie 82 lata.

Na czole leciwej Chinki pojawi³a siê w³a¶nie identyczna do poprzedniej naro¶l co niechybnie oznacza, ¿e kolejny róg jest w drodze. Byæ mo¿e wtedy rodzina zdecyduje o tym, by zabraæ j± do szpitala. Poniewa¿ nie skar¿y siê ona na bóle a rodzinê nie staæ na lekarza – trudno na razie powiedzieæ co spowodowa³o powstanie takiego rogu.

http://nowaatlantyda.com/2010/03/10/chinski-gabinet-osobliwosci-medycznych-cz-1/


Chiñski gabinet osobliwo¶ci medycznych cz.2
26 mar 2010


Sze¶cioletni chiñski ch³opiec przeszed³ operacjê chirurgiczn±, dziêki której usuniêto mu 5 palców u r±k i 6 palców u stóp. Po operacji liczba jego wszystkich pozosta³ych palców wynosi³a 20, czyli tyle ile ma wiêkszo¶æ z nas.

Ch³opiec cierpia³ na chorobê zwan± polidaktyli±, która przejawia siê tym, ¿e cz³owiek ma wiêcej palców u r±k i nóg ni¿ inni ludzie. Zazwyczaj polidaktyliê przenosi siê genetycznie – inne przyczyny takiej mutacji genetycznej nie s± znane. Dodatkowe palce niestety s± nieruchome, bo najczê¶ciej nie posiadaj± stawów, lub w rzadkich przypadkach nawet je¶li je posiadaj±, to stawy te nie funkcjonuj±.

Na operacjê usuniêcia dodatkowych palców zdecydowali siê rodzice ch³opca. Ch³opiec przez sw± nietypowo¶æ by³ w szkole prze¶ladowany i wy¶miewany przez rówie¶ników. Ca³a operacja trwa³a 6 godzin i przeprowadzono j± w szpitalu Shenyang.





http://nowaatlantyda.com/2010/03/26/chinski-gabinet-osobliwosci-medycznych-cz-2/


Chiñski gabinet osobliwo¶ci medycznych cz.3

Chiñski gabinet osobliwo¶ci medycznych cz.4

Chiñski gabinet osobliwo¶ci medycznych cz.5

Chiñski gabinet osobliwo¶ci medycznych cz.6

Chiñski gabinet osobliwo¶ci medycznych cz.7

Chiñski gabinet osobliwo¶ci medycznych cz.8
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2012, 20:12:54 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2012, 20:04:55 »

Siostry i matka dotkniête straszn± chorob±
09.02.2012 11:11


Choroba, która zdarza siê raz na miliard przypadków (fot. Eastnews)

rawdziwie niewiarygodna historia spotka³a trzy hinduskie siostry i ich matkê. U wszystkich czterech kobiet zdiagnozowano niezwykle rzadk± mutacjê genetyczn±, która, zdaniem lekarzy, wystêpuje raz na miliard przypadków.

Siostry Sangli - 23-letnia Savita, 19-letnia Monish i 15-letnia Savitri cierpi± na tê sam± przypad³o¶æ co ich matka - Anita Sambhaji Raut. Lekarze okre¶laj± ich schorzenie jako "hypertricosis universalis", czyli hipertrichozê - chorobê wywo³uj±c± nadmierne ow³osienie cia³a. Hipertrichoza, zwana te¿ potocznie syndromem wilko³aka, to stan wystêpuj±cy zarówno u mê¿czyzn, jak i kobiet, polegaj±cy na nadmiernym ow³osieniu jakiej¶ czê¶ci cia³a. Choæ czêste s± te¿ przypadki, kiedy gêste ow³osienie pokrywa ca³e cia³o. Pojawienie siê takiego stanu nie ma nic wspólnego ze zmianami hormonalnymi. Przyczyna le¿y z regu³y w mutacji genetycznej.

Niestety - nie ma ¿adnego lekarstwa, które pozwala³oby na skuteczne leczenie tej przypad³o¶ci. Siostry Sangli spêdzi³y wiêkszo¶æ swojego ¿ycia na nierównej walce z syndromem wilko³aka, ale dopiero stosunkowo niedawno uda³o siê zahamowaæ gwa³towny wzrost w³osów dziêki specjalnym kremom depiluj±cym.

Lekarze wci±¿ s± bezradni wobec hipertrichozy i podkre¶laj±, i¿ niewiele wiadomo o tej chorobie. Pierwszym odnotowanym przypadkiem syndromu wilko³aka by³ Petrus Gonzales z Wysp Kanaryjskich. Jego przypadek opisano w 1648 roku i co ciekawe, wówczas równie¿ schorzenie to dotknê³o kilku cz³onków rodziny Gonzalesa. Na chorobê wywo³uj±c± nadmierne ow³osienie cierpia³y jego obie córki, syn i prawnuk. W ci±gu nastêpnych 300 lat zaobserwowano zaledwie 50 przypadków tego schorzenia. W XIX i na pocz±tku XX w. osoby z hipertrichoz± znajdowa³y zatrudnienie w cyrku.

(ac/rc)

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Siostry-i-matka-dotkniete-straszna-choroba,wid,14238791,wiadomosc.html
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Luty 20, 2012, 23:02:28 »

Nmachi – genetyczna zagadka
20 lip 2010

Nmachi jest dziewczynk± i jest trzecim dzieckiem Bena i Angeli Ihegboro, imigrantów nigeryjskich, ¿yj±cych od 5 lat w Londynie. Jej przyj¶cie na ¶wiat by³o dla jej rodziców nie tylko radosnym wydarzeniem, ale przede wszystkim wprawi³o ich w g³êbokie os³upienie. Ben i Angela – tak jak znakomita wiêkszo¶æ Nigeryjczyków ma czarny kolor skóry, ale ich córka okaza³a siê byæ… aryjsk± blondynk±. Lekarze szybko przeprowadzili testy genetyczne i dziecko z pewno¶ci± nie jest albinosem (o murzyñskich albinosach pisa³em ju¿ w artykule: „£owcy albinosów”).

Kiedy wszyscy – ³±cznie z lekarzami – przypatrywali siê w milczeniu niezwyk³emu noworodkowi, jako pierwszy do zmys³ów powróci³ ojciec dziecka, nie¶mia³o pytaj±c czy jest ono jego… Pytanie w takiej sytuacji by³o niezbyt stosowne i Ben szybko sam sobie na nie odpowiedzia³ mówi±c, ¿e oczywi¶cie jest to jego dziecko.



Maleñka Nmachi (jej imiê oznacza Piêkno Boga) w swych krêconych blond loczkach wygl±da jak prawdziwy anio³ek, maleñki cud, jak nazywa j± jej matka. Tymczasem Prof. Bryan Sykes z uniwersytetu oksfordzkiego a tak¿e inni genetycy zachodz± w g³owê w jaki sposób w czarnej rodzinie mog³o przyj¶æ na ¶wiat bia³e dziecko. Oznacza to, ¿e kto¶ w tej rodzinie, na którym¶ z konarów baobabu genealogicznego musia³ byæ bia³y! Taka sytuacja jest bardziej prawdopodobna na Karaibach, gdzie czê¶ciej dochodzi do mieszania siê ze sob± rasy bia³ej i czarnej, ale w Nigerii naprawdê trudno to sobie wyobraziæ.

5 lat temu – tak¿e w Anglii – sensacjê wzbudzi³y bli¼niaki, z których jedno by³o bia³e a drugie czarne, podobnie jak ich rodzice. Taki kaprys natury ma szansê jedn± na milion aby siê wydarzyæ.

W 2002 roku, w bia³ej rodzinie przysz³y na ¶wiat azjatyckie bli¼niaki. Tu jednak sprawê szybko wyja¶niono, bo w klinice gdzie przeprowadza siê sztuczne zap³odnienia personel medyczny pomyli³ probówki.

na podst.: „The Sun”

http://nowaatlantyda.com/2010/07/20/nmachi-genetyczna-zagadka/
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
krzysiek
Go¶æ
« Odpowiedz #4 : Luty 20, 2012, 23:09:36 »

A ¶w. pamiêci Michael Jackson ca³e ¿ycie pracowa³ nad takim efektem  Du¿y u¶miech Widaæ Matka Natura sama wie, kogo nim obdarzyæ... Mrugniêcie
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Luty 21, 2012, 20:13:26 »

A Jackson widocznie jej podpad³ i nie da³a mu tego przywileju. Mrugniêcie

Tysi±c lat ¿ycia
10 maj 2010



Dwie dziewczynki na zdjêciu powy¿ej to siostry Greenberg z Baltimore. Ta po lewej to Brooke a po prawej Carly. Brooke nied³ugo skoñczy 17 lat (nie, nie pomyli³em siê) i bêdzie mog³a zdawaæ na prawo jazdy. Problem w tym, ¿e Brooke ma cia³o i poziom rozwoju rocznego dziecka. Wci±¿ nie mówi ani nie chodzi, ale nie cierpi te¿ na ¿adn± ze znanych medycynie chorób.

Przyczyn± takiego stanu Brooke Greenberg jest jej kod genetyczny. Z jakiego¶ bli¿ej nieznanego powodu jej cia³o przesta³o siê starzeæ i utknê³o przez ostatnie kilkana¶cie lat na tym samym poziomie rozwoju. Dla nauki to nie lada gratka, bo dziêki temu mo¿na ostatecznie zrozumieæ na czym polega proces starzenia siê i sprawiæ, ¿eby zamiast ledwie doci±gaæ do 80-tki – ¿yæ co najmniej æwieræ milenium.

Ze sk±pych informacji na temat przeprowadzonych badañ na kodzie DNA Brooke wiadomo, ¿e mutacja genów jest niewielka i ¿eby sprawiæ aby organizm ¿y³ znacznie d³u¿ej potrzebny jest naprawdê niewielki zabieg. Pierwsze do¶wiadczenia przeprowadzono na nicieniu zwanym Caenorhabditis elegans. Nicieñ ten to pierwszy organizm wielokomórkowy o zsekwencjonowanym genomie. Cykl ¿yciowy tego nicienia to zaledwie 56 godzin. Dziêki manipulacji genetycznej sprawiono, ¿e ¿y³ on jednak 10 tygodni. (!)
Obecnie prowadzone s± podobne badania na myszach, które genetycznie s± bardzo bliskie ludziom.

W Starym Testamencie mo¿na przeczytaæ, ¿e cz³owiek przed Potopem, ¿y³ co najmniej kilkaset lat. Sam Noe zmar³ 350 lat po tym kataklizmie w wieku 950 lat! Do tej pory nikt o zdrowych zmys³ach nie bra³ mo¿liwo¶ci tak d³ugiego ¿ycia na serio. Wraz z przypadkiem Brooke Greenberg wszystko siê zmieni³o. Tyle, ¿e prawdopodobnie wiêkszo¶æ z czytaj±cych ten tekst nie ma siê z czego cieszyæ. W czasach kiedy coraz odwa¿niej mówi siê o tym, ¿e ¶wiat jest przeludniony, taka wiedza i terapia raczej nie ujrzy ¶wiat³a dziennego, bêd±c dostêpna jedynie dla bogatej i wp³ywowej elity.

http://nowaatlantyda.com/2010/05/10/tysiac-lat-zycia/
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #6 : Luty 21, 2012, 20:41:40 »

teraz ju¿ wiem na kim opiera³ siê ZUS podnosz±c wiek emerytalny...
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 20:42:32 wys³ane przez arteq » Zapisane
janusz


Wielki gadu³a ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Maj 29, 2012, 20:46:09 »

Bêdziemy nie¶miertelni



Co nam zapewni nie¶miertelno¶æ? Kiedy zamiast operacji czy leku bêdziemy braæ zastrzyk z robotów? - przeczytacie w najnowszym numerze "Ksi±¿ek. Magazynu do czytania". W sprzeda¿y od 8 maja!
 
Ray Kurzweil w lutym skoñczy³ 64 lata. Jak wskazuj± dane statystyczne, Amerykanin, który do¿yje tego wieku, ma przed sob± ¶rednio jeszcze 18 lat ¿ycia. Kurzweil liczy na wiêcej. Nieskoñczenie du¿o wiêcej.
 
Trzeba od razu zaznaczyæ, ¿e jego nadzieje nie maj± nic wspólnego z nie¶miertelno¶ci± hojnie obiecywan± przez wszelkie religie. Kurzweil, wynalazca i wizjoner, wierzy w postêp medycyny i nauki, który ma umo¿liwiæ cz³owiekowi przekroczenie wszelkich biologicznych ograniczeñ, w tym tego zdawa³oby siê w ¿aden sposób nieprzekraczalnego, a wiêc widma ¶mierci.
 
Cztery lata temu spotka³em go w Bostonie na sympozjum Amerykañskiego Towarzystwa na rzecz Krzewienia Nauki. Jak na 60-latka trzyma³ siê wcale nie¼le, nieco przerzedzona czupryna, trochê zmêczona wiekiem twarz, ale któ¿ z nas nie ma zmarszczek?
 
Zapytany, czy naprawdê wierzy w to, ¿e ludzie bêd± mogli ¿yæ d³u¿ej ni¿ 120 lat, co obecnie uwa¿a siê za nieprzekraczaln± biologiczn± granicê, t³umaczy jak dziecku: - Je¶li regularnie dbasz o swoje auto, wykonujesz przegl±dy, wymieniasz zu¿yte czê¶ci, to bêdzie je¼dziæ bez koñca. Powiesz, ¿e cia³a nie mo¿na porównywaæ do auta? Tylko na razie, dopóki nie zrozumiemy w pe³ni jak dzia³a. Cia³o jest czym¶ tymczasowym, ka¿dego miesi±ca wymieniamy wiêkszo¶æ atomów naszego organizmu.
 
Atomy i cz±steczki materii nieustannie kr±¿± i zamieniaj± siê miejscami. W ka¿dym hau¶cie powietrza, jakie wdychamy do p³uc, jest mniej wiêcej piêæ cz±steczek, które opu¶ci³y usta wielkiego Leonarda da Vinci w jego ostatnim tchnieniu. Ba, w ka¿dej szklance wody, jak± pijemy, znajduje siê kilka cz±steczek, które wchodzi³y w sk³ad moczu czcigodnego mistrza. Ziemia nie jest specjalnie wielka, materia na niej pozostaje w uk³adzie zamkniêtym i te same atomy, które budowa³y kiedy¶ cia³a dinozaurów i kr±¿y³y we krwi Leonarda, dzi¶ nam s³u¿±, ale tylko jako surowiec.
 
- Tego lata wymienisz na nowe prawie jedn± trzeci± naszego cia³a - ci±gn±³ Kurzweil - i nawet tego nie zauwa¿ysz! To, co siê liczy, to nie sama materia, ale wzór, który ona tworzy. Moim zdaniem ten wzór mo¿e trwaæ wiecznie, a przynajmniej tyle, ile bêdziemy chcieli.
 
W swoich ksi±¿kach projektuje drogê, która powinna zaprowadziæ nas do nie¶miertelno¶ci. Na tej drodze - jak lubi mówiæ Kurzweil - s± trzy kluczowe mosty.
 
On sam teraz stara siê przekroczyæ pierwszy z nich, czyli zastosowaæ wszelkie znane obecnie medycynie sposoby, by powstrzymaæ procesy starzenia. Reprogramuje - i to, jak mówi, agresywnie - swoj± biochemiê, aby biologicznie pozostaæ jak najd³u¿ej 40-latkiem. Po to ³yka æwieræ tysi±ca tabletek na dobê.
 
Drugi most do ¿ycia wiecznego - prognozuje Kurzweil - ma siê dopiero otworzyæ na dobre w ci±gu najbli¿szych 15 lat. Dziêki biotechnologii, która umo¿liwi zmienianie w miarê potrzeb wrodzonego programu zapisanego w naszym DNA. Przede wszystkim chodzi o to, ¿e mo¿na bêdzie sterowaæ tzw. ekspresj± genów, a wiêc jedne z nich wyciszaæ, a inne pobudzaæ do produkcji okre¶lonych bia³ek.
 
Najdalej pod koniec trzeciej dekady 21. wieku - prorokuje wizjoner - nauczymy siê dokonywaæ interwencji na poziomie komórkowym, przebudowywaæ i przeprogramowywaæ nasze cia³a w dowolny sposób.
 
I wtedy te¿ zaczniemy wypatrywaæ trzeciego i ju¿ ostatniego mostu dziel±cego nas od nie maj±cej koñca d³ugowieczno¶ci. To maj± byæ miniaturowe maszyny, czasem z³o¿one z kilkunastu tylko moleku³, o wymiarach zbli¿onych do komórki ludzkiego cia³a, których wielko¶æ bêdziemy mierzyæ w nanometrach (milionowych czê¶ciach milimetra). Dlatego nazwano je nanorobotami. Pokonaj± choroby i ból, zwiêksz± ludzkie mo¿liwo¶ci, bo usadowi± siê mózgu w postaci miniaturowych komputerów zwiêkszaj±cych moc obliczeniow± i zasoby pamiêci. Zamiast operacji czy leku bêdziemy braæ zastrzyk z robotów.
 
Jakie pigu³ki na d³ugowieczno¶æ ³yka Ray Kurzweil? Co i jak bêd± w naszym ciele naprawiaæ nanoroboty? Kiedy nast±pi prze³om w badaniach nad nie¶miertelno¶ci±? Czy w ogóle jest ona realn± perspektyw±? Ca³a opowie¶æ Piotra Cie¶liñskiego o naszych szansach na nie¶miertelno¶æ w najnowszym numerze "Ksi±¿ek. Magazynu do czytania". W sprzeda¿y ju¿ od 8 maja!
 
http://konopielka3.pinger.pl/m/12334913/bedziemy-niesmiertelni
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #8 : Maj 30, 2012, 14:33:49 »

Cytuj
To, co siê liczy, to nie sama materia, ale wzór, który ona tworzy.

Algorytm Chichot
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Sierpieñ 02, 2012, 06:34:23 »

..dla tych co chcieliby przed³u¿yæ "wakacje" ma planecie Ziemia Mrugniêcie

Kolejna tajemnica Wyspy Wielkanocnej tkwi w jej glebie
admin, ¶r., 2012-08-01 20:07

 
 blogs.discovermagazine.com

Pewien sk³adnik izolowany z gleby Wyspy Wielkanocnej okaza³ siê byæ niesamowit± substancj±, która wed³ug badañ naukowych ma dzia³anie poprawiaj±ce funkcjonowanie procesów przyswajania wiedzy. Zauwa¿alnie poprawia te¿ pamiêæ i to nawet starszych osobników laboratoryjnych. Ta substancja to Rapamycyna.

Jest to substancja pochodzenia bakteryjnego,  która uwa¿ana jest za eliksir m³odo¶ci. Naukowcy prowadzili badania przy wykorzystaniu myszy laboratoryjnych w ró¿nych fazach ¿ycia. Zaobserwowano, ¿e stan nawet starszych myszy poprawi³ siê. Stwierdzono oddzia³ywanie na zdolno¶ci pamiêciowe. Neurodegeneracja postêpuje w ka¿dym z nas i z czasem nasze mo¿liwo¶ci przyswajania wiedzy spadaj±. Rapamycyna odwraca ten proces.

Co wiêcej Rapamycyna wyd³u¿a³a ¿ycie myszy o ¶rednio 38%. ¦wiat boryka siê z przeludnieniem, wiêc jest  ma³o prawdopodobne, aby lek przed³u¿aj±cy ¿ycie ludzkie móg³ zrobiæ karierê. Specyfik stosowany jest w procesach leczenia w transplantacjach. Odkryto te¿ dzia³anie antydepresyjne, ale skoro poprawia siê zdolno¶ci mentalne to naturalnie musi to wp³ywaæ na sposób postrzegania ¶wiata.

Czy to mo¿liwe, ¿e dawni mieszkañcy Rapa Nui wiedzieli o tym jak dzia³a gleba z tej wyspy? To miejsce by³o, jest i bêdzie wyj±tkowe a wiele tajemnic nigdy nie zostanie wyja¶nionych. Mo¿na chyba za³o¿yæ, ¿e samo mieszkanie na wyspie w jaki¶ sposób wp³ywa³o na mieszkañców i byæ mo¿e, dlatego widzieli oni jaki¶ cel w transportowaniu ogromnym wysi³kiem setek wielotonowych pos±gów.

 
 Â¬ród³o:  http://www.unknowncountry.com/news/real-secret-easter-island
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kolejna-tajemnica-wyspy-wielkanocnej-tkwi-w-jej-glebie

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=rapamycyna&source=web&cd=4&ved=0CFwQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.rp.pl%2Fartykul%2F331312.html&ei=zhoaUP6KJfTP4QT8z4D4Cg&usg=AFQjCNGvfcewa-eK1rpn8FGDbiVoCJf8fQ
« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 02, 2012, 07:15:04 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

granitowa3 opatowek gangem watahaslonecznychcieni phacaiste-ar-mac-tire