Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 09:46:27


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: CHRZEST w Kosciele Katolickim  (Przeczytany 56867 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Astre
Go¶æ
« Odpowiedz #25 : Luty 23, 2012, 02:05:03 »


ja od siebie dodam tyle co wiem z w³asnego podwórka jako praktykuj±cy okultysta, a wiêc, podczas chrztu w KrK jest zamykana czakra trzeciego oka (powoduje to brak rozwoju i zniewala cz³owieka do bycia katolikiem),

My¶lê, ¿e sporo w tych stwierdzeniach przesady i zbyt ogólnikowych wniosków..
Mo¿e i co¶ w tym jest, bo mamy faktycznie do czynienia z pewnym egregorem, ale czy na pewno efekty s± dos³ownie takie jak piszesz ?
Sam by³em chszczony i w±tpie, aby wp³ynê³o to na moj± czakrê trzeciego oka powoduj±c brak poszukiwañ i zniewolenie.

Wrêcz odwrotnie !

 1. Z katolicyzmem  nie mam i absolutnie nie chcê mieæ nic wspólnego.
 2. Czakra Trzeciego Oka czasem mi siê otwiera na dos³ownie u³amek sekundy - czujê wtedy jakby nap³yw jakiej¶ ''gor±cej energii'' od wewn±trz, która chce jakby przej¶æ na zewn±trz przez ten punkt ¶rodkowy pomiêdzy oczami.
 3. Wstêpuje wtedy we mnie jaka¶ inna jako¶æ, jakby rado¶æ, czujê miêdzy innymi jakie¶ dziwne, wrêcz niespotykane zapachy, które trudno zdefiniowaæ, zidentyfikowaæ co to takiego.

Pozatem.
Rytua³ chrztu istnieje chyba tylko w religi katolickiej, wiêc wyznawcy innych religii nie powinni byæ zniewoleni na rozwój i poszukiwanie, a jednak s± np. arabowie, czy muzu³manie, afrykanie, azjaci i raczej niczym siê zbytnio nie wyró¿niaj± od chszczonych katolików.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 03:53:27 wys³ane przez Astre » Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #26 : Luty 23, 2012, 08:45:26 »

Sam by³em chszczony i w±tpie, aby wp³ynê³o to na moj± czakrê trzeciego oka powoduj±c brak poszukiwañ i zniewolenie.
Hmmm... mo¿e dlatego, ¿e by³e¶ "chszczony" a nie ochrzczony...  ;]
Zapisane
Ramzes3
Go¶æ
« Odpowiedz #27 : Luty 23, 2012, 11:19:42 »

Chocia¿ moja wiedza i pogl±dy w wielu przypadkach skrajnie ró¿ni siê od tego co prezentuje Kiara to jednak popieram jej pogl±d dot. wiedzy i mi³o¶ci. Od siebie dodam, ¿e istniej± te¿ takie pogl±dy, które rozró¿niaj± Wiedzê i M±dro¶æ. Wiedzê uto¿samia³ bym raczej z naszym rozumem i jego ograniczeniami. M±dro¶æ za¶ z mi³o¶ci±, która nie zna granic i jest ponadczasowa. Do pewnego momentu Wiedza mo¿e i¶æ w parze z M±dro¶ci±.
Co do rytua³u chrztu to niestety jak wiele rytua³ów i symboli wywodzi siê on z innych religii. Jego korzenie siêgaj± rytua³u obmywania ze staro¿ytnego Egiptu. Wiêcej odno¶nie g³ównego tematu w nastêpnym po¶cie, który bêdzie nieco d³u¿szy.
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #28 : Luty 23, 2012, 12:59:12 »

Witajcie.
Jakos nigdy nie zwracalam uwagi  na to co mowi ksiadz kiedy udziela chrztu, wlasciwie wydawalo mi sie ze nie ma tam zadnych nadzwyczajnych regolek. Dlatego postanowilam poszukac tematu na ten temat :

LITURGIA  SAKRAMENTU  CHRZTU  SWIETEGO- w kosciele Katolickim.

Liturgia sakramentu chrztu ¶wiêtego jest bardzo bogata w znaki, symbole i modlitwy. Uczestnicz±c w liturgii chrzcielnej dziecka, warto zastanowiæ siê, które z nich s± najwa¿niejsze i stanowi± o skuteczno¶ci udzielanego sakramentu. W celebracji ka¿dego sakramentu znajduje siê pewien moment centralny, który stanowi o wa¿no¶ci i skuteczno¶ci danego sakramentu. W teologii nazywa siê to materi± i form± sakramentaln±. W sakramencie chrztu materi± jest czysta i naturalna woda, a jego form± wypowiedzenie formu³y chrzcielnej, która brzmi: „N., ja ciebie chrzczê w imiê Ojca i Syna, i Ducha ¦wiêtego”.

Formu³a chrztu, której u¿ywany w liturgii chrztu dzieci jest niezmienna od wieków i swoimi korzeniami siêga nakazu Chrystusa, który przed swoim wniebowst±pieniem powiedzia³ uczniom: „Id¼cie wiêc i nauczajcie wszystkie narody, udzielaj±c im chrztu w imiê Ojca i Syna, i Ducha ¦wiêtego” (Mt 28, 19). Formu³ê tê stosowano tak¿e w staro¿ytno¶ci chrze¶cijañskiej, co potwierdzaj± ró¿ne dokumenty pochodz±ce z tamtych czasów.

S³owa formu³y podkre¶laj±, ¿e w sakramencie chrztu dzia³a i objawia siê ca³a Trójca ¦wiêta. Tak by³o podczas chrztu Jezusa w Jordanie i tak jest w czasie udzielania chrztu ka¿demu cz³owiekowi. W wydarzeniu chrztu Jezusa uczestniczy³y wszystkie Osoby Trójcy ¦wiêtej: Bóg Ojciec, który z nieba potwierdza³, ¿e Jezus Chrystus jest Jego umi³owanym Synem; Chrystus, który bêd±c Synem Bo¿ym przyjmowa³ na siebie ludzkie s³abo¶ci i grzechy oraz Duch ¦wiêty, który zst±pi³ na Jezusa pod postaci± go³êbicy. W liturgii chrzcielnej kap³an wypowiadaj±c formu³ê chrzcieln± przywo³uje Trójcê ¦wiêt±. ¦wiêty Ambro¿y, biskup Mediolanu ¿yj±cy w IV wieku, tak wyja¶nia³ to chrzcielne dzia³anie Ko¶cio³a: „Przychodzi kap³an, wypowiada modlitwê nad wod± chrzcieln±, wzywa imienia Ojca, b³aga o obecno¶æ Syna i Ducha ¦wiêtego, pos³uguje siê Bo¿ymi s³owami. S± to s³owa Chrystusowe, poniewa¿ chrzcimy «w imiê Ojca i Syna, i Ducha ¦wiêtego». Je¶li wiêc na s³owa ludzkie, na b³agalne wezwanie ¶w. Jana Chrzciciela zjawi³a siê Trójca ¦wiêta, to czy¿ Jej obecno¶æ nie jest tym pewniejsza, gdy padaj± pe³ne mocy s³owa Bo¿e?”

Sakrament chrztu udzielany jest w imiê Ojca i Syna, i Ducha ¦wiêtego. Wykonywaæ co¶ w czyim¶ imieniu, oznacza przywo³aæ te osoby oraz dzia³aæ ich moc±. Chrzcielne przywo³anie imienia Trójcy ¦wiêtej sprawia Jej obecno¶æ i dzia³anie. Stanowi to podstawê skuteczno¶ci sakramentu chrztu jako sakramentu nowych narodzin. Przyjmuj±c ten sakrament cz³owiek wchodzi w najg³êbsz± relacjê ze wszystkimi Osobami Trójcy ¦wiêtej i zaczyna uczestnictwo w Jej ¿yciu. S± to wiêzy bardzo g³êbokie i intymne. Mo¿na powiedzieæ, ¿e s± to wiêzy rodzinne. Poprzez chrzest cz³owiek staje siê przybranym dzieckiem Bo¿ym i bratem Chrystusa oraz wspó³dziedzicem Jego dóbr. Ochrzczony jest tak¿e ¶wi±tyni± Ducha ¦wiêtego.

Chrzcielne zjednoczenie z Osobami Trójcy ¦wiêtej nie stanowi aktu jednorazowego. Jest to wydarzenie, które bêdzie trwa³o i rozwija³o siê przez ca³e ¿ycie cz³owieka, a¿ do ostatecznego wype³nienia, które nast±pi na koñcu czasów. Formu³a trynitarna chrztu ¶wiêtego przypomina o sensie i celu ¿ycia ka¿dego cz³owieka, którym jest ca³kowita jedno¶æ z Bogiem. Ma siê ona przejawiaæ we wszystkich elementach ludzkiego ¿ycia. Za wyj±tkiem grzechu, nie ma sfery ¿ycia cz³owieka, która wy³±czona by by³a spod dzia³ania Bo¿ej mi³o¶ci i Jego obecno¶ci.

Cz³owiek ochrzczony otrzymuje gwarancjê, ¿e nigdy nie bêdzie sam. Poprzez intymne w³±czenie w ¿ycie Trójcy ¦wiêtej zyskuje potê¿nych „towarzyszy” na swoj± ¿yciow± pielgrzymkê: Boga Ojca, Boga Syna i Boga Ducha ¦wiêtego. Otrzymuje sakramentaln± pieczêæ, która bêd±c wyci¶niêta na jego sercu, nigdy nie ulegnie zniszczeniu, poniewa¿ Bóg nie cofa swojej mi³o¶ci.


                               Mozna duzo przeczytac:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrzest

Etymologia i znaczenie s³owa chrzest[edytuj]
Chrzest w Biblii[edytuj]
Chrzest w pierwszych wiekach Ko¶cio³a[edytuj]
Chrzest w ró¿nych wyznaniach[edytuj]
Ko¶ció³ katolicki[edytuj]
Ko¶cio³y prawos³awne[edyt
Ko¶cio³y protestanckie[edytuj]
Tabela praktykowania chrztu w ró¿nych wyznaniach[edytuj]
Podobne obrzêdy[edytuj]
Podej¶cie niechrze¶cijan do chrztu[edytuj]
Niechrze¶cijanie a chrzest dzieci
Odczynianie chrztu[edytuj]

Wed³ug doktryny katolickiej i czê¶ci pozosta³ych wyznañ chrze¶cijañskich, chrzest jako ich sakrament inicjuj±cy jest nieodwo³alny i nieodwracalny. Jednak w wielu kulturach i systemach wyznaniowych (szczególnie etnicznych wierzeñ pierwotnych) dotrwa³y nawet do wspó³czesnych czasów obrzêdy odczyniaj±ce chrzest. Jednym z najstarszych — potwierdzanych przez ¼ród³a[potrzebne ¼ród³o] — by³ obrzêd przeprowadzany przez ¶redniowiecznych Prusów, polegaj±cy na ponownym obmyciu osoby wod± przez pogañskiego kap³ana i wyg³oszeniu stosownej formu³y z rodzaju: "Niechaj wiara w Boga, którego nie wyznajesz, odesz³a razem z t± wod±, a wraz z nim chrze¶cijañskie imiê... Nadajê Ci (lub zwracam) pogañskie imiê ..."[potrzebne ¼ród³o] Wspó³cze¶nie osoby oficjalnie dokonuj±ce wyst±pienia ze wspólnoty katolickiej coraz czê¶ciej dokonuj± równie¿ (mniej lub bardziej udokumentowanych historycznie) obrzêdów maj±cych zneutralizowaæ chrzest i jego konsekwencje (do¶æ popularne w krêgach rodzimowierców).

« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 13:10:53 wys³ane przez Rafaela » Zapisane
JACK
Go¶æ
« Odpowiedz #29 : Luty 23, 2012, 13:02:07 »

Tak, czy siak    wszyscy polscy    Lucyferycy, Okulty¶ci, Lajt³orkerzy, Ufolodzy i inni Ezo...

,  najczê¶ciej nie¶wiadomie "pod³±czeni" do   Â¦wietlistego Fraktala Wiedzy    Lucifer-Wenus  z 6-tej   gêsto¶ci.

Stanowi± tylko drobny ,  fajny   i egzotyczny  dodatek do:

   34 milionów   "zwyk³ych Polaków" nosz±cych  od  dzieciñstwa  znak  Chrystusa na czole.

I to ich zachowanie  w ewentualnych czasach trwogi  zadecyduje o  przysz³o¶ci Polski. 
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 13:04:07 wys³ane przez JACK » Zapisane
Astre
Go¶æ
« Odpowiedz #30 : Luty 23, 2012, 15:19:43 »

I to ich zachowanie  w ewentualnych czasach trwogi  zadecyduje o  przysz³o¶ci Polski. 

 Nikt nie jest nieomylny, nikt nie wie na pewno, ale Ty oczywi¶cie wiesz na pewno
co zadecyduje o przysz³o¶ci Polski.
 Oto - jednostopniowy algorytm  - moja ''prawda'', w któr± sobie wierzê !

''Prawda'',  która usuwa potrzebê zadawania pytañ, przedstawiania innych alternatyw, przedstawiania dowodów.
 
 I chyba Demokryt wiele siê nie pomyli³ mówi±c :

 ''Istniej±  atomy i pró¿nia -  reszta jest ludzk± opini±" 
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 15:28:17 wys³ane przez Astre » Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #31 : Luty 23, 2012, 15:35:30 »

To nie tak, JACK, nie tak. Nie próbuj dzieliæ ludzi, bo tym wzmacniasz swojego "wroga"  ,który tylko r±czki zaciera z rado¶ci. Oto pozyska³ kolejnego, nie¶wiadomego czciciela ,któremu wydaje siê, ¿e stoi po s³usznej stronie.
Na tym ¶wiecie  szyldy , organizacje , czy znaki symboliczne s± czêsto oszukañczym blichtrem udaj±cym co innego ni¿ to czym rzeczywi¶cie s±.
Podzia³ na oni-my to w³a¶nie to, o co chodzi ciemnym si³om. W rozdrobnieniu ludzko¶æ jest zawsze s³absza.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Luty 23, 2012, 15:36:34 »

To ja ju¿ nie kapujê czy jestem istot± lucyferyczn± czy Chrystusow± ? Z politowaniem W³a¶ciwie po co zmywaæ chrzest  ?


edit; a co z ochrzczonymi ateistami ? jakimi istotami s± ? Co¶ chyba bzdury piszecie ,albo ja jestem za g³upia  Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 15:42:33 wys³ane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #33 : Luty 23, 2012, 15:38:59 »

Chrztu nie mozna zmazac.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Luty 23, 2012, 15:42:15 »

Chrztu nie mozna zmazac.

W³a¶nie widzê ¿e tak pisz±,ale po co w ogóle to robiæ ? Mam tu na mysli tych ,którzy zdecydowali siê na wyst±pienie z koscio³a.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Luty 23, 2012, 15:42:15 »

nasze przekonanie o sile jaki¶ rytua³ów nadaje im w³a¶ciw± moc..
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Luty 23, 2012, 15:46:26 »

nasze przekonanie o sile jaki¶ rytua³ów nadaje im w³a¶ciw± moc..

No tak ,wiem to ,ale przypu¶æmy ¿e zdecydowa³am siê wyst±pic z ko¶cio³a ,ale nie przeszkadza mi ¿e by³am ochrzczona i nie potrzebny mi jaki¶ rytua³  ( " odchrzaniaj±cy "  Du¿y u¶miech)  , to co wtedy ? Nie otworzy mi siê  3 oko ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Luty 23, 2012, 15:48:16 »

to co wtedy ? Nie otworzy mi siê  3 oko ?

zw³aszcza je¿eli uwierzysz w t± tezê..Mrugniêcie
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #38 : Luty 23, 2012, 16:09:55 »

Wlasnie dlatego zalorzylam ten temat, aby dowiedziec sie jak to jest naprawde z  Chrztem. Ciagle czekam na kogos, kto ze strony Kosciola Katolickiego wypowie sie na tenm temat. Jak narazie zyje w nadziei ze znajdzie sie osoba, ktora bedzie miala cos do powiedzenia na ten temat,
Ktora zajmie odpowiednie stanowisko.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Luty 23, 2012, 16:27:55 »

to co wtedy ? Nie otworzy mi siê  3 oko ?

zw³aszcza je¿eli uwierzysz w t± tezê..Mrugniêcie


No to w³asnie nie wierzê w tê tezê Mrugniêcie Wierzê ¿e kazdy moze uzyskaæ dostêp do 3 oka ,nawet ksi±dz U¶miech

edit:
Cytuj
Ciagle czekam na kogos, kto ze strony Kosciola Katolickiego wypowie sie na tenm temat.

Obawiam siê droga Rafaelciu ¿e siê nie doczekasz ,bo jakim¶ cudem  musia³by to byæ  ksi±dz- ezoteryk a to siê chyba nie zdarza  Co¶
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 16:31:54 wys³ane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #40 : Luty 23, 2012, 16:57:09 »

Poczekajmy, moze znajdzie sie ktos kto bedzie dobrze poinformowany. Moze to byc takze osoba wierzaca, ktora jest dobrze poinformowana.
W Niemczech, podczas chrztu moich wnukow, uslyszalam tez po raz pierwszy jak ksiadz  powiedzial ze otwiera uszy, aby dobrze slyszal i chyba oczy, aby dobrze widzial. Nie zapamietalam tego 100%-towo, ale wiem ze w Polsce  nie slyszalam i nie widzialam tego rytualu.
Moze ktos moze wiecej powiedziec na temat tego rytualu.
Zapisane
Ramzes3
Go¶æ
« Odpowiedz #41 : Luty 23, 2012, 18:24:26 »

Na czym polega chrzest i czym on jest udzieli³ Wam odpowiedzi Kap³an718. Jest dok³adnie tak jak w jego postach. Je¿eli wejdziecie samemu w stan lekkiej medytacji, cofniecie siê swoj± pamiêci± do momentu swojego ¿ycia w którym ksi±dz wylewa wodê na wasz± g³owê czyli do chwili Waszego chrztu i zadacie sobie pytania: 1/ z czym wi±¿e siê mój chrzest? (zobaczycie lub odbierzecie intuicyjnie sp³ywaj±c± na g³owê czarn± energie jak smo³a, mog± byæ inne niezbyt przyjemne odczucia) 2/ do kogo nale¿y ten kod? (zazwyczaj uka¿e siê ksi±dz) 3/ z czym zwi±zany jest ten kod? (odpowied¼ - "strach"). Kiedy¶ by³em na kursie dot. "kodów rodowych" podczas którego do¶wiadczy³em na w³asnej skórze tego co przed chwil± opisa³em.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Luty 23, 2012, 18:29:11 »

>Rafaelo<, poni¿szy post nie jest kierowany do Ciebie bezpo¶rednio.  U¶miech

Cytat: Rafaela
LITURGIA  SAKRAMENTU  CHRZTU  SWIETEGO- w kosciele Katolickim.
...

Formu³a chrztu, której u¿ywany w liturgii chrztu dzieci jest niezmienna od wieków i swoimi korzeniami siêga nakazu Chrystusa, który przed swoim wniebowst±pieniem powiedzia³ uczniom: „Id¼cie wiêc i nauczajcie wszystkie narody, udzielaj±c im chrztu w imiê Ojca i Syna, i Ducha ¦wiêtego” (Mt 28, 19). Formu³ê tê stosowano tak¿e w staro¿ytno¶ci chrze¶cijañskiej, co potwierdzaj± ró¿ne dokumenty pochodz±ce z tamtych czasów.
...

Podpieraj± siê i NT i jakimi¶ staro¿ytnymi tekstami jakoby to udowadniaj±ce.
Teraz pos³u¿ê siê metod± >arteq'a".
NT jasno wskazuje, ¿e chrzczenie za czasów Jezusa polega³o na ca³kowitym zanurzeniu, nie pokropieniu. Rycinki z polewanie stoj±cych w wodzie to ju¿ chrze¶cijañska/katolicka fabrykacja.
I jeszcze raz to:

Cytuj
Formu³a chrztu, której u¿ywany w liturgii chrztu dzieci ...
Formu³ê tê stosowano tak¿e w staro¿ytno¶ci chrze¶cijañskiej, co potwierdzaj± ró¿ne dokumenty pochodz±ce z tamtych czasów.

Gdzie NT nakazuje chrzczenie ma³ych dzieci, ba noworodków. Gdzie pisma potwierdzaj±ce ten proceder, na które powo³uj± siê w tym artykule. Od razu wyja¶nie, ¿e mam na uwadze pisma potwierdzaj±ce ten proceder po¶ród pierwszych na¶ladowców Jezusa, nie  o odstêpcze chrze¶cijañstwo od III w. w górê.

Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #43 : Luty 23, 2012, 18:40:47 »

Chrzest w wodzie z czasów Jezusa to oczyszczanie - k±piel wodna w bie¿±cej wodzie , normalna zasada mykwy ¿ydowskiej która jest aktualna do dzisiaj ze swoimi starymi zasadami.
By³o to przygotowanie do wtajemniczenia zakonnego I poziom wodny. Napiszê o tym wiêcej w Ewangelii Pokoju Jezusa.
Tam nie ma namaszczania olejami ni rysowania znaku na czole ani ¿adnych zaklêæ.
Trzeba wróciæ do historii tego rytua³u powtarzanego i zrozumieæ g³êbiê jego sensu.

Po³±czenie niemowlêcia z egregorem katolickim to pieczêæ , znak dostêpu do Energii wcielonej ( dla tych co wiedz± jak to robiæ , a jest ich ca³kiem sporo) w celu kontaktu bezpo¶redniego. Takim portalem przej¶ciowym , ³±cz±cym jest zawsze miejsce obrzêdu chrztu. Od³±czyæ te ³±cza jest bardzo trudno , jednak mo¿liwe.
Robi siê to zawsze silniejszym znakiem przez mocniejsz± energetycznie osobê.

Kiara U¶miech U¶miech
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 18:42:18 wys³ane przez Kiara » Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #44 : Luty 23, 2012, 20:24:01 »

To prawda, dlaczego to robia u niemowlat?
Pamietam, kiedy bylam mloda matka, to babcie powiedzialy ze nie wolno niemowlecia tak dlugo wyprowadzic na spacer, dopuki jest nieochrzczone.
Musze przyznac ze wcale mi sie to nie podobalo. Kiedy pytalam dlaczego, odpowiedz brzmiala ze tak powiedzial ksiadz.
Ciekawa jestem jak teraz jest z chrztem, napewno do 10-siatego roku zycia musi byc dziecko ochrzczone, bo w tym roku musi byc przygotowane
do pierwszej komuni sw.
Zapisane
JACK
Go¶æ
« Odpowiedz #45 : Luty 23, 2012, 20:25:17 »

To ja ju¿ nie kapujê czy jestem istot± lucyferyczn± czy Chrystusow± ?
.......................................................
edit; a co z ochrzczonymi ateistami ? jakimi istotami s± ?
W du¿ym uproszczeniu ( z góry przepraszam) ka¿dy cz³owiek podlega inspiracjom  3 g³ównych "mocy" niefizycznych:
Ka¿dy cz³owiek.

Ró¿na jest tylko si³a  danej inspiracji.
 
- ¿±dze i popêdy zwierzêce (Arymeiczne vel Mefistofeliczne)  , np. masturbacja, pornografia, przemoc,ob¿arstwo itd.
- ego, pycha, wiedza i technologie (Lucifer)
- dobre serce, pokora, mi³o¶æ itd. (si³y anielskie -chrystusowe)


Dla  silnych lucyferyków  idealn± diagnoz± jest "test ko¶cielny".

Ich "¦wietlisty Serwer -Lucyfer" po prostu nienawidzi tej instytucji, bo nale¿y do Chrystusa,  dlatego nawet nie¶wiadomie odczuwaj± siln± niechêæ  do KK, a "Serwer" podsy³a im  setki argumentów do nienawi¶ci.
Nie informuje ich tylko, ¿e to On walnie przyczyni³ siê do powstania tych argmentów inspiruj±c ludzi deprawuj±cych Ko¶ció³.

Je¿eli nie stanowi dla Ciebie ¿adnego problemu  wej¶cie do ko¶cio³a np. na mszê to  mo¿esz byæ zupe³nie spokojna.

A ateista atei¶cie nie jest równy,  nawet nie ochrzczeni ludzie maj±  czêsto  dobre serce  i mog± byæ inspirowani  przez Najwy¿sz± Gêsto¶æ.
Przekazy Anny  wykazuj± ,¿e dla zbawienia cz³owieka nie tyle wa¿ny jest chrzest, co  wyniesione z domu tradycje i przekonania o konieczno¶ci bycia dobrym cz³owiekiem i nie szkodzeniu innym.
Warto¶ci chrze¶cijañskie spe³niaj± te warunki.


« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 20:29:27 wys³ane przez JACK » Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #46 : Luty 23, 2012, 20:39:54 »

Masz racje JACK. Znam ludzi niwierzacych ktorzy sa o wiekim sercu, cale zycie. Zyja bez przykazan Bozych, nawet ich nie znaja.
Poprostu sa prawymi ludzmi.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Luty 23, 2012, 21:54:16 »

Cytuj
Je¿eli nie stanowi dla Ciebie ¿adnego problemu  wej¶cie do ko¶cio³a np. na mszê to  mo¿esz byæ zupe³nie spokojna.

Nie ,nie stanowi problemu.Ostatnimi czasy zauwa¿y³am ,¿e nie mogê siê skupiæ na mszy, na tym co mówi ksi±dz ( nudzê siê) ,moje mysli gdzie¶ uciekaj±.Wolê posiedzieæ  po myszy lub zagl±dn±æ do ko¶cio³a bez okazji i podumaæ w kompletnej ciszy. Najlepiej mi siê "duma " w ko¶ciele Mariackim lub O.O.Bernardynów a i jeszcze w Katedrze Wawelskiej.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
Ramzes3
Go¶æ
« Odpowiedz #48 : Luty 24, 2012, 15:00:40 »

Rafaelo rozpoczê³a¶ bardzo ciekawy temat a zarazem bardzo dra¿liwy dla wielu osób z racji okre¶lonego wyznania.
Pewien mój znajomy, który przez wiele lat swojego ¿ywota by³ dos³ownie wrêcz gorliwym  katolikiem w pewnej chwili podczas rozmowy na temat ko¶cio³a dos³ownie wypali³ mi prosto w oczy „ wiesz co gdyby ksiê¿a wierzyli, ¿e istnieje piek³o to na pewno  nie robili by tego co robi±!” Pocz±tkowo s±dzi³em , ¿e chodzi mu tylko o ich przyziemne s³abostki typu panienki i kasa co raczej nie jest ¿adn± tajemnic±.  Z biegiem lat kiedy cz³owiek zag³êbia³ siê w ró¿ne dziedziny wiedzy okaza³o siê, ¿e nie do¶æ , i¿ jest to prawda to na dodatek odnosi siê ona do kap³anów chyba wszystkich religii ¶wiata!
Wiadomo powszechnie, ¿e od zamierzch³ych czasów najskuteczniejszym narzêdziem trzymania ludzi w ryzach by³ strach przed si³ami natury, przed bogami, torturami czy te¿ wreszcie przed ¶mierci± (s³ynne memento Mori w czasach ¶redniowiecza).
Sam strach jest bardzo silnym ³adunkiem emocjonalnym o zabarwieniu negatywnym, który potrafi sparali¿owaæ cia³o i umys³ cz³owieka. Co dzieje siê z cz³owiekiem, który znajduje siê pod wp³ywem tej emocji? Im wiêksze jest w cz³owieku uczucie strachu tym szybciej traci energiê ¿yciow±, nie ma si³y siê broniæ, zmniejsza siê tzw. „kokon energetyczny cz³owieka” a w jego aurze automatycznie wystêpuje kolor czerwony, który odbierany jest przez zwierzêta jako kolor agresji. Pozornie wystêpujemy wtedy w roli agresora ale tak naprawdê z uwagi na brak energii stajemy siê ofiarami!
Ko¶ció³ wprowadzi³ skuteczny ¶rodek wywo³ywania i kontrolowania strachu mianowicie grzech i spowied¼ eliminuj±c skutecznie prawo mi³osierdzia-przebaczenia oraz prawo karmy.
Zgodnie z nauk± kap³anów Huny  za najwiêkszy grzech uznawane jest wyrz±dzenie krzywdy drugiemu cz³owiekowi. W naszym przypadku grzechem mo¿e byæ wszystko pocz±wszy od s³ynnego grzechu pierworodnego, który otwiera drogê do wprowadzenia rytua³u chrztu dziecka.
Mechanizm dzia³ania tego wszystkiego jest do¶æ oczywisty. Cz³owiek, który powiedzmy napuka³ swojego bli¼niego z nieukrywan± satysfakcj± zdaje sobie sprawê z tego, ¿e pope³ni³ grzech, wzbudza u siebie poczucie winy i strachu przed kar±. Aby nie poni¿yæ swojego honoru przepraszaj±c pokrzywdzonego i prosz±c go o wybaczenie udaje siê do kap³ana, spowiada siê (obna¿aj±c swoje s³abo¶ci i robi±c z siebie kandydata do bycia ofiar±) po czym wyklepie zadan± mu w ramach rozgrzeszenia modlitwê i uwa¿a, ¿e jego licznik z³ych uczynków zostaje wyzerowany. Nie ma nawet pojêcia, ¿e wpada w sid³a karmy zdobywaj±c kolejne ujemne punkty, które bêdzie musia³ odpracowaæ, je¿eli nie w tym to w nastêpnym ¿ywocie niezale¿nie od tego pod skrzyd³ami  jakiej religii siê znajdzie.
Problemem jest w tym przypadku niemowlê, któremu nie da siê wmówiæ ani winy ani strachu. Dlatego t± win± obarczono rodziców pod has³em grzechu pierworodnego i  przerzucono odpowiedzialno¶æ za ich grzech na niemowlê. Dalej to ju¿ wiadomo wprowadzanie rytua³u chrztu, pod³±czanie pod energie itd.
Wspomnê tylko, ¿e rytua³y bardzo lubi nasza pod¶wiadomo¶æ, która nie rozró¿nia tego co dobre i z³e, ona po prostu zapisuje i realizuje przes³ane nam programy staj±c siê w tym przypadku orê¿em przeciwko nam samym. Kto¶ mo¿e zadaæ sobie pytanie i po co to wszystko. Odpowied¼ jest krótka: w³adza i pieni±dze!
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #49 : Luty 24, 2012, 15:52:31 »

Luter naucza³, ¿e Sakrament musi byæ przyjêty przez osobisty akt wiary. „Poniewa¿ w ka¿dym Sakramencie jest boskie S³owo, obietnica i przyrzeczenie ³aski, dlatego nie wystarczy usun±æ rygiel przeszkody jak mówi± - lecz w sercu musi byæ niezachwiana wiara, która przyjmuje tê obietnicê i znak. oraz nie w±tpi, ¿e jest tak, jak Bóg to przyobieca³ i zaznaczy³".
(..)
W r. 1529, gdy ukaza³ siê Du¿y Katechizm, mia³ Luter za sob± wiele lat polemiki z urojeñcami.

W katechizmach brak pogl±du wyra¿onego w De captivitate, ¿e w sytuagach skrajnych mo¿na siê obej¶æ bez znaku.

Za znak uwa¿a³ Luter wodê i zanurzenie w wodzie. Dos³ownie powiedzia³ w De captivitate: „Znak polega na tym, ¿e w imieniu Ojca, Syna i Ducha ¦wiêtego zanurza siê cz³owieka w wodzie. Jednak tam siê go nie zostawia, lecz znów siê go stamt±d wyci±ga (...) Tu zostaje utopiony stary cz³owiek, poczêty i urodzony w grzechach, a wychodzi i powstaje nowy cz³owiek, który urodzi³ siê w ³asce".

http://www.luteranie.pl/www/biblioteka/dteologia/nowonarodz-ajagucki.htm

Kiedy¶ w trakcie jakiej¶ lektury, juz nie pamiêtam jakiej , bardzo wzruszy³o mnie zdanie , ¿e oryginalnie chrzest polega³ na ... utopieniu /¶mierci i ponownym narodzeniu (powrocie do ¿ycia) w sposób dos³owny. Dzi¶ ma to znaczenie symboliczne, ale tak, jak to uj±³ Luter - pe³ni to samo zadanie. Oczyszczenia.

Dlaczego ¶mieræ i ponowne narodziny ?
Od ludzi, którzy powrócili ze stanu ¶mierci klinicznej tchnie spokój, pewno¶æ, rado¶æ ¿ycia (umi³owanie ¿ycia) i brak strachu. Przede wszystkim brak strachu przed ¶mierci±, przed koñcem istnienia. Niektórzy z tych ludzi odkrywaj± w sobie jakie¶ zdolno¶ci paranormalne. Sugerowa³oby to otworzenie dodatkowych "kana³ów" lub te¿ po prostu ich udro¿nienie i lepsze wykorzystanie - owo "urodzenie siê w ³asce". Tak, jakby by³o to faktycznie zdjêciem ograniczeñ na³o¿onych na cz³owieka genetycznie od chwili fizycznych narodzin.

I teraz pomy¶lmy, ¿e ca³y US ( a my wraz z nim ) sk±pany jest w tajemniczej FALI energii kosmicznego ob³oku, jakby zosta³ weñ zanurzony celem przebudzenia .... Kosmiczny chrzest.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

x22-team maho watahaslonecznychcieni ostwalia opatowek