Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 07, 2025, 15:09:24


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zimna fuzja - nadzieja dla ludzkoÂści?  (Przeczytany 21052 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« : Luty 05, 2012, 08:29:28 »

"Nowy OgieĂą" szansÂą odnowy dla ludzkoÂści



Dziêki podstawowym prawom naukowym, technologia bêdzie mog³a wykorzystaÌ now¹ formê energii. Bezpieczna i czysta, pojawia siê we w³aœciwym czasie, by daÌ ludzkoœci ca³ej Ziemi now¹ szansê na pokojow¹ i trwa³¹ egzystencjê.
 Wszystko rozpoczĂŞÂło w 1989 roku siĂŞ od oÂświadczenia doktora Martina Fleischmanna odnoÂśnie zimnej syntezy jÂądrowej, co z czasem zostaÂło zrealizowane jako dostĂŞpne ÂźrĂłdÂło energii, ktĂłra powstaje z wodoru zawartego w wodzie. Dlaczego ta technologia jest tak przeÂłomowa?
 Technologia jest super-czysta. Nie uÂżywa niebezpiecznych materia³ów promieniotwĂłrczych. MoÂżliwe jest wiĂŞc przejÂście "jeden do jeden" z obecnej "brudnej" technologii nuklearnej, ktĂłra uÂżywa pierwiastkĂłw promieniotwĂłrczych do wytwarzania pary wodnej, do systemĂłw grzania tejÂże samej wody za pomocÂą ciepÂła powstajÂącego podczas zimnej syntezy jÂądrowej.
 Innym efektem reakcji jest tzw. transmutacja, gdzie jeden z pierwiastkĂłw jest zamieniany w inny (moÂże juÂż w Âśredniowieczu jÂą znano, stÂąd legendy o zamianie oÂłowiu w zÂłoto?).
 ByĂŚ moÂże dalsze badania naukowe pozwolÂą pousuwaĂŚ z naszej planety tysiÂące ton odpadĂłw radioaktywnych za pomocÂą transmutacji w nieszkodliwe materiaÂły.
 Paliwo wodorowe w przeciwieĂąstwie do tradycyjnego paliwa, nie emituje dwutlenku wĂŞgla, reakcja odbywa siĂŞ wewnÂątrz ró¿nych metali, a po niej produkty moÂżna poddaĂŚ ponownemu przetworzeniu (recycling).
 Dalej bĂŞdzie konieczne wydobycie potrzebnych metali, ale moÂżna tego dokonaĂŚ odpowiedzialnie, bez spustoszenia Âśrodowiska. Nowego paliwa nie zabraknie, wodĂłr jest najpowszechniejszym pierwiastkiem we WszechÂświecie. Ziemia dostaje coraz to nowe zapasy wodoru dziĂŞki wiatrowi sÂłonecznemu oraz z przestrzeni miĂŞdzygwiezdnej. Paliwo wodorowe moÂże byĂŚ uÂżyte w formie gazu lub wody. Woda uzyskana na skutek obniÂżenie poziomu oceanĂłw tylko o kilka centymetrĂłw, wystarczy ludzkoÂści na dziesiÂątki milionĂłw lat zaopatrzenia w energiĂŞ i nie spowoduje to Âżadnych szkĂłd dla Âżycia w oceanach. Zimna synteza uÂżywa metali takich jak nikiel, pallad, platyna i innych. Nikiel jest piÂątym co do czĂŞstoÂści wystĂŞpowania pierwiastkiem na Ziemi. Te metale moÂżna teÂż znaleŸÌ na KsiĂŞÂżycu, asteroidach i na innych ciaÂłach UkÂładu SÂłonecznego.
 Tego typu reakcja ma tzw. wysokÂą gĂŞstoœÌ energetycznÂą, tzn. Âże maÂła iloœÌ paliwa pozwala wytworzyĂŚ olbrzymie iloÂści energii. Synteza wodoru z wody wyzwala 350,000 razy wiĂŞcej energii od zawartej w tej samej iloÂści benzyny.
 Pierwsze komercyjne urzÂądzenie wykorzystujÂące zimnÂą syntezĂŞ, za pomocÂą niklu i wodoru, jest wystarczajÂąco maÂłe, by zmieÂściĂŚ siĂŞ na stole. Cena jego budowy wynosi tylko kilkaset dolarĂłw.
 100 gramĂłw pyÂłu niklowego pozwala na produkowanie 10 kilowatĂłw energii w ciÂągu 6 miesiĂŞcy. Po tym czasie 90% niklu moÂże byĂŚ uÂżyta ponownie.
 Ta nowa technologia oznacza zupeÂłnie inne podejÂście do ekonomii, zatem tworzy siĂŞ nowa ekonomia. Dlatego teÂż tĂŞ nowÂą technologiĂŞ nazwano "Nowym Ogniem". Pionierskie urzÂądzenia produkujÂące energiĂŞ za jej pomocÂą, bĂŞdÂą rozwijane przez uÂżycie nowych, bardziej efektywnych technologii, jak np. konwertery termoelektryczne, zamieniajÂące wprost parĂŞ wodnÂą na energiĂŞ elektrycznÂą. PojawiÂą siĂŞ nowe rodzaje silnikĂłw dla pojazdĂłw lÂądowych, wodnych i powietrznych. ÂŹrĂłdÂła energii stanÂą siĂŞ tak maÂłe, Âże kaÂżde urzÂądzenie bĂŞdzie mogÂło mieĂŚ swoje niezaleÂżne zasilanie. Stanie siĂŞ to juÂż w niedalekiej przyszÂłoÂści. Oznacza to teÂż powstanie nowych zawodĂłw i nowych rĂłl dla obywateli. Badania, rozwĂłj, projektowanie i wytwarzanie aplikacji zimnej syntezy jÂądrowej, bĂŞdÂą wymagaÂły udziaÂłu i kooperacji ludzi na wszystkich poziomach spoÂłecznych.
 W momencie gdy energia bĂŞdzie kosztowaĂŚ uÂłamek tego co obecnie, ludzie bĂŞdÂą mieĂŚ czas na wykorzystanie go na bardziej przyjemne zajĂŞcia niÂż maÂło satysfakcjonujÂąca praca dzisiaj.
 Zimna synteza wzmocni spoÂłeczeĂąstwa. Zmieni siĂŞ podziaÂł siÂł - nie bĂŞdzie wiĂŞcej monopolu ze strony tychkrakĂłw, ktĂłre majÂą zasoby paliw kopalnych. Wojny, ktĂłrych celem sÂą zasoby geologiczne, stanÂą siĂŞ historycznÂą anomaliÂą. ÂŻrĂłdÂła "Nowego Ognia" nie muszÂą byĂŚ pod³¹czone do sieci energetycznych.
 ZwiĂŞkszy siĂŞ autonomia lokalna, co uwolni jednostki od zaleÂżnoÂści od firm energetycznych.
 Efektem tej rewolucji bĂŞdzie czysta woda pitna, tani recycling wszystkich odpadĂłw, minimalne koszty podró¿y i transportu, moÂżliwoœÌ usuniĂŞcia zapĂłr i elektrowni wodnych. MoÂżliwe stanÂą siĂŞ odnowa drĂłg wodnych, lasĂłw i przyrody.
 SÂą to tylko niektĂłre z zalet technologia zimnej fuzji jÂądrowej. Mamy wiĂŞc do wyboru - czy chcemy ÂżyĂŚ dalej w systemie z "brudnÂą" energiÂą opartÂą na paliwach kopalnych czy teÂż pierwiastkach promieniotwĂłrczych, czy teÂż chcemy przejœÌ na nowy poziom czystej energii. Czas byÂśmy zaczĂŞli mĂłwiĂŚ o tym gÂłoÂśno naciskajÂąc na politykĂłw by dokonaĂŚ gruntownych zmian.

 

http://monitorpolski.wordpress.com/
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 13:52:23 wysłane przez Dariusz » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 05, 2012, 10:31:52 »

Cytuj
Pionierskie urzÂądzenia produkujÂące energiĂŞ za jej pomocÂą, bĂŞdÂą rozwijane przez uÂżycie nowych, bardziej efektywnych technologii
One juÂż istniejÂą i sÂą testowane na rynku .



 W linku poniÂżej jak to dziaÂła teraz ..

http://ecat.com/ecat-videos/bloomberg-tv-featured-andrea-rossi-on-national-tv

A poni¿ej , jak bêdzie wygl¹da³o dla masowego odbiorcy ( wydajnoœÌ 10kW energii wystarczy dla transportu , czy niewielkiego gosp. domowego w zupe³noœci ).


http://ecat.com/ecat-products/ecat-home

Wszystko to zimna fuzja. I chyba ju¿ nie da siê tego zamieœÌ pod dywan , bo podobne urz¹dzenia i tak bêd¹ powstawaÌ jak grzyby po deszczu.

Trzeba to popieraĂŚ i popularyzowaĂŚ gdzie siĂŞ da, tak, by ludzie nie zapomnieli, by gÂłoÂśno woÂłali, bo to wÂłaÂśnie technologia ma szanse zmieniĂŚ (ucywilizowaĂŚ) nasz Âświat.

PomyÂślcie tylko jak wyglÂądaÂł bĂŞdzie  Âświat, w ktĂłrym nie ma sensu prowadziĂŚ wojen o energiĂŞ (kopaliny) ?
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 10:32:31 wysłane przez east » Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 13, 2012, 19:29:53 »

Zimna fuzja w domowym generatorze, to tylko jeden z przykÂładĂłw.

W kwesti zimnej fuzji, to nie mogĂŞ dojœÌ Âładu,  kto w koĂącu jest autorem tego wynalazku ? Z wywiadĂłw Janusza ZagĂłrskiego wynika, Âże to polak - Jan Kolano
przebywajÂący obecnie w wiĂŞzieniu jest autorem zimnej fuzji.Tymczasem prawie rĂłwnolegle pojawiÂły siĂŞ w mainstreamowych mediach informacje i zdjĂŞcia gotowego juÂż urzÂądzenia wielkoÂści zeszytu A4  i wydajnoÂści 2.4 kW opartego na zimnej fuzji skonstruowanego o ile pomiĂŞtam przez brytyjczykĂłw, czy skandynawĂłw.
Tak, czy inaczej urzÂądzenie trzeba bĂŞdzie dla potrzeb wÂłasnych zbudowaĂŚ.
Jak na razie korzystam z energii dwĂłch kolektorĂłw (baterii) sÂłonecznych, ktĂłre dajÂą w sumie 72 V i 5 A, czy ok. 350 W mocy, co wystarcza w zupeÂłnoÂści do oÂświetlenia, dziaÂłania komputera, lodĂłwki, odkurzacza jak i wystarcza do naÂładowania 4 akumulatorĂłw na noc, gdy baterie w nocy nie dziaÂłajÂą.
W listpopadzie 2011 roku zrezygnowaÂłem z usÂług energetyki i wypowiedziaÂłem umowĂŞ na dostarczenia prÂądu.
SpowodowaÂło to, Âże trzy razy najeÂżdÂżali mnie ''fachowcy'' z energetyki i  sprawdzali centymer po centymetrze Âściany domu, czy przypadkiem nie kradnĂŞ prÂądu, pomimo, Âże pokazaÂłem im to banalnie proste urzÂądzenie, ktĂłry kaÂżdy moÂże sobie kupiĂŚ i zamontowaĂŚ. Ale nie chcieli wierzyĂŚ.
PomyÂślaÂłem, ale osÂły, Âże teÂż tacy po tej Ziemi chodzÂą i marnujÂą dobra tej planety ! 
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 19:30:06 wysłane przez Astre » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #3 : Luty 13, 2012, 19:36:09 »

sorry Astre, ale nie obgonisz tymi znamionowymi 350W tych urzÂądzeĂą ktĂłre wymieniÂłeÂś... wiem z doÂświadczenia. JeÂżeli siĂŞ mylĂŞ to chĂŞtnie zapoznam siĂŞ z:
- producentem i typem paneli
- jw. przetwornicy napiĂŞcia
- jw. akumulatorĂłw
- zasilacz do komputera
- typ odkurzacza (samochodowy?)
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 13, 2012, 19:46:40 »

sorry Astre, ale nie obgonisz tymi znamionowymi 350W tych urzÂądzeĂą ktĂłre wymieniÂłeÂś... wiem z doÂświadczenia. JeÂżeli siĂŞ mylĂŞ to chĂŞtnie zapoznam siĂŞ z:
- producentem i typem paneli
- jw. przetwornicy napiĂŞcia
- jw. akumulatorĂłw
- zasilacz do komputera
- typ odkurzacza (samochodowy?)


Obgonisz, obgonisz....
OczywiÂście jest teÂż kwestia pewnego umiejĂŞtnego korzystania.
A jeÂżeli nawet przekroczysz na chwilĂŞ 350 W, to stycznik przerzuca przetwornice na 4 akumulatory.
A 4 akumulatory to : 55/Ah X 4, czyli ok.200Ah.
A 200Ah oznacza, ¿e mo¿esz ci¹gn¹Ì z akumulatora 200 A w ci¹gu godziny lub proporcjonalnie 100A w ci¹gu 2 godzin, 50A w ci¹gu 4 godzin etc...
W praktyce jest nieco mniej. LiczyÂłem i wynosi to okoÂło 70% tego co wynika z moÂżliwoÂści/wydajnoÂści akumulatorĂłw.

Ps. POTRZEBUJESZ DOK£ADNIEJSZYCH DANYCH DO CI PRZYGOTUJE DOKUMENTACJE I WY¦LÊ MAILEM.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 19:51:27 wysłane przez Astre » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Luty 13, 2012, 19:50:28 »

Zimna fuzja w domowym generatorze, to tylko jeden z przykÂładĂłw.

W kwesti zimnej fuzji, to nie mogĂŞ dojœÌ Âładu,  kto w koĂącu jest autorem tego wynalazku ? Z wywiadĂłw Janusza ZagĂłrskiego wynika, Âże to polak - Jan Kolano
przebywajÂący obecnie w wiĂŞzieniu jest autorem zimnej fuzji.Tymczasem prawie rĂłwnolegle pojawiÂły siĂŞ w mainstreamowych mediach informacje i zdjĂŞcia gotowego juÂż urzÂądzenia wielkoÂści zeszytu A4  i wydajnoÂści 2.4 kW opartego na zimnej fuzji skonstruowanego o ile pomiĂŞtam przez brytyjczykĂłw, czy skandynawĂłw.

to nieprzymierzajÂąc jak ze zderzakiem L.ÂŁagiewki juÂż dziaÂła w bolidach McLarena, choĂŚ pod innÂą nazwÂą i teÂż prod. i patentu bryt.,-
tak wiĂŞc Polacy opracowujÂą, a ktoÂś inny rejestruje patent pod innÂą nazwÂą, rzekomo przypadkowo podobny do polskiego i sprawa zaÂłatwiona.  ZÂły
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 13, 2012, 20:26:10 »

a wszystko zaczĂŞÂło siĂŞ od enigmy...  MrugniĂŞcie

Astre, chciaÂłbym siĂŞ zapoznaĂŚ, z ciekawoÂści jakim to patentem moÂżna to obgoniĂŚ. MĂłj zaprojektowany system jest mocno rozbudowany, i o wiĂŞkszej mocy...
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 13, 2012, 23:55:58 »

a wszystko zaczĂŞÂło siĂŞ od enigmy...  MrugniĂŞcie

Astre, chciaÂłbym siĂŞ zapoznaĂŚ, z ciekawoÂści jakim to patentem moÂżna to obgoniĂŚ. MĂłj zaprojektowany system jest mocno rozbudowany, i o wiĂŞkszej mocy...

Od czego zacz¹Ì ?
NajwaÂżniejsze to jest kupiĂŚ tanio baterie, regulator napiĂŞcia do Âładowania akumulatorĂłw i przetwornicĂŞ.
Ceny, ktĂłre oferujÂą polskie firmy-korporacje to dosÂłownie zabĂłjstwo !!!

Trzeba, wiĂŞc kupiĂŚ  np. u takiego dostawcy :

http://allegro.pl/darmowa-energia-na-jacht-bateria-sloneczna-230w-i2094850243.html

Ale moÂżna jeszcze taniej wszystko kupiĂŚ, tylko trzeba poszukaĂŚ.

Za dwie baterie 36V 5A zapaÂłaciÂłem 1650 zÂł, za regulator do Âładowania akumulatorĂłw 100 zÂł i za przetwornicĂŞ 400 zÂł.

Czyli w sumie 2200 zÂł.
WiĂŞc dlaczego ludzie nie robiÂą takich rzeczy ?
Nie robiÂą, bo chcÂąc kupiĂŚ w tzw. renomowanych firmach zapÂłacisz za te same baterie 6000 zÂł, regulator sprzedadzÂą Ci za 500 zÂł. a przetwornicĂŞ za 1500 zÂł.

Po³¹czenie tego wszystkiego do kupy, to nie trzeba ¿adnego patentu.
KaÂżdy elektryk jest wstanie to zrobiĂŚ w ciÂągu klku godzin.



« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 00:10:39 wysłane przez Astre » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #8 : Luty 14, 2012, 00:56:31 »

regulator, przetwornicê i modu³ zarz¹dzaj¹cy sam sobie zrobiê, muszê znaleŸÌ tylko jakieœ ciekawe akumulatory ¿elowe...
dorosÂłem, bo ZE juÂż mocno mnie wkurza...
muszê usi¹œÌ i porównaÌ cenê ma³ego wiatraka z tym systemem i stopê zwrotu. u mnie wieje i w nocy ;]
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #9 : Luty 14, 2012, 12:48:26 »

Ja bym siĂŞ kiedyÂś z chĂŞciÂą pobawiÂł w zbudowanie mini elektrowni wiatrowej typu Âświderkowego, coÂś jak tutaj
http://www.youtube.com/watch?v=SIX3IVpqmXU&feature=related
Tylko, Âże caÂłoœÌ, czyli spiralnie/Âświderkowato wyprofilowany rotor (coÂś jak po³¹cznone helisy DNA )  mieÂściÂłbym na przykÂład w dÂługiej rurze pcv o powycinanych w jej Âścianach dÂługich otworach. Powycinanych dlatego, by jej Âścianki peÂłne graÂły rolĂŞ takÂą, jak Âżagle na jachcie, czyli wymuszaÂły przyspieszenie powietrza w przewĂŞÂżeniu ( prawo Bernouliego ).
RurĂŞ tĂŞ przymocowaÂłbym tak jak rynnĂŞ , pionowo wzdÂłuÂż Âściany.
Ten rodzaj wiatraka wykorzystywa³by pionowy ruch powietrza, bo de facto wiatr ,jak wiadomo, to nie jest ruch cz¹steczek powietrza w poprzek (tylko odczuwamy to jak napór masy powietrza na powierzchniê ) , lecz ruch tych cz¹steczek od do³u do góry. Przypomina to trochê zabawê skakank¹ w wê¿a. Skakanka nigdzie siê nie przemieszcza, tylko jej poszczególne punkty drgaj¹ do góry i na dó³.
Taki wiatrak wykorzystywaÂłby ciÂąg "kominowy". Jak wiadomo w kominie zawsze jest jakiÂś przepÂływ powietrza i to nawet przy kompletnie bezwietrznej pogodzie , a to za sprawÂą ró¿nicy ciÂśnieĂą na gĂłrze i  na dole.
Odpowiednio lekka i dobrze nasmarowana i wyprofilowana konstrukcja obrotowa rotora mogÂłaby wytworzyĂŚ caÂłkiem przyzwoite wirowanie, co dalej zapewne daÂłoby siĂŞ odebraĂŚ w postaci energii elektrycznej. Niechby chociaÂż i te 100W.
Lokalizacja w pionie wzd³u¿ œcian budynku dodatkowo wykorzystywa³aby konwekcyjne ( wznosz¹ce) pr¹dy powietrza, takie jak ma to miejsce w górach , gdzie wzd³ó¿ œcian skalnych mocno wieje.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #10 : Luty 14, 2012, 13:44:05 »

Jak wiadomo w kominie zawsze jest jakiÂś przepÂływ powietrza i to nawet przy kompletnie bezwietrznej pogodzie , a to za sprawÂą ró¿nicy ciÂśnieĂą na gĂłrze i  na dole.
OprĂłcz wigilii - tedy komin blokowany jest przez MikoÂłaja.
RoÂżnicy ciÂśnienia nie przeceniaÂłbym, stawiam na ró¿nicĂŞ... tempertur  ;]
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Luty 14, 2012, 15:29:14 »

nie tylko ogniwa fotowolotaniczne i wiatraki, ale kaÂżde ÂźrĂłdÂło ciepÂła-
<a href="http://www.youtube.com/v/6JH-GgLe1xs?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/6JH-GgLe1xs?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
np. http://allegro.pl/modul-ogniwo-peltiera-tec1-12705-cooler-tec-12705-i2110160423.html
Typowa budowa[edytuj]

"Ogniwo Peltiera jest elementem pó³przewodnikowym zbudowanym z dwĂłch bardzo cienkich pÂłytek (ceramika tlenkĂłw glinu), pomiĂŞdzy ktĂłrymi znajdujÂą siĂŞ – dziĂŞki miedzianym ÂścieÂżkom na wewnĂŞtrznych powierzchniach pÂłytek obudowy ceramicznej – szeregowo uÂłoÂżone pó³przewodniki (naprzemiennie typ p i n) – wykonane z tellurku bizmutu domieszkowanego antymonem i selenem.
Zasada dziaÂłania[edytuj]
 
 ModuÂł Peltiera
 
 ModuÂł Peltiera

W strukturze pó³przewodnika p wystêpuje niedostateczna liczba elektronów, aby w pe³ni "obsadziÌ" górny poziom energetyczny. Natomiast w pó³przewodniku n wystêpuje nadmiar elektronów. W momencie przep³ywu pr¹du (elektrony p³yn¹ od pó³przewodnika typu n do p) elektrony staj¹ siê ³adunkami nadmiarowymi, wiêc musz¹ zwiêkszyÌ swoj¹ energiê kosztem energii cieplnej z otoczenia. Kiedy pr¹d p³ynie w odwrotnym kierunku elektrony spadaj¹ na ni¿szy poziom energetyczny, co powoduje wydzielenie ciep³a, wobec czego jedna ze stron modu³u mo¿e dzia³aÌ jako ch³odnica, a druga nagrzewnica.

IloœÌ odprowadzonego ciepÂła zaleÂżna jest od natĂŞÂżenia pÂłynÂącego prÂądu. Jednak przepÂływ prÂądu przez ukÂład powoduje wydzielanie siĂŞ ciepÂła w samym module (w wyniku oporu elektrycznego – ciepÂło Joule'a). Przy zwiĂŞkszeniu natĂŞÂżenia prÂądu, zwiĂŞksza siĂŞ iloœÌ transportowanego ciepÂła, ale takÂże iloœÌ ciepÂła wydzielanego przez moduÂł. Przy okreÂślonym natĂŞÂżeniu zachodzi zrĂłwnanie siĂŞ iloÂści ciepÂła powstajÂącego i ciepÂła transportowanego (bĂŞdzie to maksymalna wydajnoœÌ moduÂłu, natomiast po "zimnej" stronie ukÂładu powstanie najniÂższa moÂżliwa temperatura). Do odprowadzenia powstajÂącego w ukÂładzie ciepÂła moÂże posÂłuÂżyĂŚ radiator, radiator z wentylatorem lub chÂłodzenie wodÂą."
http://pl.wikipedia.org/wiki/ModuÂł_Peltiera

a ÂźrĂłdeÂł ciepÂła w naszym otoczeniu mnĂłstwo, chociaÂżby procesor kompa,-
juÂż siĂŞ je w nich stosuje- procek sam napĂŞdza cooler wydzielanym przez siebie ciepÂłem Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #12 : Luty 14, 2012, 16:59:42 »

Zauwa¿y³em, ¿e wiêkszoœÌ nowatorskich technologii nie kombinuje sk¹d wzi¹Ì dodatkow¹ energiê, ale jak zorganizowaÌ t¹, która juz istnienie wokó³ nas.
W transporcie ma to zastosowanie poczÂąwszy od fenickiego wynalazku, jakim jest Âżagiel. DoÂłoÂżenie drugiego Âżagla tak organizuje przepÂływ powietrza miĂŞdzy nimi, Âże wytworzona siÂła "ciÂągu" porusza nawet wielkie Âżaglowce.
SkÂąd Âżeglarze brali "paliwo", czyli energiĂŞ do wprawiania okrĂŞtĂłw w ruch ? Z otoczenia, czyli z powietrza Chichot.
 Tylko poprzez zastosowanie warstw "izolatora" jakim w tym wypadku sÂą Âżagle.

Inne , do dziÂś nie okieÂłznane ÂźrĂłdÂła naturalnej energii to energia burzowych wyÂładowaĂą elektrycznych ,tzw piorun, ktĂłry mĂłgÂłby zasiliĂŚ w prÂąd Âśredniej wielkoÂści miasto.
Obliczono teÂż, Âże niewielka letnia burza ma rozproszonÂą si³ê rĂłwnÂą wybuchowi maÂłej bomby atomowej. Nie potrafimy tej energii zebraĂŚ i zaprzÂąc do naszych celĂłw, a wydaje mi siĂŞ Âże gdyby ludzie poszli w kierunku takim, jak fenicjanie ze swoim genialnym , Âżaglowym wynalazkiem, to nie potrzebowalibyÂśmy energii  z kopalin. Jest jej wystarczajÂąco duÂżo wokoÂło.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Luty 14, 2012, 17:25:25 »

..dok³adnie east energia przep³ywa i jest wokó³ nas ci¹gle w ró¿nych postaciach,-
tylko trzeba jÂą przechwyciĂŚ, niekoniecznie musimy od razu rozbijaĂŚ materiĂŞ Âżeby uzyskaĂŚ energiĂŞ z ktĂłrej jest ona zbudowana MrugniĂŞcie

tu fajny przykÂład wykorzystania ogniwa Peltiera(chyba nie jestem pewien)
http://allegro.pl/piec-koza-kominek-wentylator-bez-pradu-dgp-nadmuch-i2083345706.html
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 18:23:04 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Astre
Gość
« Odpowiedz #14 : Luty 14, 2012, 19:59:36 »

 MoÂżliwoÂści i wynalazkĂłw pozyskiwania energii jest caÂłe mnĂłstwo.
Mnie interesuje jednak coÂś co kaÂżdy moÂże  za niewielkie pieniÂądze juÂż teraz i dziÂś ( a nie kiedyÂś w przyszÂłoÂści) sobie kupiĂŚ i domowym sposobem  zamontowaĂŚ.
A w cokolwiek inwestujÂąc trzeba liczyĂŚ nakÂłady do koĂącowego zysku.
Z tego co siĂŞ orientowaÂłem to dobrze zbudowanego mechanicznie i elektrycznie wiatraka nie da siĂŞ zrobiĂŚ tanim kosztem.
Pracoch³onnoœÌ jest te¿ stosunkowo du¿a i zale¿y od mo¿liwoœci i umiejêtnoœci konstruktora. Pozatem nie wszêdzie wiatrak da siê zamontowaÌ.
U mnie wiejÂą bardzo mocne wiatry, ale jest czĂŞsto teÂż tak, Âże nawet przez kilka dni nie wiejÂą. I co wtedy ? Dlatego dla mnie i dla wielu ludzi nie jest to Âżadne rozwiÂązanie.Wiatraki siĂŞ stawia, ale testuje bardzo dokÂładnie  nawet przez kilka lat jak zachowuje siĂŞ wiatr. Wiem to od goÂścia, ktĂłry jest wÂłaÂśccielem kilku wielkich wiatrakĂłw.

Dlatego na dzieĂą dzisiejszy jestem za bateriami sÂłonecznymi.
Kupujesz dwie baterie, przykrêcasz do œciany czteroma ko³kami rozporowymi, pod³¹czasz przetwornicê i masz w³asny pr¹d w ci¹gu kilku godzin. Mo¿e nie du¿y - powiedzmy ok.400 W mocy, ale 400 W wcale nie jest tak ma³o.
MajÂąc 400 W masz bez problemu oÂświetlenie, chodzi Ci laptop, lodĂłwka, a w momentach wiĂŞkszego poboru, gdy np.trzeba w³¹czyĂŚ na 10 -15 minut odkurzacz, czy czajnik  elektryczny, ktĂłry bierze ok.1500W mocy, to ukÂład wspomaga siĂŞ akumulatorami.
Kwestia tylko i wy³¹cznie rozs¹dnego korzystania.




« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 20:10:44 wysłane przez Astre » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Luty 14, 2012, 20:08:23 »

jestem ZA, @Astre, ale z ogniwami fotowoltanicznymi jest jeden problem,-
nie zawsze jest odpowiednio s³oneczny dzieù, a efektywnoœÌ aktualnie dostêpnych ogniw nie przekracza 20%,
dlatego jestem zwolennikiem rozwi¹zaù z³o¿onych- np. ogniwa fotowolt. + ma³a generator wiatrowy + g³êbinowa pompa cieplna i ogniwo Peltiera.
JuÂż moÂżliwoÂści jest mnĂłstwo..

pozdro UÂśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Astre
Gość
« Odpowiedz #16 : Luty 14, 2012, 20:13:57 »

jestem ZA, @Astre, ale z ogniwami fotowoltanicznymi jest jeden problem,-
nie zawsze jest odpowiednio s³oneczny dzieù, a efektywnoœÌ aktualnie dostêpnych ogniw nie przekracza 20%,


Nie do koĂąca to jest prawda.
Takie problemy byÂły ze starszymi modelami sprzed kilku lat.
Te nowe baterie posiadajÂą nad kaÂżdym krzemowym fotoogniewm soczewkĂŞ skupiajÂącÂą ÂświatÂło i ich efektywnoœÌ jest nieporĂłwnywalna z tymi starymi  bateriami.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 20:14:44 wysłane przez Astre » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #17 : Luty 14, 2012, 20:15:44 »

czyli aktualnie jaka jest osiÂągana?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Luty 14, 2012, 20:16:53 »

jestem ZA, @Astre, ale z ogniwami fotowoltanicznymi jest jeden problem,-
nie zawsze jest odpowiednio s³oneczny dzieù, a efektywnoœÌ aktualnie dostêpnych ogniw nie przekracza 20%,


Nie do koĂąca to jest prawda.
Takie problemy byÂły ze starszymi modelami sprzed kilku lat.
Te nowe baterie posiadajÂą nad kaÂżdym krzemowym fotoogniewm soczewkĂŞ skupiajÂącÂą ÂświatÂło i ich efektywnoœÌ jest nieporĂłwnywalna z tymi starymi  bateriami.

jeÂżeli sÂą juÂż w sprzedaÂży- to daj jakiÂś namiar Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #19 : Luty 14, 2012, 20:23:15 »

dosyĂŚ dobre majÂą wedÂług tego co wiem 17-19% sprawnoÂści, w warunkach laboratoryjnych (wiĂŞc praktycznie nie osiÂągalnych w realu to ok. 25%)

zwolennikiem rozwi¹zaù z³o¿onych- np. ogniwa fotowolt. + ma³a generator wiatrowy + g³êbinowa pompa cieplna i ogniwo Peltiera.
buda na budzie i piĂŞtrowy garaÂż... :]
Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #20 : Luty 14, 2012, 20:25:26 »

czyli aktualnie jaka jest osiÂągana?

Nie wiem jak jest fachowo liczona ta efektywnoœÌ.
W ka¿dym razie bateria, która oddaje moc powiedzmy 200W, to te ok.200W daje gdy jest normalny, niezachmurzony dzieù, czyli tzw, normalna jasnoœÌ.
Wcale nie musi ostro SÂłoĂące na niÂą jaraĂŚ, Âżeby daÂła te okoÂło 200W.
Tak wÂłaÂśnie byÂło przy tych starych bateriach, bez soczewek nad ogniwami.
 
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #21 : Luty 14, 2012, 20:35:12 »

Ze spokojnym sercem mogê natomiast poleciÌ kolektory. Ciep³a/gor¹ca woda za free od po³owy kwietnia do po³owy paŸdziernika - tak¿e w zachmurzone dni. W lecie w s³oneczne uk³ad siê wy³¹cza ju¿ oko³o 13:00 - zbiornik 300l podgrzany do temperatury 65 st. C. W ostatnie mroŸne dni (-20 st. C) ale s³oneczne temperatura na kolektorach dochodzi³a nawet do 40 st. C, przy promieniowaniu zza chmur - kilkanaœcie/dwadzieœcia kilka. Woda przy 40 st. C zaczyna parzyÌ, wy¿sza do mycia jest zbêdna. Dlatego lepiej mieÌ wiêcej wody w ni¿szej temperaturze ni¿ mniej w wy¿szej.
Do tego przydomowa oczyszczalnia ÂściekĂłw - caÂłkiem inaczej uÂżywa siĂŞ ciepÂłej wody.

Pompa ciep³a - bardzo wa¿nym jest prawid³owe dobranie i wykonanie wymiennika dolnego - gruntowego. Ma³a pomy³ka i uk³¹d nie jes ekonomiczny - z¿era du¿o energii elektrycznej.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #22 : Maj 06, 2012, 12:08:40 »

Zimna fuzja po polsku ?
Genialne silniki powracajÂą z nieÂłask (udupione wynalazki przez koncerny paliwowe ).

Cytat :
"Przez wiele lat, i podczas studiĂłw, i w pracy zawodowej, zdarzaÂło mi siĂŞ wielokrotnie rysowaĂŚ schematy "mojego silnika" i tÂłumaczyĂŚ zasadĂŞ dziaÂłania wielu osobom. Zawsze koĂączyÂło siĂŞ to na stwierdzeniu, Âże "to nie bĂŞdzie dziaÂłaĂŚ!". Dlaczego? Bo to jest takie proste, Âże jakby miaÂło dziaÂłaĂŚ, to juÂż byÂśmy powszechnie uÂżywali takich silnikĂłw!
"
Polski inÂżynier , WÂąsowski Andrzej opatentowaÂł wÂłaÂśnie swĂłj silnik WASE 2 (ang. WÂąsowski Andrzej Stirling Engine 2).
Ten silnik mo¿e , jako prosty i wydajny generator pr¹du , wspó³pracowaÌ np z E-Catem.

Cytuj
KrĂłtka informacja o pomyÂśle na beztÂłokowy rotacyjny silnik Stirlinga

Witam serdecznie!

ZostaÂłem zaproszony do zaprezentowania Wam mojego wynalazku, ktĂłrego prototyp jest w koĂącowej fazie budowy.

Historia z moim "patentem" ma juÂż ponad 30 lat! ZaczĂŞÂło siĂŞ w klasie maturalnej – mieliÂśmy akurat powtĂłrkĂŞ z termodynamiki a ja miaÂłem coÂś przygotowaĂŚ na ten temat. W prenumerowanym przeze mnie „MÂłodym Techniku” byÂł – chyba jedyny w owym czasie – artykuÂł na temat silnikĂłw Stirlinga z dokÂładnym omĂłwieniem takiego silnika, wykorzystanego przez Philipsa w produkowanym na poczÂątku lat 50. przenoÂśnym generatorze prÂądu.

Historia silnika Stirlinga siĂŞga poczÂątku XIX wieku. ByÂły to lata budowania pierwszych i coraz wiĂŞkszych maszyn parowych. Niestety – braki wiedzy, braki materia³ów – powodowaÂły doœÌ czĂŞste wypadki i katastrofy, w wyniku ktĂłrych zginĂŞÂło wielu ludzi. Robert Stirling rozwiÂązaÂł ten problem, budujÂąc silnik cieplny o duÂżej sprawnoÂści, ale bez udziaÂłu wysokiego ciÂśnienia i pary wodnej jako medium roboczego. RozwiÂązanie byÂło proste, eleganckie – czyli genialne! Stirling w swoim silniku wykorzystaÂł znane powszechnie zjawisko fizyczne. JeÂżeli zamkniĂŞty szczelnie pojemnik podgrzejemy – gaz w Âśrodku zwiĂŞkszy swoje ciÂśnienie. JeÂżeli ten sam pojemnik ochÂłodzimy – ciÂśnienie siĂŞ zmniejszy. Stirling dodaÂł do owego pojemnika ruchomy tÂłok, nie stykajÂący siĂŞ ze Âściankami pojemnika. TÂłok sÂłuÂżyÂł tylko do "przepychania" powietrza od Âścianki zimnej do ogrzewanej. Po polsku taki rodzaj "luÂźnego" tÂłoka nazywamy "wypornikiem" / ang. "displacer/. NaleÂżaÂło jeszcze po³¹czyĂŚ "pojemnik" z klasycznym siÂłownikiem pneumatycznym oraz za pomocÂą kó³ zamachowych i korbowodĂłw po³¹czyĂŚ tÂłoczyska wypornika z tÂłoczyskiem siÂłownika roboczego, realizujÂącego klasyczne dodatnie sprzĂŞÂżenie zwrotne. Proste? Genialnie proste!

Silniki Stirliga w wielu ciekawych konfiguracjach produkowane byÂły aÂż do lat 20. XX wieku. SÂłuÂżyÂły jako napĂŞd tokarek, szlifierek, pomp, wentylatorĂłw a nawet… pierwszych gramofonĂłw! Na poczÂątku XX wieku zostaÂły one wyparte przez silniki elektryczne oraz spalinowe. ChoĂŚ… Jak pod koniec Âżycia napisaÂł sĂŞdziwy Robert Stirling "gdyby stal bessemerowskÂą wynaleziono 30 lat wczeÂśniej, moje silniki byÂłyby teraz w powszechnym uÂżyciu"…

Pocz¹tek lat 50. XX wieku da³ ma³¹ "iskierkê" w tej dziedzinie. Firma Philips wdro¿y³a na krótk¹ metê do produkcji przenoœny generator pr¹du zasilany silnikiem Stirlinga. Wygl¹da³o toto jak znane nam wspó³czeœnie przenoœne generatory napêdzane silnikami spalinowymi. Nie by³o tam zbiornika na paliwo, ale ma³a szuflada gdzie mieœci³ siê palnik prymusa zasilanego benzyn¹. Aby uruchomiÌ silnik, nale¿a³o rozpaliÌ prymus, odczekaÌ a¿ silnik osi¹gnie w³aœciw¹ ró¿nicê temperatur i poci¹gn¹Ì za linkê rozrusznika. Urz¹dzenie dawa³o moc "a¿" 200 watów i mimo ¿e by³o wrêcz rewolucyjne w swoim pomyœle, szybko zaniechano jego produkcji.

MĂłj referat siĂŞ spodobaÂł. Przy okazji wpadÂł mi do gÂłowy pomysÂł, aby w klasycznym silniku Stirlinga wyeliminowaĂŚ wszelkie korbowody i tÂłoki a spowodowaĂŚ, by dziaÂłaÂł, wykorzystujÂąc tylko ruch obrotowy jego czĂŞÂści skÂładowych.

Przez wiele lat, i podczas studiĂłw, i w pracy zawodowej, zdarzaÂło mi siĂŞ wielokrotnie rysowaĂŚ schematy "mojego silnika" i tÂłumaczyĂŚ zasadĂŞ dziaÂłania wielu osobom. Zawsze koĂączyÂło siĂŞ to na stwierdzeniu, Âże "to nie bĂŞdzie dziaÂłaĂŚ!". Dlaczego? Bo to jest takie proste, Âże jakby miaÂło dziaÂłaĂŚ, to juÂż byÂśmy powszechnie uÂżywali takich silnikĂłw!

Po czym, na wiele lat zapomniaÂłem o moim pomyÂśle.

W ostatnich dwudziestu latach przemysÂł powoli "wraca" do silnikĂłw Stirlinga, w tych dziedzinach gdzie jest to opÂłacalne. Niestety, klasyczny silnik Stirlinga, z uwagi na swojÂą budowĂŞ, te wszystkie korbowody, tÂłoki, mimoÂśrody – jest silnikiem stosunkowo skomplikowanym, a przez to drogim w produkcji i stosunkowo duÂżym "gabarytowo".

Szwedzi zbudowali kilka okrêtów podwodnych napêdzanych silnikiem Stirlinga. CzêœÌ "ciep³a" tego silnika jest ogrzewana chemiczn¹ reakcj¹ egzotermiczn¹ ³¹czenia chloru z sodem do postaci soli kuchennej.

Prowadzone sÂą prace nad wykorzystaniem omawianych silnikĂłw w przemysÂłowych ukÂładach kogeneracji, czyli wszĂŞdzie tam, gdzie dysponujemy medium o wysokiej temperaturze, a w dalszym cyklu produkcyjnym musimy to medium schÂłodziĂŚ, np. w klasycznej chÂłodni kominowej.

NASA opracowaÂła silnik wedÂług interesujÂącej nas koncepcji ogrzewany reakcjÂą promieniotwĂłrczego pierwiastka. Silniki takie sÂą juÂż montowane do sond kosmicznych, ktĂłre polecÂą w odlegÂłe od SÂłoĂąca rejony naszego ukÂładu.

RozpoczĂŞto takÂże produkcjĂŞ domowych generatorĂłw z klasycznym silnikiem Stirlinga. Gaz dostarczany do domu w celu jego ogrzewania, wpierw ogrzewa silnik, ktĂłry produkuje energiĂŞ elektrycznÂą na potrzeby domowe. Mamy wiĂŞc dwa w jednym – medium energetyczne, ktĂłrym jest gaz sÂłuÂży i do ogrzewania, i do „Âświecenia”.

Jak napisaÂłem powyÂżej, szersze wykorzystanie omawianych silnikĂłw nie jest moÂżliwe bez zmniejszenia ich kosztĂłw, a wiĂŞc uproszczenia budowy takiego silnika.

Jakieœ dwa lata temu, zupe³nie przypadkowo natrafi³em na stronê poœwiêcon¹ silnikom Stirlinga. Zacz¹³em szukaÌ, z wielk¹ ciekawoœci¹ oczekuj¹c, ¿e gdzieœ trafiê na "mój" pomys³. I im d³u¿ej szuka³em, tym bardziej by³em zdumiony, ¿e nigdzie tego znaleŸÌ nie mogê. Jednoczeœnie rozpocz¹³em próby "hobbystyczne" niejako, prowadz¹ce do sprawdzenia praktycznego mojego pomys³u.

WiosnÂą 2010 roku zebraÂłem siĂŞ na odwagĂŞ i zacz¹³em korespondencjĂŞ z osobÂą  – nazwijmy jÂą "Autorytetem od Stirlinga". PodesÂłaÂłem Autorytetowi rysunki, schematy i informacje. Po dwĂłch tygodniach oczekiwania dostaÂłem bardzo pochlebnÂą opiniĂŞ wraz z sugestiÂą szybkiego patentowania mojego rozwiÂązania z uwagi na jego nowatorstwo.

Bezt³okowy rotacyjny silnik wed³ug koncepcji W¹sowskiego (wersja nr 2 = WASE2) jest rodzajem silnika cieplnego zewnêtrznego spalania. Ró¿nica temperatur na powierzchniach silnika jest przetwarzana na pracê mechaniczn¹. Ide¹ pomys³u jest ³atwe ³¹czenie szeregowo-równoleg³e poszczególnych modu³ów do postaci p³askich paneli. Ka¿dy panel posiada indywidualn¹ pr¹dnicê / alternator/.

Panel moÂże byĂŚ wykorzystany do odzyskiwania energii traconej w produkcji przemysÂłowej / kogeneracja/, jako ÂźrĂłdÂło zasilania hybrydowego pojazdu samochodowego, a takÂże jako generator prÂądotwĂłrczy, ktĂłry moÂże byĂŚ Âłatwo wykorzystany i w gospodarstwie domowym i … na KsiĂŞÂżycu!

Silnik jest niezwykle prosty w budowie, dlatego jego koszt wytwarzania bĂŞdzie bardzo maÂły, (wysoki koszt byÂł podstawowÂą wadÂą dotychczasowych rozwiÂązaĂą). Zastosowana: ukÂłady kogeneracji, samochody hybrydowe, przenoÂśne generatory prÂądu elektrycznego.

ród³em ciep³a mo¿e byÌ ka¿dy rodzaj energii cieplnej: od wszelkich klasycznych paliw organicznych, poprzez energiê nuklearn¹, geotermaln¹, chemiczn¹ reakcjê egzotermiczn¹ /np. ³¹czenie sodu z chlorem do postaci soli kuchennej/.

Silnik Stirlinga potrzebuje chÂłodzenia – z uwagi na to iÂż jest to silnik "ró¿nicowy" – czyli jego sprawnoœÌ zaleÂży od ró¿nicy temperatur na jego powierzchniach roboczych. ChÂłodziĂŚ moÂżna wodÂą, powietrzem lub kaÂżdÂą innÂą endotermicznÂą reakcjÂą chemicznÂą.

Od maja trwaÂła procedura patentowa. W koĂącu mĂłj wniosek zostaÂł juÂż przyjĂŞty, zaÂś w ciÂągu najbliÂższych miesiĂŞcy rozpocznie siĂŞ procedura zastrzegania mojego pomysÂłu w innych krajach, i moÂże teÂż masowa produkcja…

Jednoczeœnie trwaj¹ prace nad wykonaniem "pó³-przemys³owego" silnika. Oceniam, i¿ powinno siê udaÌ osi¹gn¹Ì moc na wyjœciu oko³o 800-1000 W. Ten pierwszy silnik, pos³u¿y do optymalizacji kilku parametrów, co w kolejnych modelach poprawi jego osi¹gi.

Silnik, nad ktĂłrym pracujĂŞ jest "mutacjÂą" mojego pomysÂłu silnika sprzed 30 lat. PierwowzĂłr (WASE1) jest takÂże opatentowany. PracĂŞ nad nim rozpocznĂŞ po zdobyciu doÂświadczeĂą nad obecnie wykonywanym modelem. WASE1  – w stosunku do WASE2, jest duÂżo prostszy, zawiera ponad poÂłowĂŞ mniej elementĂłw. Powinien byĂŚ takÂże zdecydowanie taĂąszy w masowej produkcji. Wymaga jednak ogromnej precyzji wykonania, niemoÂżliwej do osiÂągniĂŞcia "domowym sposobem".

Wiem Âże trwajÂą prace nad ró¿nymi, ciekawymi rozwiÂązaniami tego problemu. Mam nadziejĂŞ, Âże mĂłj pomysÂł jest krokiem w tym wÂłaÂśnie kierunku. Wydaje mi siĂŞ iÂż moje rozwiÂązanie powinno radykalnie zmniejszyĂŚ koszty wytwarzania tych silnikĂłw. UdaÂło siĂŞ z klasycznego silnika usun¹Ì wszystkie skomplikowane tÂłoki, korbowody – sprowadzajÂąc wszystko do ruchu obrotowego, przy jednoczesnej moduÂłowej budowie takiego silnika…

P.S. ZupeÂłnie pominiĂŞtÂą w mych rozwaÂżaniach o "moim" silniku sprawÂą jest to, Âże kaÂżdy "klasyczny" silnik Stirlinga moÂże pracowaĂŚ "odwrotnie". To znaczy obieg Carnota jest odwracalny. Czyli silnik napĂŞdzany zewnĂŞtrznym ÂźrĂłdÂłem mechanicznym, np. energiÂą silnika elektrycznego czy turbiny wiatrowej, niejako "wytwarza" na swych powierzchniach roboczych wysokÂą i odpowiednio – niskÂą temperaturĂŞ. Tak pracujÂące silniki Stirlinga sÂą obecnie wykorzystywane do osiÂągania temperatur zbliÂżonych do zera bezwzglĂŞdnego. Jest to obecnie najtaĂąszy sposĂłb osiÂągania niskich temperatur na skalĂŞ laboratoryjnÂą i przemysÂłowÂą!

Teoretycznie moÂżliwe, Âże odpowiedni panel zÂłoÂżony z "moich" silnikĂłw, mĂłgÂłby sÂłuÂżyĂŚ do ogrzewania czy chÂłodzenia domĂłw czy hal produkcyjnych. Ale to tylko teoria.

Mam nadziejĂŞ Âże niebawem bĂŞdĂŞ mĂłgÂł zaprezentowaĂŚ krĂłtkie filmy i zdjĂŞcia dokumentujÂące skÂładanie, rozruch oraz testy mojego silnika.

http://www.zimna-fuzja.pl/2011/11/e-cat-i-polski-silnik-stirlinga/

Na razie muszÂą wystarczyĂŚ "teoretyczne" filmy:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iWRGyRHGaxU
http://www.youtube.com/watch?v=KW1yZq30QFM&feature=mr_meh&list=PLA39EE9DDA0F00817&playnext=0



Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #23 : Maj 14, 2012, 18:35:45 »

zimna fuzja to moze byc tylko cos takiego jak odpowiednia wibracja dzwieku np 432 hz UÂśmiech

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.freeenergynews.com/Directory/ColdFusion/Sonofusion/&ei=AUKxT8AGr9PhBP6ZnYUN&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=4&ved=0CDgQ7gEwAw&prev=/search%3Fq%3Dcold%2Bfusion%2Bsound%26hl%3Dpl%26biw%3D1015%26bih%3D567%26prmd%3Dimvns

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.naturalnews.com/013281.html&ei=AUKxT8AGr9PhBP6ZnYUN&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCQQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dcold%2Bfusion%2Bsound%26hl%3Dpl%26biw%3D1015%26bih%3D567%26prmd%3Dimvns
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2012, 18:36:48 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #24 : Sierpień 12, 2012, 08:24:37 »

To o zimnej fuzji,dlatego wklejam to tutaj.

Wydarzenia w czasie Bramy Lwa

12 sie 2012 5 komentarzy

by krystal28 in Szeran (Komenda Asztar)

.

.

8 sierpnia 2012

Pozdrowienia dla ObsÂługi Naziemnej – Tutaj Ashtar z Nowego Jeruzalem

Wielu z was dziÂś odczuwa zmiany i wysokie energie.  Macie racjĂŞ!  Dzisiaj Galaktyczna Federacja poszÂła na przĂłd z planem, ktĂłry byÂł w przygotowaniu bardzo dÂługi czas.  WykorzystaliÂśmy naszÂą technologiĂŞ w sposĂłb, w jaki jest bardzo rzadko uÂżywana.  Wszystkie warunki zostaÂły speÂłnione po kolei i uczyniÂły to moÂżliwym.

ByliÂśmy w stanie wykorzystaĂŚ swego rodzaju naturalny przetwornik, urzÂądzenie, ktĂłre otworzyÂło  w istocie niewidoczne i bardzo niespodziewane wejÂście w wewnĂŞtrznÂą orbitĂŞ Ziemi.  ByliÂśmy w stanie wprowadziĂŚ bardzo du¿¹ liczbĂŞ duÂżych statkĂłw-matek do wewnĂŞtrznej orbity Ziemi poprzez kanaÂł transportu uÂżywany bardzo rzadko.  To zostaÂło uÂłatwione przez WyÂższe Istoty we wspó³pracy z zaÂłogÂą statkĂłw.  Planowanie i trenowanie zabraÂło wiele lat.  Ta procedura trwaÂła wiele godzin i teÂż bĂŞdzie kontynuowana przez noc.  Statki wlatujÂą poprzez to przejÂście w wielkich iloÂściach i zajmujÂą swoje pozycje podczas tych koĂącowych zmian.  Czas dobiega koĂąca.

Dzisiaj jesteÂśmy Âświadkami odejÂścia naukowca, ktĂłry wprowadziÂł zimnÂą fuzjĂŞ do waszego wspó³czesnego Âświata.  To jest nasza technologia i sposĂłb, w jaki energia nuklearna powinna byĂŚ zawsze uÂżywana. UÂżywamy jej w naszych technologiach.  PodzieliliÂśmy siĂŞ tÂą wiedzÂą z nim jakiÂś czas temu.  Jego eksperymenty byÂły rozumiane jako bardzo cenne, poniewaÂż one byÂły odpowiedziÂą na bardzo taniÂą energiĂŞ.  JeÂżeli ona byÂłaby wtedy dostĂŞpna, to KabaÂł nie byÂłby w stanie kontrolowaĂŚ mas.  Iluminaci nie byliby w stanie zgromadziĂŚ wszystkich bogactw Âświata i zepchn¹Ì klasĂŞ ÂśredniÂą na skraj przymierania gÂłodem z zagroÂżeniem wy³¹czenia ÂświadczeĂą.  Jego eksperymenty, mĂłwiÂło siĂŞ, nigdy nie mogÂły byĂŚ kopiowane.  My nigdy nie mieliÂśmy zamiaru, aby nauka byÂła uÂżywana jako broĂą.  OglÂądamy ten scenariusz z naszych StatkĂłw i wiemy, Âże zmiana ostatecznie zaleÂży od was. Bez terminĂłw. Bez broni jÂądrowej. Bez fuksĂłw.  Zmiana musi przyjœÌ z wewnÂątrz matrixa.  My pomagamy wam kaÂżdego dnia na wszystkie sposoby jakie tylko moÂżemy.  Oferujemy swojÂą pomoc dla ofiar klĂŞsk ÂżywioÂłowych i wojny. Oferujemy wsparcie ekologiczne.  Oferujemy zmniejszanie przesuniĂŞĂŚ pÂłyt tektonicznych Gai.  Oferujemy radĂŞ dla g³ów paĂąstw.

Nie bĂŞdzie Âżadnych wielkich katastrof.  Nie moÂżemy zmieniĂŚ momentu w ktĂłrym to siĂŞ skoĂączy. Wy jesteÂście duszami odpowiedzialnymi za to.  WziĂŞliÂście za to odpowiedzialnoœÌ, gdy tylko przybraliÂście ludzki garnitur i przy³¹czyliÂście siĂŞ do Naziemnej ZaÂłogi.

A wy spoglÂądacie na niebo i krzyczycie „PoÂśpieszcie siĂŞ!!!”

ZaÂłogo Naziemna!  Zachowajcie czujnoœÌ!  SÂłuchajcie mnie: Kiedy to siĂŞ stanie, zaleÂży tylko od WAS.

Co przez to mam na myÂśli?

ZrobiliÂśmy wszystko co jest pozwolone nam przez Kosmiczne Prawo, aby byĂŚ gotowym do asystowania wam w zmianie.  Wszystko co potrzebujemy od was, to wasza zgoda, jako zaproszenie do ujawnienia Planu dla naszego powrotu na ZiemiĂŞ i wprawienie w ruch tych rzeczy, ktĂłre Galaktyczni Ludzie przygotowali do zmiany.

Utrzymujcie swoje wibracje wysoko. BÂądÂźcie w MiÂłoÂści. ÂŁÂączcie siĂŞ z nami poprzez UniwersalnÂą MiÂłoœÌ, NajwyÂższÂą MiÂłoœÌ.  BÂądÂźcie w ekstazie.  Oczekujcie zmian.  Powiedzcie nam i poproÂście waszych przyjació³, aby powiedzieli nam – “Zapraszamy was, potrzebujemy waszej pomocy przy zmianach.” Pragniemy, abyÂście byli ZmianÂą.  Pragniemy, abyÂście nie dopuÂścili nawet przez sekundĂŞ do transmisji niskich wibracji, ktĂłre dajÂą KabaÂłowi, to czego potrzebujÂą do kontroli waszych egoistycznych umys³ów.

JeÂśli zauwaÂżycie dzisiaj, Âże cierpicie w jakiÂś sposĂłb – wiedzcie o tym:  Cierpienie zostaÂło przez was  spowodowane poprzez brak dedykacji do wewnĂŞtrznej pracy, ktĂłrÂą trzeba wykonaĂŚ, by zrzuciĂŚ swoje uwarunkowania i byĂŚ w kontakcie z waszÂą prawdziwÂą BoskÂą JaÂźniÂą.  JeÂśli pielĂŞgnujcie przekonania, ktĂłre utrzymujÂą was ÂżebrzÂących w ubĂłstwie, utrzymujÂą was zniewolonych, utrzymujÂą was w zÂłych zwiÂązkach, zÂłej pracy, zÂłej sytuacji – to musicie zmieniĂŚ te przekonania!  PuœÌcie to!  JesteÂście gotowi!  Po prostu puœÌcie to!

ZaproÂście Galaktycznych, AnioÂły, Wzniesionych MistrzĂłw do waszych modlitw i medytacji i pozwĂłlcie nam pokierowaĂŚ was w zakoĂączeniu waszego cierpienia.  ZaproÂście nas do waszego KrĂłlestwa.  WeÂźcie nas za rĂŞkĂŞ.  Spacerujcie z nami.

Wszystko, co potrzeba to Potwierdzenie, Âże My Tu JesteÂśmy poprzez danie temu wystarczajÂącego czasu.

ZrĂłbcie to teraz w tym momencie.  Zamknijcie oczy i poproÂście, bo musicie poprosiĂŚ.

Absolutne cuda wydarzajÂą siĂŞ dzisiaj.  ZrobiliÂśmy Wielki Skok w sekwencyjnym przepÂływie zmiany. Wiele dusz byÂło zaangaÂżowanych w dzisiejszych dziaÂłaniach i kiedy siĂŞ dostroicie, moÂżecie wszystko zobaczyĂŚ, co miaÂło miejsce. DziĂŞkujemy za wasz udziaÂł i uczestnictwo.  WIDZÊ WAS.

ÂŚwiĂŞtujcie!  Czas robi siĂŞ krĂłtki.

Salut! Lord Ashtar

Przez  Elizabeth Trutwin, 8 sierpnia 2012

http://CosmicAscension.org

tÂłumaczenie: Robert, https://soulowicz.wordpress.com/,  edycja Krystal
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

x22-team phacaiste-ar-mac-tire granitowa3 ostwalia zipcraft