Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 08:11:41


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: CO WIESZ O WODZIE..... ?  (Przeczytany 37266 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Kiara
Go¶æ
« : Luty 25, 2012, 01:07:56 »

Sekretem prawie ca³ego jak nie ca³ego ¿ycia fizycznego jest woda ¿ywa zanim jednak napiszê co ja wiem na ten temat chcia³a bym zamie¶ciæ wiedzê innych ludzi.
Dlaczego ten temat?  Miêdzy innymi w zwi±zku z chrztem ale nie tylko z nim , temat pomo¿e zrozumieæ czym naprawdê jest "chrzest wod±" i jaka woda tylko temu mo¿e s³u¿yæ. Co robi taka woda?

Kiara U¶miech U¶miech


“MARTWA WODA”, “¯YWA WODA”

**ostatnia aktualizacja: 27.01.2012**

Kilka lat temu mo¿na by³o kupiæ w handlu bazarowym nieatestowane urz±dzenia, które by³y szczególnie modne w niektórych ¶rodowiskach. By³y to przyrz±dy do wytwarzania “martwej” i “¿ywej” wody. Podobnie jak inne tego typu ¶rodki #, mia³y byæ one cudownie skuteczne przy leczeniu niemal wszystkich dolegliwo¶ci...

        # Miedziane bransolety, bursztyn, kasztany, pot³uczone skorupki jaj, fusy po herbacie, kartonowe modele piramid, “magnetyzowana” woda, “cudownie” lecznicze wk³adki do butów, plastry Aikido, opaski magnetyczne dr Lewina, kamienie szczê¶cia promowane we "Wró¿ce" - s± najprostszymi przyk³adami.

Zasadnicza czê¶æ urz±dzenia mia³a kszta³t plastikowej pokrywki wype³nionej od wewn±trz mas± gipsow±, do której doprowadzony by³ przewód elektryczny zakoñczony wtyczk±. W pokrywce osadzone by³y dwie elektrody z p³askownika z nierdzewnej blachy stalowej. Pokrywkê nale¿a³o na³o¿yæ na s³oik nape³niony zwyk³± wod± wodoci±gow± tak, aby zanurzyæ w wodzie obie elektrody. Przedtem jednak, na jedn±, specjalnie oznakowan± elektrodê nale¿a³o na³o¿yæ do³±czony do zestawu woreczek z tkaniny brezentowej. Po w³±czeniu wtyczki do sieci i kilkunastu minutach trwania procesu zawarto¶æ naczynia silnie siê rozgrzewa³a, za¶ woda zawarta w s³oiku stawa³a siê bia³awa, mêtna i wydziela³a mydlany zapach. Proces nale¿a³o przerwaæ, elektrody wyj±æ, a zawarto¶æ woreczka nale¿a³o szybko przelaæ do osobnego naczynia - by³ to klarowny, ¿ó³tawy roztwór o ostrym, ¿r±cym zapachu. Oba opisane p³yny mia³y mieæ rzekomo cudowne wrêcz w³a¶ciwo¶ci lecznicze. Bia³aw±, mêtn± ciecz (“¿yw± wodê”) nale¿a³o piæ, natomiast ¿ó³taw± ciecz± (“martw± wod±”) nale¿a³o siê nacieraæ.

Je¶li kto¶ zada sobie trud rozkruszenia gipsowego wype³nienia, bez trudu mo¿e znale¼æ szeregowo pod³±czony do przewodu zasilaj±cego niewielki element elektrotechniczny. Jest to oczywi¶cie dioda prostownicza. Ca³e urz±dzenie jest wiêc elektrolizerem zasilanym pr±dem têtni±cym jednokierunkowym, o napiêciu szczytowym ok. 310 V. Na nieos³oniêtej elektrodzie zachodzi³a oczywi¶cie redukcja wody:

    2 H2O + 2 e  →  H2 + 2 OH–      (–)      (katoda)

Mo¿na zaobserwowaæ, ¿e powierzchnia elektrody pokrywa siê ma³ymi pêcherzykami gazu, wodoru. Bez trudu mo¿na wykazaæ za pomoc± wska¼nika pH alkaliczny odczyn p³ynu wewn±trz naczynia. Mêtny osad powstaje na skutek str±cania siê zasadowych soli wapnia i magnezu zawartych w wodzie wodoci±gowej, np.:

    2 Mg2+ + 3 OH– + HCO3–  →  Mg2(OH)2CO3 + H2O

Na elektrodzie bêd±cej anod± zachodziæ mo¿e wiele procesów. Oprócz elektrolizy wody, anodowemu utlenianiu - korozji ulega materia³ elektrody. Pomimo, ¿e elektroda wykonana jest ze stali nierdzewnej, to przy napiêciu ponad 300 V (!) utleniane zostaje nie tylko metaliczne ¿elazo, ale i praktycznie wszystkie dodatki zawarte w stali nierdzewnej, w tym chrom, mangan wanad i nikiel:

    2 Cr + 7 H2O  →  Cr2O72– + 14 H+ + 12 e      (+)      (anoda)

P³yn zawarty w woreczku jest wiêc kwa¶ny (u¿yæ papierka uniwersalnego), wydziela zapach chloru pochodz±cego z utlenienia jonów chlorkowych zawartych w wodzie wodoci±gowej, jest ¿ó³ty (obecno¶æ Fe3+ potwierdziæ dodaj±c rodanku amonu NH4SCN), ale równocze¶nie zawieraæ mo¿e znaczne ilo¶ci zwi±zków chromu +6. Je¶li zwa¿yæ, ¿e zwi±zki chromu znajduj± siê na czo³owym miejscu na li¶cie substancji rakotwórczych N , to jest oczywiste ryzyko, jakie niesie ze sob± stosowanie tego urz±dzenia! W p³ynie anodowym mo¿na równie¿ wykryæ obecno¶æ kationów Ni2+. Kroplê roztworu nale¿y nanie¶æ na bibu³ê zaimpregnowan± uprzednio roztworem Na2HPO4 oraz alkoholowego roztworu dwumetyloglioksymu i wysuszon±. Na ¶rodek plamy badanego roztworu dodaæ kroplê wody amoniakalnej. Powstaje ró¿owa obwódka soli niklu. W tych warunkach nie przeszkadzaj± jony ¿elaza. Wykrycie chromianów mo¿e byæ k³opotliwe. Przeprowadzaj±c reakcje z benzydyn± N nale¿y starannie usun±æ jony ¿elaza, które maj± równie¿ w³a¶ciwo¶ci utleniaj±ce. Dok³adny opis mo¿na znale¼æ w odno¶niku literaturowym. Test nadtlenkowy najczê¶ciej daje wynik niepewny.

Urz±dzenia nie mia³y atestu sanitarnego. Jednym z argumentów na rzecz owej metody jest fakt, ¿e obecnie coraz czê¶ciej urz±dzenia te maj± jednak atest. Atest dotyczy jednak tylko zabezpieczenia przed pora¿eniem pr±dem. Zapewne dodaje siê teraz prosty wy³±cznik naciskowy, który po wyjêciu urz±dzenia z naczynia, odcina dop³yw pr±du.

Czy rzeczywi¶cie nieskuteczne?

W licznych listach przytacza siê fakty, ¿e u najbli¿szych osób w rodzinie, stosowanie tej metody przynosi bezspornie korzystne wyniki. Nie zamierzam tego kwestionowaæ. W przypadku np nadkwasoty ¿o³±dka, popijanie mêtnej, "¿ywej" wody o wyra¼nie alkalicznym odczynie, mo¿e przynosiæ dora¼n± ulgê. Tylko, ¿e nie ma to nic wspólnego z "cudowno¶ci±" ani elektrycznym pochodzeniem tego p³ynu! Na pewno podobny rezultat mo¿na osi±gn±æ po wypiciu szklanki wody wodoci±gowej, do której dodano nieco sody oczyszczonej. A skuteczno¶æ "martwej wody" w leczeniu chorób skóry tak¿e daje siê racjonalnie wyja¶niæ. P³yn zawiera zakwaszony roztwór soli ¿elaza oraz utleniaj±cego chloru. Sk³adniki te mog± byæ skutecznym ¶rodkiem leczniczym podobne schorzenia. Mo¿naby ten ¶rodek wytworzyæ w jakikolwiek sposób z gotowych odczynników. Pozostaje jednak problem szkodliwo¶ci innych toksycznych produktów utlenienia.

Aura

W opisach innych cudownych zjawisk pojawia siê czasem termin "aury". Niew±tpliwie i w tym temacie mamy do czynienia ze swoist± aur±. Jest to aura cudowno¶ci wynikaj±ca z brzmienia nazwy "¿ywa woda". Z tego brzmienia oraz niejasnych wspomnieñ z lat dziecinnych, kiedy to czytano nam bajkê o siostrze i braciach, którzy kolejno zginêli w ró¿nych okoliczno¶ciach, a kochaj±ca siostra uda³a siê do wró¿ki za siódm± gór± i rzek±, i dosta³a s³oiczek z ¿yw± wod±. Pokropienie t± wod± nieszczê¶ników cudownie powróci³o ich do ¿ycia... U prostych ludzi z dziecinn± mentalno¶ci± mo¿e to odleg³e skojarzenie wzbudziæ pod¶wiadom± wiarê w nadzwyczajn± skuteczno¶æ metody. 

Mo¿na dziwiæ siê, dlaczego osoby trudni±ce siê wytwarzaniem i sprzeda¿± tych urz±dzeñ, nie s± karane jako oszu¶ci! Prócz oczywistej szkodliwo¶ci produktów oraz zagro¿enia pora¿enia pr±dem, nale¿y uwzglêdniæ szkody wynik³e z odwo³ywania siê do rzekomej “cudowno¶ci”, nawi±zuj±cej do dzieciêcej wiary w bajki o “¿ywej wodzie” przywracaj±cej ¿ycie, zdrowie i m³odo¶æ. Ilu ludzi uleg³o tej z³udzie i zaniecha³o np. rutynowego leczenia, co doprowadzi³o do nieuleczalnego zaawansowania nieleczonej choroby? Jak dziwiæ siê prostym ludziom, ¿e zabezpieczaj± siê np. przed szkodliwym promieniowaniem TV ##,

http://www.chem.univ.gda.pl/~tomek/martwa%20woda.htm
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #1 : Luty 25, 2012, 11:30:12 »

cd...

    ## Szkodliwo¶æ TV jest o wiele wiêksza, ni¿ wytwarzane przez odbiornik TV promieniowanie zwi±zane z wysokim napiêciem przyspieszaj±cym wi±zkê elektronów. Wynika ona z przyzwyczajenia do biernego poch³aniania og³upiaj±cych tre¶ci programów serwowanych przez w³adze TV, dla których jedynym miernikiem jest pieni±dz i oczekiwania najmniej wybrednych ale najliczniejszych krêgów odbiorców programu. Dla odbiorców nieco bardziej ambitnych w³adze TV zarezerwowa³y czas po godz. 24-tej... Próbkê warto¶ci konkursów nadawanych w telewizji przez ca³y dzieñ mo¿na znale¼æ na stronie:

http://www.zajaczek.pnet.pl/obrazki/milionerzy.jpg   strona nieczynna

podk³adaj±c pod odbiornik sprzedawane przez przedsiêbiorczych handlarzy muszle z Morza Czarnego maj±ce takie rzekomo w³a¶ciwo¶ci? W tzw. “elitach intelektualnych” nagminna jest wiara w horoskopy i inne “cudowne” ¶rodki w rodzaju wk³adek do butów, które lecz± “102 dolegliwo¶ci”, lub w programy telewizyjne w których osoba wtajemniczona, za po¶rednictwem TV (na odleg³o¶æ, bez jakiegokolwiek kontaktu!) “magnetyzuje(?) wodê” (koniecznie niegazowan±!, koniecznie w plastikowej butelce! Tu brzydkie podejrzenie: czy¿by interes z producentami takiej wody mineralnej?). Dosz³o do tego, ¿e autor wrêcz obawia siê publicznie wyznaæ, ¿e w horoskopy nie wierzy! Niestety nie podzielam tak¿e powszechnego mniemania, ¿e taka wiara jest jedynie zabaw± i ¿artem. Jest to w najczystszej postaci wiara w zabobony obiegowo przypisywana ludziom ¶redniowiecza. A¿ dziw, jak wielu ludzi Wierz±cych nie wstydzi siê podobnych praktyk! Nie mo¿na dziwiæ siê tylko tym, którzy pozostali bezradni wobec nieszczê¶cia, gdy zawiod³y wszystkie inne ¶rodki...

Nale¿a³oby tu jednak zachowaæ umiar; szkoda, ¿e tak wielu przedstawicieli Nauki wykazuje alergiczne wrêcz reakcje na podobne fenomeny i odmawia zajmowania siê nimi. Uniemo¿liwia to chocia¿by bezsporne udowodnienie fa³szerstwa i pozostawia problem bez jednoznacznego rozstrzygniêcia.

        Na grupie dyskusyjnej pl.sci.fizyka pojawi³ siê taki komentarz: s± i bêd± tacy, którzy bêd± wierzyæ w niezwykle moce ro¿d¿ek radiestezyjnych.  Mo¿e przekona ich informacja, ¿e fundacja Jamesa Randiego http://pl.wikipedia.org/wiki/James_Randi  wyznaczy³a nagrodê w wysoko¶ci 1 000 000 $ (jednego miliona dolarów) dla osoby, która udowodni w sposób oczywisty swoje zdolno¶ci paranormalne w jakiejkolwiek dziedzinie, w tym równie¿ w dziedzinie radiestezji. Nagroda, ufundowana 1 maja 1996 roku, do tej pory nie doczeka³a siê zwyciêzcy. Pomy¶lcie o tym.

Sprawa urz±dzenia do produkcji cudownej wody ostatnio znowu ''od¿y³a"; pojawi³o siê nawet wiele stron www promuj±cych sprzeda¿ tego urz±dzenia... Adresu nie bêdê jednak podawa³! Urz±dzenia s± ju¿ teraz bezpieczne pod k±tem zagro¿enia pora¿eniem, czêsto zbudowane s± stali nie zawieraj±cej wiêkszych ilo¶ci chromu. A ich cena przekracza nawet 1000 z³.

Bior±c pod uwagê ca³o¶ciowo problem, nie mam w±tpliwo¶ci, ¿e metoda jest wybitnie szkodliwa, a jej popularno¶æ jest smutnym przyczynkiem do oceny mentalno¶ci wielu ludzi, lub rozpaczliwym skutkiem braku funkcjonalno¶ci s³u¿by zdrowia w moim kraju.

Jeden z korespondentów wymusi³ na mnie niedawno obejrzenie d³ugiego kilkuodcinkowego filmu po¶wiêconemu temu tematowi: http://www.youtube.com/watch?v=hg7HOAXPhQU  Trudno opisaæ nierzetelny be³kot terminów pseudonaukowych u¿ytych bez zdefiniowania, z powo³ywaniem siê potem na nie - jako na oczywiste fakty. Nie mo¿na tego be³kotu z³o¿yæ tylko na karb niedostatków t³umaczenia. Film ma charakterystyczne cechy materia³u przygotowanego przez autora o profilu humanistycznym, próbuj±cego podbudowaæ wiarygodno¶æ opisu powo³ywaniem siê na terminologiê brzmi±c± podobnie jak terminy z nauk ¶cis³ych. Z kontekstu wynika, ¿e nie rozumie jednak ich znaczenia, nie definiuje ich nawet, i w gruncie rzeczy ma na my¶li obiekty metafizyczne. Film ubrany jest w otoczkê wizji kolorowego doskona³ego ¶wiata w którym panuje powszechna harmonia (?) Podkre¶lona jest cudowno¶æ istnienia wody, jej natrêtna ¿yczliwa chêæ s³u¿enia ludziom, przyjazna jej natura (?!), i zapisywanie i przekazywanie tych cech innym... Do filmu wplecione s± zupe³nie niejasne liczne w±tki religijne. Orygina³ filmu nakrêcony jest w jêzyku rosyjskim... Od lat, z tego krêgu pochodz± liczne doniesienia o cudownych zjawiskach, z których ¿adne nie doczeka³o siê potwierdzenia.

Od dawna otrzymujê sporo maili dotycz±cych tego urz±dzenia - jest to zreszt± temat, w którym jestem odbiorc± najwiêkszej liczby wyzwisk. Jestem w nich okre¶lany jako cz³owiek o ograniczonych horyzontach my¶lowych, niezdolny do przyjêcia oczywistych faktów spoza w±skiej dziedziny dogmatów pseudonaukowych, które we mnie kiedy¶ wpojono, i w które uporczywie wierzê. Sparafrazujê zatem zdania Wieszcza: "szkie³ko i oko mêdrca wiêcej mi mówi±, ni¼li nieprofesjonalizm i naiwna wiara"

Kolejn± podobn± mod± jest rosn±ca popularno¶æ metod leczenia nadtlenkiem wodoru. Przypominam, ¿e nadtlenek wodoru jest produktem czê¶ciowej redukcji tlenu, powstaje w ka¿dych ¿ywych organizmach, pomimo wykszta³cenia licznych skutecznych chemicznych mechanizmów obronnych, uszkodzenie powodowane przez produkty redukcji tlenu - s± jedn± z g³ównych przyczyn starzenia i ¶mierci organizmów tlenowych. Zachêcam do lektury strony, która po¶wiêcona jest ocenie terapii nadtlenkiem wodoru:  http://niewiara.wordpress.com/tag/nadtlenek-wodoru/

Kolejnym podobnym tematem jest homeopatia. Proponujê przeczytanie wywiadu: http://www.youtube.com/watch?v=K2yrCpJF780  oraz: http://www.youtube.com/watch?v=t3XeTSHCpRc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=G1RaVPhLLHU&feature=related  o magii, homeopatii i szarlatanach
http://www.youtube.com/watch?v=6ilX1GyGRAI&feature=related kpinki o homeopatii...
http://www.youtube.com/watch?v=mqjqMZIzcgU&feature=related d³u¿sza dyskusja

Typowe jest argumentowanie: u¿ywanie substancji chemicznych jest zawsze szkodliwe, bo "chemia tylko szkodzi". Nale¿y zwróciæ siê do substancji niechemicznych, naturalnych... Na Mi³y Bóg! A jakie maj± byæ substancje - jak tylko chemiczne? Co to w ogóle s± substancje niechemiczne? Jak spe³niæ postulat aby pozbyæ siê ze swego otoczenia wszystkich substancji chemicznych? Czy woda i powietrze s± substacjami niechemicznymi? Jak powa¿nie traktowaæ taki bezsens, na którym jednak bazuj± ca³e oszo³omskie ideologie...

            W du¿ej czê¶ci to Media s± winne temu co siê dzieje. Bezwstydnie promuj± nonsens tego rodzaju, bo to zadawala sponsorów. Naprawdê musimy co¶ z tym zrobiæ.

 

LITERATURA
N.Tananajew. “Analiza kroplowa”. PWN, Warszawa 1956. s.76. [Wykrywanie chromianów]

Tomasz Pluciñski
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #2 : Luty 25, 2012, 11:35:28 »

Darku nie scalaj proszê.

Inne spojrzenie na to czym jest woda ¿ywa.


Woda ¿ywa

(do J 4, 13-15)

„10 Jezus odpowiedzia³ jej na to: «O, gdyby¶ zna³a dar Bo¿y i [wiedzia³a], kim jest Ten, kto ci mówi: "Daj Mi siê napiæ" - prosi³aby¶ Go wówczas, a da³by ci wody ¿ywej».

 11 Powiedzia³a do Niego kobieta: «Panie, nie masz czerpaka, a studnia jest g³êboka. Sk±d¿e wiêc we¼miesz wody ¿ywej?

 12 Czy Ty jeste¶ wiêkszy od ojca naszego Jakuba, który da³ nam tê studniê, z której pi³ i on sam, i jego synowie i jego byd³o?»

 13 W odpowiedzi na to rzek³ do niej Jezus: «Ka¿dy, kto pije tê wodê, znów bêdzie pragn±³.

 14 Kto za¶ bêdzie pi³ wodê, któr± Ja mu dam, nie bêdzie pragn±³ na wieki, lecz woda, któr± Ja mu dam, stanie siê w nim ¼ród³em wody wytryskaj±cej ku ¿yciu wiecznemu».”

 

 

                Jezus mówi o wodzie, maj±c chyba na my¶li wszystkie nasze codzienne potrzeby. Woda jest konieczna dla ¿ycia. Pijemy codziennie, gdy czujemy pragnienie, a jednak ju¿ za kilka godzin musimy piæ na nowo. Pragnienie powraca, czêsto jeszcze wiêksze, ni¿ wcze¶niej. Inne nasze potrzeby i ich zaspokajanie rozwija siê wed³ug tego samego schematu. D±¿ymy do dóbr materialnych, do przyjemno¶ci, do zaspokajania wszystkich naszych realnych i wyimaginowanych potrzeb. Nieraz wydaje siê nam, ¿e wystarczy, aby posi±¶æ jak±¶ rzecz, czy te¿ co¶ osi±gn±æ w ¿yciu, aby byæ szczê¶liwym. A jednak ci±gle pragnienie powraca i wci±¿ na nowo musimy kontynuowaæ nieskoñczon± walkê o zaspokojenie naszych potrzeb. Jezus odwo³uje siê do symboliki wody, która jest najprostsza dla zrozumienia. Od zaskakuje Samarytankê propozycj± obdarzyæ j± „wod± ¿yw±”, która sama staje siê w cz³owieku ¼ród³em wody. Odpada wiêc potrzeba ci±g³ej gonitwy za dobrami, które maj± zaspokoiæ nasze potrzeby, wszystko, czego potrzebujemy, mo¿emy posi±¶æ ju¿ na zawsze i na zawsze pozbyæ siê niepokoju, który tak bardzo nas mêczy.

                Czym jednak jest ta „woda ¿ywa”? Przek³ad na polski tego wyrazu jest nie ca³kiem w³a¶ciwy. W jêzyku greckim te dwa wyrazy oznaczaj± raczej „wodê ¿yj±c±”. Jest to wiêc co¶, co pozwala nam znale¼æ z t± wod± kontakt i j± zrozumieæ, jak to istotê ¿yw±. Jezus wiêc nawo³uje nas do zrozumienia naszych potrzeb, które bynajmniej nie s± zakorzenione w instynktach, lecz s± czê¶ci± nas samych. Nasze potrzeby i sam proces ich zaspokajania jest elementem naszego ¿ycia. Nie mo¿emy wiêc traktowaæ to, czego pragniemy, b±d¼ to przedmiot, dobro duchowe, czy te¿ inna osoba jako co¶ wyalienowanego z naszego ¿ycia. Jezus pragnie przekazaæ nam wielk± prawdê o naszym ¿yciu, która polega na tym, ¿e gdy uda siê nam przyj±æ nasze pragnienia jako co¶ ¿ywego, wspania³ego i dobrego, bêdziemy w stanie wkroczyæ na drogê pe³nego (czy te¿ w terminologii biblijnej – wiecznego) ¿ycia. Ci±g³e chodzenie Samarytanki do studni, które by³o zwi±zane ze zmêczeniem, niechêci± i bólem jest symbolem naszej alienacji. Nie akceptujemy naszych potrzeb i pragnieñ, które wiêc staj± siê naszymi wrogami i prawdziw± zmor±. Stajemy siê niewolnikami w³asnych potrzeb, które mêcz± nas i prowadz± do wiecznej, ale zawsze przegrywanej walki z nimi. Jezus daje nam wodê swojej nauki, której tre¶ci± jest d±¿enie do poznania samego siebie, do zrozumienia tych d±¿eñ i potrzeb, które rzeczywi¶cie tkwi± w naszej naturze. "Woda ¿ywa" jest nauk± o wolno¶ci, któr± mo¿e posi±¶æ ka¿dy cz³owiek, je¶li przestanie koncentrowaæ siê na zdobywaniu i walce i w pokoju w³asnego serca zastanowi siê nad sensem i celem w³asnego ¿ycia.

                Gdy zaakceptujemy samych siebie wraz z naszymi pragnieniami i potrzebami, przyjmiemy samych siebie jako ca³o¶æ integraln±, nasze pragnienia same znajd± dla siebie w³a¶ciwe miejsce. Od razu bêdziemy w stanie zobaczyæ, które jest wa¿ne, a które jest zbêdne. Najpierw jednak musimy je pokochaæ, traktuj±c jako ¿ywe i bliskie.

http://www.scholandia.org/religie/chrzescijanski/kazanie_24.htm

************

Dlaczego woda jest ¿ywa co to powoduje oraz co powoduje woda ¿ywa?

Tajemnice ¿ywej wody cz.1/4

http://www.youtube.com/watch?v=hg7HOAXPhQU


Tajemnice ¿ywej wody cz. 2/4

http://www.youtube.com/watch?v=B8UGj_AvFWk&feature=related


Tajemnice ¿ywej wody cz.3/4

http://www.youtube.com/watch?v=PRwl5VCEC6c&feature=related


Tajemnice ¿ywej wody cz.4/4

http://www.youtube.com/watch?v=iVRR1YEYVB4&feature=related

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 15:07:04 wys³ane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Luty 25, 2012, 18:06:01 »

Nie scalê. Du¿y u¶miech
Jednak nie wiem czy rozs±dnym jest mieszanie dwóch ró¿nych zagadnieñ w jednym w±tku.
Znam temat "¿ywej i martwej wody", moi rodzice mieli (za mego dzieciñstwa) nawet urz±dzonko, które te wody wytwarza³o. Widzê ten w±tek bardziej jako temat dotycz±cy zdrowia i tam bym go umie¶ci³, natomiast je¶li dostrzegasz jakie¶ religijne konotacje to zamie¶æ krótk± informacjê o tym w w±tku o chrzcie >>.
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
quetzalcoatl44
Go¶æ
« Odpowiedz #4 : Luty 25, 2012, 21:30:04 »

8 jest zwiazana z woda zywa... U¶miech

http://visualvoyage.tumblr.com/post/13591503411/cymatics-caused-by-sound-on-water

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.soulsofdistortion.nl/water6.html&ei=zSVJT-HLGIbO0QWyicSRDg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CCoQ7gEwATgK&prev=/search%3Fq%3Doctagon%2Bdna%26start%3D10%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1004%26bih%3D620%26prmd%3Dimvns

http://energia.sl.pl/wroclaw/chrzcielnica_3.jpg
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #5 : Luty 25, 2012, 23:02:32 »

Darek woda ¿ywa u¿ywana jest nie tylko do rytua³u chrztu w kk ale ¿eby on naprawdê zaistnia³ niezbêdna jest WODA ¯YWA, bez niej nie ma ¿adnego chrztu kopiuj±cego ceremoniê zw Jordanie.
Jest akt energetycznego pieczêtowania niemowlaka podpiêtego pod egregor katolicki w celu dostarczania mu energii i nic wiêcej.
Zatem ¿eby zrozumieæ czym jest Chrzest z Jordanu a czym chrzest ko¶cielny trzeba znale¼æ zasady obydwu i odszyfrowaæ znaczenie oraz element podstawowy bior±cy w nim udzia³ , czyli wodê , ale nie zwyk³± wodê ( takiej jest pe³no wszêdzie) a wodê ¿yw± , bo tylko ni± dokonuje siê  "chrztu" inaczej oczyszczania ze starych wzorców energetycznych i wpisanie nowych.
Dlaczego Jordan? Jako¶ nikomu siê nie chce poszukaæ info o kierunku nurtu tej rzeki... zachêcam jednak. Zmiana kierunku nurtu powoduje zupe³nie inn± strukturê wody nadaje jej innych warto¶ci energetycznych , czyli o¿ywia j±.

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
quetzalcoatl44
Go¶æ
« Odpowiedz #6 : Luty 25, 2012, 23:32:41 »

dlatego wiekszosc chrzcielnic ma 8 katny ksztalt :)podwojna spirala DNA 8X8 aby woda byla zywa wazna jest swiadoma intencja albo wibracja, najlepiej uczucie milosci U¶miech



http://3.bp.blogspot.com/_S1W3JqHGyUQ/Sm9OC4riusI/AAAAAAAAO1A/848Ude_GMvw/s1600-h/Slide1.JPG

A Jordan staje sie rzeka martwa..
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 23:33:09 wys³ane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
barneyos

Gawêdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Luty 26, 2012, 09:48:08 »

Darek woda ¿ywa u¿ywana jest nie tylko do rytua³u chrztu w kk ale ¿eby on naprawdê zaistnia³ niezbêdna jest WODA ¯YWA, bez niej nie ma ¿adnego chrztu kopiuj±cego ceremoniê zw Jordanie.
Jest akt energetycznego pieczêtowania niemowlaka podpiêtego pod egregor katolicki w celu dostarczania mu energii i nic wiêcej.
Zatem ¿eby zrozumieæ czym jest Chrzest z Jordanu a czym chrzest ko¶cielny trzeba znale¼æ zasady obydwu i odszyfrowaæ znaczenie oraz element podstawowy bior±cy w nim udzia³ , czyli wodê , ale nie zwyk³± wodê ( takiej jest pe³no wszêdzie) a wodê ¿yw± , bo tylko ni± dokonuje siê  "chrztu" inaczej oczyszczania ze starych wzorców energetycznych i wpisanie nowych.
Dlaczego Jordan? Jako¶ nikomu siê nie chce poszukaæ info o kierunku nurtu tej rzeki... zachêcam jednak. Zmiana kierunku nurtu powoduje zupe³nie inn± strukturê wody nadaje jej innych warto¶ci energetycznych , czyli o¿ywia j±.

Kiara U¶miech U¶miech

To mi bardzo ³adnie pasuje do rytua³u nak³adania 3 znaków krzy¿a na czo³o, podbródek i serce, czyli na czakry 6,5,i 4, w czasie mszy. Pewnie tylko tylko przez "przypadek". Zreszt± w czasie chrztu te¿.

Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemo¿liwych, s± tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobiæ\"
\"Im wiêcej wiem, tym bardziej wiem, ¿e mniej wiem\"
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #8 : Luty 26, 2012, 10:40:05 »

Jest to rytualne zamykanie 3 wy¿szych czakr czakr , ludzie nakazowo maja u¿ywaæ ni¿szych zwi±zanych z emocjami , bowiem wy¿sze uczucia wyprowadzaj± ich z uzale¿nienia.
I po za tym wibracja serca to przeolbrzymia moc energetyczna nie naddaj±ca siê dla tego egregora. Ta energia uaktywnia czakrê gard³a i s³owo staje siê "cia³em..." , czyli materializuje siê. Wiesz jakie to niebezpieczne jak Ludzie odzyskaj± t± moc? Trzecie oko jest systematycznie zamykane bo przez nie p³ynie energia do szyszynki ( wróæ do tematu) i otwiera nam bramê miêdzy wymiarow±.Wiesz co to znaczy? ca³kowite uwolnienie siê z tych wiêzów. Jedynym mo¿liwym sposobem pozbycia siê tych wpisów jest k±piel , oczyszczenie w ¿ywej wodzie jak w Jordanie bo on mia³ te w³a¶ciwo¶ci
Rzeka uzyskuje je posiadaj±c zmieniony kierunek p³yniêcia , czyli nie z po³udnia na pó³noc a z pó³nocy na po³udnie. My w Polsce mamy trzy takie rzeki z odcinkami takich nurtów. Mo¿na je wywo³ywaæ sztucznie ale cenniejsze s± te naturalne.

Ksi±dz w ko¶ciele nie uzyskuje ¿ywej wody ale koduje w oleju i wodzie informacje które wpisuje w nie , powtarzalno¶æ rytua³u i zgoda ludzi nañ jest idealn± wznawian± blokad± któr± robimy sami sobie. a potem zdziwienie i¿ nic nie wiem , nie rozumiem i zapominam...  No có¿ na w³asne ¿yczenie tak siê dzieje.

Wiedzieæ trzeba ,( a sadzê i¿ stali bywalcy forum to doskonale wiedz±) i¿ zarówno woda jak i olej s± tylko form± tworz±c± pieczêæ  utrwalaj±c± formê  zapisu w nich , jak kartka papieru. Ten zapis , pieczêcie  nak³ada siê na czakry , wa¿ne czakry Cz³owieka by przez nie on trwa³ w wewnêtrznych wodach Cz³owieka.
Zarówno by blokowa³ zwiêkszenie siê mocy energetycznej Cz³owieka , co powoduje coraz wy¿sz± wibracja energii mi³o¶ci , bo ona w³a¶nie powoduje i¿ woda staje siê ¿yw± woda nadaj±c jej moc energetyczn±.

Zatem wszystkie rytua³y katolickie niezale¿nie od przypisanego im nazewnictwa s³u¿± blokowaniu energii w Cz³owieku oraz odcinanie mu dostêpu przez blokowanie g³ównych czakr z energiom kosmiczn± i przekazem od Ludzi posiadaj±cych jej wiêksz± moc .
Niestety taka jest prawda , s±dzê i gdyby ksiê¿a j± znali nie robili by tego co robi± Ludziom.

Ale jest te¿ jedna istotno¶æ , która jest bardzo pozytywna chocia¿ bardzo minimalne , wszyscy ksiê¿a i zakonnicy którzy swoje powinno¶ci czyni± z mi³o¶ci i przez mi³o¶æ p³yn±c± z ich serc a ni nadany im obowi±zek... siej± mi³o¶æ  zwiêkszaj± jej pola przez swoje czyny.

kiara U¶miech U¶miech

=====================================


Rozmowa z Samarytank± o wodzie ¿ywej




Jezus i Samarytanka

Rozmowa z Samarytank±
I przyby³ do miejscowo¶ci samarytañskiej, zwanej Sychar, po³o¿onej niedaleko posiad³o¶ci, któr± przekaza³ Jakub swemu synowi Józefowi. Tam znajdowa³a siê studnia Jakuba. Jezus, zmêczony przebyt± drog±, usiad³ obok studni, a by³o to oko³o godziny szóstej.
Nadesz³a wtedy kobieta - Samarytanka, aby zaczerpn±æ wody. Jezus poprosi³ j±: "Daj mi siê napiæ". Jego uczniowie natomiast poszli do miejscowo¶ci, aby kupiæ co¶ do jedzenia. Kobieta odpar³a jednak; "Jak¿e Ty, ¯yd, mo¿esz prosiæ mnie, kobietê samarytañsk±, o wodê?".  ¯ydzi bowiem nie utrzymuj± kontaktów z Samarytanami  Na jej s³owa Jezus odpowiedzia³: "Gdyby¶ zna³a dar Bo¿y, a tak¿e wiedzia³a, kim jest Ten, kto ci rzek³: 'Daj mi siê napiæ' , to by¶ Go poprosi³a, a On da³by ci wody ¿ywej". Kobieta zawo³a³a wtedy: "Panie, przecie¿ Ty nie masz nawet czerpaka, a studnia jest g³êboka. Sk±d wiêc we¼miesz wodê ¿yw± ? Czy¿by¶ by³ wiêkszy od naszego ojca Jakuba, który da³ nam tê studniê? Zreszt± on sam z niej korzysta³, jego synowie i trzody". Wówczas Jezus oznajmi³ jej: "Ka¿dy, kto pije t± wodê, nadal bêdzie odczuwa³ pragnienie. Kto natomiast napije siê wody, która ja mu dam, ju¿ nigdy wiêcej nie bêdzie odczuwa³ pragnienia, gdy¿ woda, któr± mu dam, stanie siê w nim obfitym ¼ród³em na ¿ycie wieczne". Kobieta poprosi³a wiêc: "Panie, daj mi takiej wody, abym ju¿ wiêcej nie odczuwa³a pragnienia i nie musia³a przychodziæ tutaj i czerpaæ". Jezus wiêc poleci³ jej: "Id¼, zawo³aj swojego mê¿a i przyjd¼cie tutaj". Ona za¶ odpar³a: "Nie mam mê¿a". Na co Jezus rzek³: "S³usznie powiedzia³a¶: 'Nie mam mê¿a'. Mia³a¶ ich bowiem piêciu, a i ten, którego masz, nie jest twoim mê¿em. To powiedzia³a¶ prawdziwie". Wtedy kobieta zawo³a³a: 'Panie, widzê, ¿e Ty jeste¶ prorokiem!. Nasi przodkowie oddawali cze¶æ Bogu na tej górze, wy za¶ twierdzicie, ¿e jedyne miejsce, gdzie nale¿y Go czciæ, znajduje siê w Jerozolimie". Jezus jej odrzek³: "Wierz mi, kobieto. Oto nadchodzi czas, ¿e ani na tej górze, ani te¿ w Jerozolimie nie bêdzie siê ju¿ wielbi³o Ojca. Wy czcicie to, czego nie znacie; my za¶ oddajemy cze¶æ Temu, kogo znamy. Zbawienie bowiem pochodzi od ¯ydów. Nadchodzi jednak godzina, a w³a¶ciwie ju¿ jest, kiedy prawdziwi czciciele bêd± wielbili Ojca w Duchu i w prawdzie. Zreszt± takich czcicieli pragnie sam Ojciec. Bóg jest duchem, st±d te¿ ci, którzy Go wielbi±, winni to czyniæ w Duchu i w prawdzie". Wtedy kobieta odpar³a: "Wiem, ¿e ma nadej¶æ Mesjasz, czyli Chrystus. I gdy tylko On przybêdzie, wszystko nam wyja¶ni". Jezus oznajmi³ jej wówczas: "To Ja nim jestem, Ja, który mówiê do Ciebie".
W tym czasie wrócili uczniowie i zdziwili siê, ¿e rozmawia³ z kobiet±. Nikt z nich jednak nie zapyta³: "Czego od niej chcesz" lub "O czym z ni± rozmawiasz ?". Kobieta za¶ zostawi³a naczynie do czerpania, wróci³a do swojej miejscowo¶ci i zaczê³a namawiaæ mieszkañców: "Chod¼cie zobaczyæ kogo¶, kto wyjawi³ mi wszystko, co uczyni³am. Czy¿ nie jest On Chrystusem?". Ci wiêc wyszli z miasta i przybyli do Jezusa. Uczniowie tymczasem zachêcali go: 'rabbi, jedz!". Wtedy Jezus o¶wiadczy³ im: "Ja mam pokarm do spo¿ycia, którego wy nie znacie". Pytali siê wiêc nawzajem: "czy¿by kto¶ przyniós³ Mu co¶ do jedzenia ?". Jezus odpowiedzia³ im: "Moim pokarmem jest wype³nienie woli tego, który mnie pos³a³, oraz wykonanie wyznaczonego mi dzie³a. Czy¿ nie twierdzicie: 'Jeszcze cztery miesi±ce i nadejdzie czas ¿niw ?". Ja natomiast wam mówiê: Podnie¶cie tylko wzroki popatrzcie na pola - ju¿ dojrza³y do ¿niwa. ¯niwiarz otrzymuje zap³atê i gromadzi owoce swojej pracy na ¿ycie wieczne. W ten sposób siewca cieszy siê razem ze ¿niwiarzem. Tak oto okazuje siê prawdziwe powiedzenie: 'Jeden sieje, a drugi zbiera'. Ja pos³a³em was, aby¶cie zbierali plony, chocia¿ nie trudzili¶cie siê nad nimi wcze¶niej. Inni pracowali w znoju, a wy skorzystali¶cie z ich wysi³ku". 
Wielu Samarytan z tej miejscowo¶ci uwierzy³o w Niego na podstawie ¶wiadectwa danego przez owa kobietê: "Wyjawi³ mi wszystko, co uczyni³am". Przyszli wiêc do Niego z pro¶b±, aby pozosta³ u nich. I przebywa³ tam dwa dni. Wtedy jeszcze wiêcej uwierzy³o dziêki g³oszonej przez Niego nauce. Do tej kobiety za¶ mówiono: "Teraz wierzymy ju¿ nie na podstawie tego, co nam powiedzia³a¶, lecz dlatego, ze sami Go us³yszeli¶my" Wiemy, ze On naprawdê jest Zbawicielem ¶wiata".

 Ewangelia wg ¦w. Jana, 4 , 5-42

*****

Dodam na razie i¿ Ewangelia wyra¼nie mówi i¿ Jezus by³ Rabinem , rabinem nie zostaje siê bez dog³êbnego wykszta³cenia kap³añskiego , bowiem jest on kap³anem ¿ydowskim.

Druga sprawa któr± porusza ta Ewangelia "zbawienie przyjdzie od ¯ydów"...

Trzecia sprawa przekaz wody ¿ywej to brak ponownego pragnienia , zaspokojenie jednorazowe.

W obliczu tych informacji czy KK wype³nia te warunki? Czy przez chrzest przekazuje ¿ywa wodê?
Dlaczego studnia Jakuba jest u Samartyan i kim oni s±?

=========================================

Jeszcze trochê okre¶leñ dlaczego i w jakich warunkach woda jest ¿ywa a w jakich martwa?



Woda „¿ywa”, woda „martwa”

 

W komórkach naszego organizmu wystêpuje woda pod postaci± wody strukturowanej. Posiada ona asocjaty zbudowane z 5-6 cz±steczek (budowa heksagonalna). Woda o takiej strukturze wystêpuje równie¿ w nieska¿onych owocach, warzywach i ¶wie¿ych sokach z nich zrobionych, w górskich potokach, w ¼ród³ach uzdrawiaj±cych oraz w roztopionym ¶niegu i lodzie. Jest to woda ¿ywa energetycznie, jednak podczas gotowania stajê siê martw±, gdy¿ traci swoj± krystaliczn± strukturê.

 

 

Woda pompowana z podziemnych ujêæ, nawet uznawana za tê o najlepszej jako¶ci jest wod± martw±, gdy¿ nie przesz³a pe³nego cyklu obiegu, od wyparowania z powierzchni Ziemi poprzez kondensacjê w chmurach, opad deszczu, przes±czenie przez glebê i ska³y do samoczynnego wyp³yniêcia na powierzchniê i nastêpnie wirowy, meandruj±cy przep³yw w rzekach.

 

Ci¶nienie, pod którym woda jest t³oczona z podziemnych ¼róde³ niszczy jej naturaln± strukturê molekularn±, dlatego te¿ nawet najlepsza woda czerpana z samego ¼ród³a, je¿eli bêdzie pompowana rurami d³u¿szymi, ni¿ 40-50 metrów, zatraca swoje naturalne cenne w³a¶ciwo¶ci. Taka woda jest martwa energetycznie (wszystkie wody butelkowane).

 

 

Wodê martw± mo¿na o¿ywiæ za pomoc± jonizatora LeveLuk SD 501 produkcji japoñskiej.


 Woda oczyszczona z toksyn i nastêpnie o¿ywiona odzyskuje naturaln± strukturê molekularn±, co jest równoznaczne z odzyskaniem w³a¶ciwo¶ci wody ¼ródlanej. Do w³a¶ciwych przemian metabolicznych niezbêdna jest woda krystalicznie czysta, wysoko energetyczna. (Micha³ Tombak. Czy mo¿na ¿yæ 150 lat.2006,str.81; Feniks 08.2005.W poszukiwaniu ¿ywej; ¯ycie Kalisza nr 42 z 20.10.2004.Woda,która leczy; www.aquacell.pl Gra¿yna Paj±k.Woda strukturalna; www.aquacell.pl Gra¿yna Paj±k. Jak wiele zale¿y od wody).

 

Uwaga. Toksyny wprowadzamy do organizmu oddychaj±c, przyjmuj±c po¿ywienie i pij±c wodê, ale równie¿ wch³aniane s± one poprzez skórê w czasie k±pieli, je¿eli na rurach doprowadzaj±cych wodê do ³azienki nie zosta³ zainstalowany filtr oczyszczaj±cy. Podczas k±pieli w wannie nape³nionej zwyk³± wod±, toksyn w wodzie ubywa, co oznacza, ¿e wch³aniamy je przez skórê. K±pi±c siê natomiast w wodzie o przywróconej strukturze, zwiêkszamy ilo¶æ  toksyn w wodzie, gdy¿ uwalniamy je z organizmu.(www.aquacell.pl Gra¿yna Paj±k. Woda strukturalna)

 

 

Artyku³ opracowano na podstawie materia³ów dostêpnych w Internecie, do których linki za³±czam.
Artyku³ zawiera uzupe³nienia w³asne.
Prawa autorskie zastrze¿one.


http://www.wodakangen.com/zywa_woda

**********

Cytuj
Woda pompowana z podziemnych ujêæ, nawet uznawana za tê o najlepszej jako¶ci jest wod± martw±, gdy¿ nie przesz³a pe³nego cyklu obiegu, od wyparowania z powierzchni Ziemi poprzez kondensacjê w chmurach, opad deszczu, przes±czenie przez glebê i ska³y do samoczynnego wyp³yniêcia na powierzchniê i nastêpnie wirowy, meandruj±cy przep³yw w rzekach.



W jaki sposób powstaje naturalnie ¿ywa woda przekazuje ten tekst, wod± ¿yw± staje siê woda gdy przejdzie ca³y cykl obiegu od parowania do samoczynnego wyp³yniêcia na powierzchniê ziemi i uzyskania wirowego przep³ywu w rzekach.
Zatem chrzest - oczyszczanie mog³y byæ dokonywane wy³±cznie wod± ¿ywa przez zanurzenie siê w niej , bowiem tylko w taki sposób mo¿na oczy¶ciæ stare nieprawid³owe zapisy w wodach strukturalnych organizmu ludzkiego i dokonaæ nowych wpisów.

Kiara U¶miech U¶miech


ps. Na deser bajka o ¯ywej Wodzie...


http://www.fantasy.dmkhost.net/legendy/index.php?nr=2211

Scali³em posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2012, 21:21:00 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #9 : Luty 27, 2012, 10:43:30 »

Nie s±dzê, ¿e tu chodzi o tak± "¿yw±" bo zestrukturyzowan± wodê.

W ujêciu metafizycznym "¿ywa woda" to inaczej struktura falowa , wszechogarniaj±ca, przenikaj±ca wszystko. ¯ywa - inteligentna, ¶wiadoma. Woda - bo gasi pragnienie, wype³nia, nasyca. I nie tylko to. Zapewnia bezpieczeñstwo i w³a¶ciwe ciep³o , wilgotno¶æ, poprawia energetykê, zapewnia wyporno¶æ, ³±czy -poprzez swoj± strukturê - z ca³ym ekosystemem.
Zapisane
quetzalcoatl44
Go¶æ
« Odpowiedz #10 : Luty 27, 2012, 17:32:54 »

na wode mozna oddzialywac okreslona czestotliwoscia np dzwieku czy tez intencji,

pozatym

O¶mioboczna chrzcielnica kamienna z ko¶cio³a NMP na Piasku (Wroc³aw).  (Zdjêcie z lipca 2004 roku) Owe o¶mioboczne chrzcielnice imituj± najwa¿niejsze urz±dzenia napêdowe wehiku³ów UFO drugiej generacji (zwanych tak¿e wehiku³ami telekinetycznymi), czyli ich o¶mioboczne tzw. "komory oscylacyjne". Kamienne chrzcielnice podobnego kszta³tu mo¿na znale¼æ praktycznie w niemal ka¿dym starym ko¶ciele Wroc³awia. Najwiêcej z nich zawarte jest w starych ko¶cio³ach z wroc³awskiego Ostrowa Tumskiego (np. ogl±dnij sobie podobn± o¶mioboczn± kamienn± chrzcielnicê w Katedrze ¦w. Marii Magdaleny). Powodem dla jakiego chrze¶cijañstwo zaadoptowa³o o¶mioboczny kszta³t komór oscylacyjnych drugiej generacji na pojemniki dla wody ¶wiêconej, jest gêste pole telekinetyczne jakie komory te generuj± w wehiku³ach UFO. Owo pole telekinetyczne jest bowiem techniczn± wersj± tego samego leczniczego pola telekinetycznego które uzdrowiciele generuj± w sposób naturalny podczas sesji uzdrawiaj±cych. Faktycznie te¿, zgodnie z relacjami dzisiejszych ludzi uprowadzanych do UFO, UFOnauci czasami organizuj± rodzaj "k±pieli" w owym gêstym polu telekinetycznym generowanym przez o¶mioboczne komory oscylacyjne ich wehiku³ów UFO drugiej generacji. Dla owych "k±pi±cych" siê, pole to odczuwa siê niemal jak rodzaj gêstego "p³ynu" po którym mo¿na nawet p³ywaæ. Takie "k±piele" w owym polu telekinetycznym posiadaj± zdolno¶æ do prawie natychmiastowego leczenia ran i do uzdrawiania wszelkich problemów zdrowotnych u k±pi±cych siê ludzi. Dlatego dla dawnych mieszkañców Ziemi, ów niewidzialny "p³yn" (tj. pole telekinetyczne) jaki wydzielany by³ z o¶miobocznych komór oscylacyjnych wehiku³ów UFO wykazywa³ równie cudowne w³asno¶ci jak ¶wiêcona woda. To zapewne w³a¶nie z tego powodu obiekty o o¶miobocznym kszta³cie podobnym do zarysów owych komór oscylacyjnych z UFO u¿ywane by³y w ko¶cio³ach jako pojemniki na ¶wiêcon± wodê.

a najzdrowszym i najdluzej zyjacym jest plemie hunzow U¶miech

http://bialczynski.wordpress.com/krolestwo-sis-i-jego-cuda/ludy-albo-plemiona-krolestwa-sis/lud-dlugowiecznych-hunzow-czyli-guniow-hakownikow-w-krakorum/


wiec aby woda byla zywa- strukturalna - najlepiej miec naturalna wode zrodlana umiescic w osmiokatnym naczyniu, postawic obok muzyki najlepiej 432 hz zamrozic i wypic U¶miech

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.omega432.com/water.html&ei=--hLT4XWN4PGtAaN_52VBQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCgQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3D432%2Bfrequency%2Bwater%26hl%3Dpl%26biw%3D999%26bih%3D580%26prmd%3Dimvns

Przygotowanie wody strukturalnej
Przygotowanie takiej wody jest niesamowicie proste i wygl±da w nastêpuj±cy sposób: wodê w pojemniku od 0,5 do 1,5l (im mniejszy tym lepiej) nale¿y zamroziæ w zamra¿alce. Tak naprawdê pojemnik mo¿e byæ dowolnej wielko¶ci. Istotne jest jednak by móg³ on siê rozszerzyæ. Z tego powodu mogê poleciæ plastik, który w tym przypadku sprawdza siê doskonale. Woda strukturalna wytworzy siê podczas ca³kowitego zamarzniêcia wody.
Tak± wodê siê pije ju¿ rozmro¿on±. W celu szybszego rozmro¿enia mo¿na po³o¿yæ np. na kaloryferze oraz wypiæ je¶li temperatura wody wyda nam siê letnio-ch³odna. Pije siê j± najlepiej na pusty ¿o³±dek, bezpo¶rednio po przebudzeniu (na 30minut przed posi³kiem). Mo¿na piæ i nawet zaleca siê picie takiej wody pomiêdzy posi³kami.

http://spolecznosc.grmg.pl/topic/10535-woda-strukturalna/
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2012, 21:37:28 wys³ane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #11 : Listopad 21, 2012, 20:28:07 »

Cytuj
Pij wodê destylowan±,
.....


Pij , a bêdziesz mieæ gwarancjê i¿ d³ugo nie po¿yjesz na wodzie bez energii i minera³ów, wszak woda to podstawa naszego ¿ycia!

Cytuj
po³±cz siê z jedno¶ci±...
, z jaka jedno¶ci±? Przecie¿ my ca³y czas jeste¶my po³±czeni z jedno¶ci±! Nigdy nie by³o inaczej, ¿yjemy jako indywidualno¶ci jednym zbiorze. Ten zbiór nazywa siê jedno¶ci±.


Wracaj±c do wody, jest jeden stary znany i prosty sposób oczyszczania i energetyzowania wody, wiadomo i¿ dotyczy wody pitnej ,a nie jakiej¶ która jest nie zdatna do picia.
Do pojemnika z wod± wsypujemy maleñk± szczyptê cukru i maleñk± soli nastêpnie dotykamy go  obydwoma d³oñmi przez oko³o minuty i przekazujemy mu swoj± energiê koncentruj±c siê na mi³o¶ci. Woda ustawia swój kod na nowo i wzmacnia siê energetycznie , zwiêksza czas przydatno¶ci do picia.

Mo¿na j± sprawdzaæ wahade³kiem przed i po zabiegu jest widoczna du¿a ró¿nica.


Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomo¶ci: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Listopad 21, 2012, 20:35:37 »

Ten sposób "energetyzowania wody" znam, ale bez cukru i soli. Sól zwiêksza przewodno¶æ i zmienia PH. Powinna to byæ zawsze sól MORSKA, ta z Wieliczki lub K³odawy jest dobra do zapraw i na drogi.
Ale po co cukier?
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagra¿a.
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #13 : Listopad 21, 2012, 20:38:31 »

Utrzymuje energiê , tak my¶lê nigdy nie pyta³am o szczegó³y , ale wiem i¿ te dwa elementy s± istotne w trwa³o¶ci wody.

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
Przebi¶nieg
Go¶æ
« Odpowiedz #14 : Listopad 21, 2012, 20:42:01 »

Ja swoj± wodê wlewam do dzbanka i stawiam na od promienniku zafundowanym mi przez wuja  U¶miech
No leniwy jestem Du¿y u¶miech
Pifka nie zmieniam pije takie jak kupie w sklepie Du¿y u¶miech
topa Du¿y u¶miech
Zapisane
chlebo
Go¶æ
« Odpowiedz #15 : Listopad 21, 2012, 20:46:19 »

A ja my¶la³em ¿e jedzenie to narkotyk.. jak heroina co wp³ywa na inne partie nas.. a t³uszcz to z³ogi toksyn
Zapisane
hiacynt
Go¶æ
« Odpowiedz #16 : Listopad 21, 2012, 20:47:40 »

Z sol± w wodzie mogê siê zgodziæ, to sk³adnik mineralny naturalnie w niej wystêpuj±cy.
Ale cukier?Co¶ Znany w formie krystalicznej od mo¿e kilkuset lat...
Jaka naturalna( czyli najzdrowsza) woda mineralna czy te¿ ¼ródlana zawiera cukier? To jaki¶ bzdet!
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomo¶ci: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Listopad 21, 2012, 20:57:15 »

Co do wody, to przypomnia³o mi siê ze dostarcza nam ona tylko u³amek procenta potrzebnych minera³ów, za to uzdatniaj±ce dodatki jak chlor i olbrzymia zawarto¶æ fluoru jak na Pomorzu s± du¿ym przeciwwskazaniem.
Minera³y pobieramy dziêki warzywom itd. ogólnie p³odom rolnym, przy czym s± one bardzo wyspecjalizowane w zawarto¶ci minera³ów i pierwiastków, wiêc nale¿y "po¿eraæ" pe³en przekrój dostêpnych mo¿liwo¶ci.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagra¿a.
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #18 : Listopad 21, 2012, 21:22:31 »

Mo¿e warto wróciæ do tematu woda, niby wiemy o niej bardzo du¿o ale czy wystarczaj±co? Zaczynimy od podstawowych informacji.

Kiara U¶miech U¶miech




O wodzie bez lania wody.
21 Luty 2009

„Ka¿dy kontakt z wod±, to dodatkowa minuta ¿ycia”
Kneipp

Przed Tob± do przeczytania spory i bardzo wa¿ny materia³.
Zapraszam do uwa¿nej lektury!

***
Woda jest najwa¿niejsz± substancj± od¿ywcz± organizmu i „cudownym lekarstwem” na wiele problemów zdrowotnych.

Mo¿esz prze¿yæ 5-7 tygodni bez jedzenia, ale bez wody nie wiêcej ni¿ 5 dni.

Wiele osób w ogóle nie pije wody. Niektórzy nie lubi± jej smaku lub nigdy nie s³yszeli, ¿e jej potrzebuj±.

Ludzie Ci nie wiedz±, ¿e wszystkie s³odkie napoje kofeinowe wykradaj± wodê z ich organizmu, czyni±c wiêcej z³ego ni¿ dobrego.

Albo wiedz± i nic sobie z tego nie robi±.

Wielu ludzi ¿yje w stanie ³agodnego odwodnienia po³±czonego z ró¿norodnymi irytuj±cymi objawami i my¶li ¿e tak byæ musi.

W mojej praktyce zawodowej wci±¿ spotykam osoby, których cia³a s± wrêcz zag³odzone z powodu niedoborów wody.

Czêsto cierpi± oni na bóle g³owy, bóle krêgos³upa, zapalenia stawów, maj± problemy skórne, problemy z trawieniem i wiele innych dolegliwo¶ci.

Dziêki piciu wody ludzie trac± na wadze, problemy ze stawami ustaj± a nadci¶nienie têtnicze normalizuje siê.

„Jaka szkoda, ¿e istota rzeczy jest taka prosta!”
Seneka

Zapamiêtaj!

Zamiast siêgaæ po butelkê s³odkiego napoju gazowanego lub herbaty pij wodê!

Zwiêksz spo¿ycie sa³atek, warzyw i owoców, poniewa¿ zawieraj± one wysoki procent wody (sa³ata 95% !)

***

    Czy wiesz, ¿e … ?

    Cia³o sk³ada siê z oko³o 70% wody?

    Miê¶nie zawieraj± oko³o 75% wody?

    Komórki mózgowe zawieraj± oko³o 85% wody?

    Krew zawiera ¶rednio 82% wody?

    Nawet ko¶ci zawieraj± ¶rednio 25% wody?

    Organizm traci oko³o 2 litrów wody dziennie wskutek oddychania, pocenia siê i oddawania moczu.

Po co ta woda?

Stan odwodnienia okrada niektóre czê¶ci organizmu z wody po to, by mózg, serce, p³uca, w±troba i nerki by³y dobrze nawodnione.  Powtórzê raz jeszcze: wiele objawów chorobowych to pierwszy sygna³ wskazuj±cy na zwiêkszone zapotrzebowanie cia³a na wodê!

Woda odgrywa istotn± rolê w regulowaniu temperatury cia³a oraz w transporcie substancji od¿ywczych i tlenu do komórek; usuwa produkty uboczne przemiany materii, amortyzuje stawy, chroni tkanki i narz±dy.

Woda jest g³ównym smarem w przestrzeni stawowej i pomaga zapobiegaæ zapaleniom stawów i bólom pleców.

Woda podnosi skuteczno¶æ uk³adu odporno¶ciowego.

Woda zapobiega niedro¿no¶ci têtnic w sercu i mózgu, pomagaj±c w ten sposób zredukowaæ ryzyko zawa³u serca i udaru mózgu.

Woda jest potrzeba do wytwarzania m.in. serotoniny; jest potrzebna do produkowania hormonów wytwarzanych przez mózg takich jak melatonina. Zapobiega zaburzeniom koncentracji.

Pomaga zapobiegaæ pogarszaniu siê pamiêci – zmniejsza ryzyko chorób tak powa¿nych jak: choroba Alzheimera czy Parkinsona.

Z wiekiem organizm przestaje sygnalizowaæ potrzebê picia wody, dlatego starsi ludzie s± podatni na odwodnienie.

Zwykle pij± mniej wody, ni¿ jej potrzebuj± i jej rezerwy w ich organizmie s± mniejsze.

Mózg uwielbia wodê. Aby pozostaæ aktywnym, musi mieæ wodê. Bez odpowiedniego nawodnienia procesy w nim zachodz±ce mogê ulec spowolnieniu.

Atrakcyjny wygl±d

Woda wp³ywa na nasz wygl±d, wyg³adza skórê, zmniejsza skutki procesu starzenia. Jestem przekonany, ¿e woda stanowi najlepszy upiêkszaj±cy kosmetyk ¶wiata.  Zamiast siêgaæ po najnowszy drogi krem lub po tabletki, spróbuj piæ du¿o wody.

***

Dolegliwo¶ci na wp³yw których ma odwodnienie:

Bóle stawów i zapalenie stawów

Chrz±stka stawowa w 80% sk³ada siê z wody. Gdy jej brakuje staw zaczyna zgrzytaæ, skrzypieæ, trzaskaæ.

Zwiêkszone tarcie prowadzi do zwyrodnienia i z czasem do zapalenia stawów.

P³yn zawarty w dyskach krêgowych wspomaga d¼wiganie a¿ 3/4 ciê¿aru ca³ego cia³a. Je¶li zabraknie w nich wody, zaczynaj± ulegaæ zwyrodnieniu. Sprzyja to ich wypadniêciu.

Nadci¶nienie têtnicze

Pij wystarczaj±co du¿o wody, a zwê¿one naczynia krwiono¶ne zaczn± siê na nowo otwieraæ, obni¿aj±c ci¶nienie têtnicze.

Problemy z trawieniem

Woda jest doskona³ym antidotum na zgagê i nadkwasotê. Bez odpowiedniej ilo¶ci wody ca³y uk³ad trawienny wchodzi w stan pogotowia, co mo¿e daæ takie objawy jak zgaga, niestrawno¶æ, zaparcia, hemoroidy, a nawet wrzody ¿o³±dka.

Leki obni¿aj±ce poziom kwasu w ¿o³±dku zwykle powoduj± wiêcej szkody ni¿ po¿ytku, poniewa¿ likwiduj± na jaki¶ czas objawy, dziêki czemu czujesz siê lepiej. Ale z biegiem czasu… tutaj

Astma

¯eby zapobiec kurczeniu siê miê¶ni w oskrzelach potrzebne jest odpowiednie nawodnienie. Badania na zwierzêtach wykaza³y, ¿e spada produkcja histaminy gdy zwiêksza siê spo¿ycie wody.

Je¶li cierpisz na astmê, alergiê lub który¶ z problemów zdrowotnych wymienionych powy¿ej zacznij stopniowo zwiêkszaæ spo¿ycie wody. Woda mo¿e w znacznym stopniu poprawiæ twój stan zdrowia.

***

Oczyszczanie

Podczas pierwszych kilku dni zwiêkszonego spo¿ycia wody prawie co chwilê biega siê do WC. Mo¿e to byæ bardzo zniechêcaj±ce, a nawet zak³ócaæ codzienne obowi±zki. Zachêcam Ciê jednak do wytrwania, gdy¿ w tym czasie organizm usuwa nadmiar toksyn.

W ten sposób przep³ukujesz ca³e cia³o.

Odchudzanie

Stan odwodnienia mo¿e przyczyniæ siê do wzrostu tkanki t³uszczowej oraz zaburzyæ metabolizm, co mo¿e mieæ wp³yw na temperaturê cia³a.

W stanie odwodnienia temperatura cia³a obni¿a siê nieznacznie, a wtedy organizm zaczyna gromadziæ t³uszcz jako sposób na podniesienie lub utrzymanie w³a¶ciwej temperatury.  Picie wody zmniejsza apetyt, daj±c uczucie syto¶ci.

***

Kranówa?

Prawdopodobnie ka¿demu zdarzy³o siê w dzieciñstwie w gor±ce, letnie dni piæ wodê z kranu. Lepiej wiêcej tego nie robiæ! U¶miech

Woda z kranu mo¿e zawieraæ toksyny, metale ciê¿kie, pestycydy, pozosta³o¶ci ¶rodków higieny osobistej, bakterie oraz inne mikroby.

Aby sprawdziæ stan wody w twojej miejscowo¶ci, wejd¼ na stronê internetow± G³ównego Inspektoratu Sanitarnego, gdzie znajdziesz raporty i komunikaty dotycz±ce zanieczyszczenia wody w twojej okolicy.

Woda butelkowana?

Czy atrakcyjna butelka z obrazkiem ¶nie¿nej góry i krystalicznych strumieni naprawdê oznacza, ¿e woda w niej jest czysta?

Wcale nie!

Niektóre wody butelkowane zawieraj± wiêcej toksyn ni¿ woda w kranie i nie podlegaj± takim surowym przepisom o przydatno¶ci do spo¿ycia jak woda wodoci±gowa!

Problem z plastikiem.

Badania dowodz±, ¿e niektóre rodzaje plastiku nie s± bezpieczne dla cz³owieka.

Najgorszy rodzaj plastiku u¿ywany do produkcji butelek do wody i opakowañ do ¿ywno¶ci to polichlorek winylu PCV.

Badania wykazuj±, ¿e z PCV uwalnia siê chlorek winylu oraz inne zanieczyszczenia, powoduj±ce u cz³owieka zaburzenia hormonalne, problemy z p³odno¶ci±, zniszczenie komórek, narz±dów i tkanek.

Wiêkszo¶æ butelek na wodê jest wykonana z plastiku zwanego PET lub PETE (polietylen tereftalanu). Ten rodzaj plastiku uznaje siê za bezpieczniejszy od PCV, ale z danych wynika, ¿e wyp³ukuj± siê z niego do wody ftalany, gdy butelka jest u¿ywana zbyt czêsto b±d¼ gdy woda stoi w butelce zbyt d³ugo.

Ftalany zak³ócaj± produkcjê kwasów t³uszczowych i hormonów p³ciowych w organizmie!

Zapamiêtaj!

Zmieniaj butelkê! Wielokrotne u¿ycie butelki plastikowej mo¿e wydawaæ siê dobre z punktu widzenia  ¶rodowiska, ale szkodzi Twojemu zdrowiu.

Badania wskazuj± na niebezpieczny poziom wzrostu bakterii w butelce podczas ponownego u¿ywania. Ka¿d± butelkê u¿ywaj tylko raz.

Butelki wyprodukowane z tego plastiku wydaj± siê bezpieczne, je¶li woda zostanie wypita w ci±gu kilku miesiêcy od wyprodukowania, a butelka nie bêdzie wykorzystana ponownie.

Je¶li decydujesz siê piæ wodê butelkowan±, sprawd¼ czy producent nale¿y do Europejskiej Federacji Producentów Wód Butelkowanych (EFBW) reprezentowanej w Polsce przez Krajow± Izbê Gospodarcz± „Przemys³ rozlewniczy”, która gwarantuje, ¿e poziom zanieczyszczeñ mie¶ci siê w wyznaczonej normie.

Sprawd¼ zawarto¶æ minera³ów w wybranej przez Ciebie wodzie. Wody ¼ródlane i mineralne s± bardzo wa¿nym sk³adnikiem po¿ywienia.

Idealna woda powinna byæ bogata w magnez (przynajmniej 90mg magnezu na litr), a uboga w sód (mniej ni¿ 10mg sodu na litr) (Colbert)

Pomocne informacje o wodach znajdziesz na stronie internetowej www.aquamaestro.com.

Natomiast na stronie www.mineralwaters.org w zak³adce Poland równie¿ o polskich wodach.

Najlepiej kupuj ¶wie¿± wodê butelkowan± – zasadow± i w szklanej butelce.

Woda filtrowana

Woda filtrowana jest jedn± z najlepszych dla organizmu. Wybieraj±c filtr, pamiêtaj, ¿e filtry wêglowe, choæ najtañsze, maj± nisk± skuteczno¶æ.

Woda destylowana i powsta³a w procesie odwróconej osmozy to najczêstsze rodzaje wody, ale jednocze¶nie najbardziej kwa¶ne.

Filtry alkaliczne s± najlepszym rozwi±zaniem, poniewa¿ organizm rozkwita w ¶rodowisku zasadowym. Pozwala ono wszystkim uk³adom organizmu funkcjonowaæ na optymalnym poziomie.

Test na kwasowo¶æ

Je¶li chcesz sprawdziæ stan zakwaszenia organizmu, kup w aptece paski do pomiaru pH. Zanurz papierek w porannej porcji moczu.

Kolor paska wska¿e poziom pH, który odczytasz ze skali.

U wiêkszo¶ci ludzi pH oscyluje w granicach 5,0, co wskazuje na wysokie zakwaszenie organizmu.

Bardzo dobry wynik powinien wynosiæ oko³o 7,0 – oczywi¶cie bez cech infekcji dróg moczowych!

Chocia¿ wynik 5,0 jest tylko o 2 punkty mniejszy od 7,0 te 2 punkty ¶wiadcz± o 100-krotnie wiêkszym zakwaszeniu.

Doj¶cie do poziomu 7,0 mo¿e zaj±æ trochê czasu, ale warto siê postaraæ.

Pij alkaliczn± wodê i od¿ywiaj siê alkalicznym pokarmem (warzywami i owocami). B±d¼ cierpliwy.

Ile wody nale¿y piæ i kiedy?

Policz wed³ug prostego wzoru: waga cia³a (kg)/ 10 x 0,3l = liczba litrów wody dziennie.

Np. je¶li wa¿ysz 70kg, to 70 :10 = 7 i 7 x 0,3l =2,1l

Je¶li twoja waga wynosi 100 kg powiniene¶ wypijaæ 3 litry wody dziennie. Wiêkszo¶æ ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy!

Czê¶æ wody otrzymujemy ze zjadanych owoców i warzyw. W ten sposób mo¿emy dostarczyæ organizmowi nawet litr wody dziennie.

Banany w 70% sk³adaj± siê z wody, jab³ka w 80% za¶ pomidory i arbuzy w ponad 90%.

Unikaj s³odyczy i nadmiaru skrobi!

Pamiêtaj, ¿e spo¿ywanie nadmiernych ilo¶ci skrobi, w takich produktach jak pieczywo i ciasta, zwiêksza zapotrzebowanie na wodê.

Produkty skrobiowe nie zawieraj± du¿o wody.

Kofeina?

Picie du¿ych ilo¶ci kawy, s³odkich napojów z kofein± i herbaty nie zast±pi wody.

Najwa¿niejszy jest umiar. Jedna czy dwie fili¿anki kawy dziennie nie zaszkodz±, a badania wykazuj±, ¿e mog± nawet pomóc.

Ale trzy lub cztery fili¿anki to ju¿ za du¿o. Je¶li przez ca³y dzieñ popijasz mro¿on± herbatê, znajdujesz siê w stanie odwodnienia,

poniewa¿ kofeina jest diuretykiem (substancj± moczopêdn± – usuwaj±c± wodê z organizmu).

Osoby cierpi±ce na arytmiê serca, torbiele w tkance w³óknistej piersi i bóle migrenowe g³owy powinny w ogóle zrezygnowaæ z napojów kofeinowych.

Kiedy nale¿y piæ wodê?

Wiêkszo¶æ ludzi pije wodê dopiero wtedy, gdy poczuj± pragnienie lub sucho¶æ w ustach. Ale znaczy to, ¿e ju¿ s± w stanie ³agodnego odwodnienia.

Inni pij± tylko podczas jedzenia – a to kolejny b³±d!

Gdy pijesz zbyt du¿o p³ynów w trakcie posi³ku, wyp³ukujesz kwas solny, soki trawienne i enzymy w ¿o³±dku i jelitach, przez co opó¼niasz proces trawienia.

Posi³ki nie s± odpowiednie na uzupe³nianie p³ynów!

Zdrowy plan spo¿ycia wody:

Rozpocznij dzieñ od 1 – 2 szklanek wody na pó³ godziny przed ¶niadaniem.

Je¿eli masz zwyczaj do ¶niadania piæ sok, kawê lub herbatê nie rezygnuj z nich. Nie chodzi tutaj o odbieranie przyjemno¶ci ¿ycia.

Je¿eli chcesz straciæ na wadze , pij wiêcej wody miêdzy posi³kami. W ten sposób poczujesz w ¿o³±dku „pe³no¶æ” i zmniejszy siê ³aknienie.

Je¶li kolacja jest Twoim najwiêkszym posi³kiem, spróbuj wypiæ 2 – 3 szklanki.

Przypuszczam, ¿e nie zjesz zbyt du¿o przy tak pe³nym ¿o³±dku.

Post±p podobnie (wypij 2-3 szklanki wody), je¶li obiad jest twoim najwiêkszym posi³kiem.

Dwie godziny po kolacji wypij szklankê wody i je¶li chcesz kolejn± szklankê przed po³o¿eniem siê spaæ, chyba ¿e cierpisz  z powodu przepukliny rozworu prze³ykowego, refluksu lub powiêkszonej prostaty. Je¶li tak, nie pij ju¿ nic po kolacji.

Zapamiêtaj!
Najlepiej jest piæ pó³ godziny przed posi³kiem lub 2 godziny po posi³ku.
Staraj siê nie wypijaæ byt du¿o wody po 19.00, aby unikn±æ w nocy czêstego chodzenia do ³azienki.

***
Du¿o porad, du¿o informacji. Je¶li uda³o Ci siê przez nie przebrn±æ – to gratulujê.
Na zakoñczenie posta video z mojego ulubionego koncertu.

Pozdrawiam zdrowo!
Konrad Kokurewicz

Bibliografia
1. Don Colbert Siedem Filarów Zdrowia O¿arów Mazowiecki, 2008
2. Paul Pitchford Od¿ywianie dla zdrowia £ód¼, 2008
3. Micha³ Tombak Droga do zdrowia £ód¼, 2008
4. Joseph Mercola http://mercola.com

http://www.meduzo.pl/woda/
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #19 : Listopad 21, 2012, 21:26:25 »

Ale.....  Woda destylowana nie nadaje sie do spozycia! Ona jest pozbawiona wszelkich elektrolitow! Podobnie jak woda zdemineralizowana!

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #20 : Listopad 21, 2012, 21:45:38 »

Je¶li chodzi o minera³y i witaminy to poleca siê  wodê czyst±, z butelki,  doprowadziæ do 80 st C  (to wtedy jak pierwsze b±belki siê odrywaj± od dna czajnika kiedy siê gotuje wodê)... odczekaæ z 4-5 minut, a potem zalaæ ni± Yerba Mate Du¿y u¶miech



W Instytucie Pasteura w Pary¿u w 1964 roku grupa naukowców prowadzi³a badania nad naturalnymi ¼ród³ami witamin. W raporcie z badañ napisano: "trudno znale¼æ na ¶wiecie ro¶linê o tak du¿ej zawarto¶ci witamin i minera³ów jaka jest w Mate"; Zawiera ona "praktycznie wszystkie potrzebne do prze¿ycia witaminy"
http://hyperreal.info/node/327

ps. w piwie te¿ s± witaminy Chichot
Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #21 : Listopad 21, 2012, 21:46:13 »

Ale cukier?Co¶
Wiadomo, cuk krzepi  :]

Utrzymuje energiê , tak my¶lê nigdy nie pyta³am o szczegó³y
yyyy.... stosujê, poprawia ale dlaczego niby?... to nie wiem :]
Zapisane
hiacynt
Go¶æ
« Odpowiedz #22 : Listopad 21, 2012, 21:59:07 »

Zdaje siê ¿e slogan "cukier krzepi" by³ has³em reklamowym w okresie miêdzywojennym.
W tamtych czasach prezerwatywy polecano tak; "prêdzej Ci serce pêknie" U¶miech
Wracaj±c  do "¿ywej " wody warto obejrzeæ filmiki o ¿yciu , dokonaniach i przemy¶leniach Wiktora Schraubergera.(nie wiem czy dobrze napisa³em nazwisko)
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomo¶ci: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Listopad 21, 2012, 22:06:17 »

Nie jestem zwolennikiem wody destylowanej, ale. Woda i minera³y w niej zawarte nie maja praktycznie odniesienia do naszego "elektrolitu", tzn ma jest rozpuszczalnikiem, ale niewiele wiêcej. Gospodarka elektrolitami to skomplikowana sprawa par pierwiastków, zaczyna siê od sodu. Stê¿enie tych pierwiastków w naszym p³ynie fizjologicznym jest nieporównywalnie wiêksze do ich zawarto¶ci w wodzie.
U¿ywanie wody destylowanej do picia pochodzi z USA, gdzie w wielu rejonach maj± wodê fluorowan±, a z plastiku te¿ nie chc± piæ bo zawiera BPA. Samo picie wody destylowanej / demineralizowanej nawet w d³ugim okresie czasu nie daje (dziesi±tki lat) widocznych z³ych efektów, o ile konsument od¿ywia siê prawid³owo - badania próbek w³osów.
Mo¿esz powiedzieæ, ¿e ta woda jest martwa, bo jest obojêtna, ja to nazywam zresetowana.
Emoto robi³ chyba gwiazdki, ale efektów nie pamiêtam.
Tak naprawdê jest bardzo podobna do mocno "przegotowanej" wody - 5 minut, w takiej wodzie te¿ niewiele zostaje.
Wed³ug mnie jest zdrowsz± alternatyw± ni¿ woda fluorowana. Co fluor powoduje pisaæ chyba nie trzeba.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagra¿a.
hiacynt
Go¶æ
« Odpowiedz #24 : Listopad 21, 2012, 22:15:47 »

Idea³em by³aby ¼ródlana,pozyskiwana na bie¿±co, nie przechowywana i nie gotowana...
No co, pomarzyæ sobie nie mo¿na.....
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

phacaiste-ar-mac-tire x22-team gangem ostwalia watahaslonecznychcieni