Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 13:06:17


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Akupunktura  (Przeczytany 8315 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
east
Go¶æ
« : Marzec 02, 2012, 14:29:34 »

S±dzê , ¿e akupunktura /akupresura i medycyna chiñska (udra¿nianie kana³ów energetycznych - meridian ) maj± bardzo du¿o wspólnego.
Tê wspóln± czê¶æ zagospodarowali - w sprytny sposób - zachodni naukowcy.

Oto jakie by³y pocz±tki:
Cytuj
W 1796 r. Anglik Perkins zaproponowa³ by wykorzystaæ elektryczno¶æ statyczn± do wzmocnienia efektu klasycznej akupunktury.

W 1825 r. francuski lekarz Sarlandjer napisa³ ksi±¿kê „Wyk³ad o elektroakupunkturze, moksie i akupunkturze”(medycynie japoñskiej). Sarlandjer doprowadza³ do tkwi±cych w ciele igie³ ³adunek elektryczny. By³ on autorem idei elektrycznej analgetyki ig³owej (elektroig³oanalgezji).
(..)

Reinhold Voll - twórca metody biorezonansowej

Bezspornym jest fakt, ¿e ka¿da ¿ywa istota, ka¿dy jej uk³ad i narz±d, ka¿da tkanka i ka¿da komórka emituje pr±d elektryczny i pole elektromagnetyczne. Diagnostyka bazuj±ca na tym zjawisku opiera siê na znajomo¶ci dok³adnie okre¶lonych warto¶ci liczbowych owych pól elektromagnetycznych. Mo¿liwe jest ustalenie, czy narz±d emituje pole odpowiadaj±ce zdrowemu organowi, czy uleg³ on procesowi patologicznemu. Co wiêcej, znane s± czêstotliwo¶ci emitowane przez ka¿d± poszczególna bakteriê, wirusa, paso¿yta.

Np. komórki zdrowej w±troby emituj± inne pole elektromagnetyczne, ni¿ komórki tej samej w±troby, w której znajduje siê jaki¶ paso¿yt, wirus, czy przebiega proces chorobotwórczy.
(..)
Unikalno¶æ i skuteczno¶æ metody polega na po³±czeniu praktycznej wiedzy wschodu i zachodniej szko³y medycyny.
(..)
 Metoda diagnostyki elektroakupunkturowej Volla pozwala oceniæ stopieñ równowagi w obwodzie drgañ elektrycznych wytwarzanych przez narz±dy i tkanki. Warto¶æ napiêcia pr±du sta³ego podczas badania diagnostycznego punktów meridianów za pomoc± urz±dzenia Volla nie przewy¿sza naturalnych dla organizmu wielko¶ci sygna³ów w organizmie.

EAV powinna byæ pojmowana przez lekarzy jako uzupe³nienie medycyny klinicznej w dziedzinie diagnostyki i terapii nie za¶ jako co¶, co mia³oby j± zast±piæ.

Zasadnicz± cech± odró¿niaj±c± diagnostykê elektroakupunkturaln± od innych metod jest zastosowanie specjalnie dla niej opracowanego osprzêtu i sposób nacisku aktywn± elektrod± na BAP.

R. Voll odkry³ i opisa³ dziesi±tki nowych punktów diagnostycznych umieszczonych na 12 tradycyjnych i 8 odkrytych i opisanych przez niego kana³ach (meridianach).
wiêcej tu :
http://www.igya.pl/diagnostyka/584-diagnostyka-i-terapia-biorezonansowa.html

Potêga niealopatycznej medycy tkwi w synergii Mrugniêcie .. Tak na ch³opski rozum - czêstotliwo¶ci zdrowia powinny w przypadku pisków czy szumów usznych pomóc !

« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 22:12:32 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #1 : Marzec 11, 2012, 14:23:32 »

Akupunktura ma za zadanie oczyszczenie z blokad energetycznych (deformacji miesniowo-neuronowej). To tak jakby wlaczyc dodatkowy (awaryjny) system zasilania. W rzeczy samej przeprowadzana powinna byc przez osoby doswiadczone.
Pisze to na wlasnym przykladzie. Pomoglo mi (w sprawach urazu ortopedycznego) i bede polecac innym.
Nic nie boli, dziwnie sie wyglada, i w moim przypadku pojawilo sie uczucie blogosci, i sennosci, jakis wewnetrzny relaks. Jedyne co zbudzilo we mnie lekki niepokoj to to, ze balam sie iz zasne i spadne z lozka z tymi iglami:)
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marzec 31, 2012, 18:57:41 »

Pocz±tki akupunktury

Akupunktura jest metod± lecznicz±, której pocz±tków nale¿y doszukiwaæ siê na staro¿ytnym Wschodzie- g³ównie na terenach Japonii, Mongolii i Chin. Najstarsze chiñskie dokumenty donosz±ce o skuteczno¶ci akupunktury w leczeniu chorób oceniane s± na 2000 lat. Legendy g³osz±, ¿e pomys³ leczenia poprzez nak³uwanie fragmentów cia³a wzi±³ siê od ¿o³nierzy, którzy otrzymuj±c strza³y z w³óczni odczuwali ból w innych czê¶ciach ni¿ zaatakowane. Swój renesans i rozwój badañ, akupunktura prze¿y³a w latach siedemdziesi±tych ubieg³ego wieku, kiedy naukowcy amerykañscy udali siê na poszukiwania tradycyjnych metod chiñskiej medycyny naturalnej i rozpowszechnili, miêdzy innymi akupunkturê, na ca³ym ¶wiecie.

 

Na czym polega akupunktura?

G³ównym zadaniem akupunktury jest redukowanie stale odczuwanego przez pacjenta bólu, z którym czêsto nie radzi sobie medycyna konwencjonalna. Ból jest wra¿eniem na tyle subiektywnym i niemo¿liwym do zmierzenia przez zaanga¿owanych w terapiê lekarzy, ¿e czasem pacjent odczuwa go  chronicznie, mimo braku racjonalnych przes³anek i przyczyn. Ból ten jednak¿e nie mo¿e byæ ignorowany i wymaga leczenia.
Alternatyw± dla farmakologii staje siê wtedy na przyk³ad akupunktura. Inne wskazania  do akupunktury to na przyk³ad choroby narz±du ruchu, niedow³ady, powik³ania neurologiczne czy tez leczenie nikotynizmu.

Podczas wykonywania zabiegu akupunktury u¿ywa siê igie³ wykonanych z metali szlachetnych – z³otych lub srebrnych, którymi nak³uwa siê odpowiednie punkty na ciele. Wedle tradycyjnej chiñskiej medycyny naturalnej cia³o cz³owieka jest map±, na której zaznaczone s± punkty odpowiadaj±ce za poszczególne narz±dy wewnêtrzne.

Skuteczno¶æ zabiegu jest oceniana ró¿norodnie, wa¿ne jednak by odbyæ seriê zabiegów, zanim stwierdzimy, czy akupunktura w sposób realny pomaga na nasze dolegliwo¶ci, czy te¿ nie jest metod± dla nas.

Akupunktura wspomaga, ale nie zastêpuje  tradycyjnego leczenia

Nie wszystkie z dzia³ów medycyny naturalnej zas³uguj± na tak± sam± uwagê, jednak warto próbowaæ wybraæ najlepsz± kuracjê dla siebie i cieszyæ siê jej efektami w postaci odprê¿enia psychicznego i fizycznego. Akupunktura mo¿e okazaæ siê ¶wietnym remedium zarówno na zmêczenie, stres jak i byæ pomocna w leczeniu wielu schorzeñ. Bezwzglêdnie natomiast nie wolno przerywaæ samodzielnie tradycyjnego leczenia, które jest jedyn± gwarancj± powrotu do zdrowia.

http://akupunktura.biz.pl/


Akupunktura w pigu³ce

Akupunktura jest to staro¿ytna metoda leczenia wywodz±ca siê z Chin. Wed³ug tradycyjnej medycyny chiñskiej jest stosowana w nie zmienionej formie od oko³o 2 tysiêcy lat.

Zasady akupunktury wywodz± siê z taoistycznej i dualistycznej koncepcji rozumienia wszech¶wiata
i opieraj± siê na zrozumieniu natury pewnej formy energii ¿yciowej nazywanej w Chinach qi.

Leczenie polega na wbijaniu specjalnych, pe³nych igie³ w punkty na skórze le¿±ce na przebiegu tak zwanych meridianów. Stymulacjê tych punktów osi±ga siê dziêki manipulowaniu ig³ami, podgrzewaniu igie³ lub bezpo¶rednio punktów cygarami moxy 9mieszanki zio³owej), poprzez stosowanie akupresury, masa¿u chiñskiego (Tui Na) i baniek.

Lekarz zajmuj±cy siê akupunktur± stawia diagnozê w oparciu o bardzo dok³adnie zebrany wywiad, badanie jêzyka i têtna. Nastêpnie w zale¿no¶ci od rozpoznania dobiera punkty do stymulacji. Badanie jêzyka i têtna oraz wypytywanie o zmianê samopoczucia odbywa siê przed ka¿dym zabiegiem,
co umo¿liwia weryfikacjê dobranych punktów.

Kwalifikuj±c pacjenta do leczenia akupunktur±, lekarz rozwa¿a czy dana choroba nie wymaga równoczesnego leczenia konwencjonalnego. Tak jest na przyk³ad z nadci¶nieniem têtniczym czy astm± oskrzelow±. Bywa, ¿e nale¿y czasowo zrezygnowaæ z akupunktury i zachêciæ pacjenta do leczenia zgodnego z zasadami medycyny zachodniej. Tak jest w przypadku nowotworów czy niestabilnej choroby wieñcowej. Podobnie jak w ca³ej medycynie nale¿y uwzglêdniæ wskazania i przeciwwskazania.

Do zabiegów u¿ywa siê igie³, jednorazowych – do wyrzucenia po zabiegu lub wielorazowych
– do sterylizacji. W tym drugim przypadku ka¿dy pacjent otrzymuje w³asny komplet igie³. Najczê¶ciej stosowane s± ig³y o grubo¶ci 0,35 – 0,25 mm i d³ugo¶ci 4 – 10 cm.

Podczas zabiegu pacjent odczuwa najpierw niewielkie uk³ucie (mo¿e nic nie czuæ), a nastêpnie pewien dyskomfort o charakterze têpego bólu, rozpierania, mrowienia lub pr±du. Przeciêtnie stosuje siê kilka
do 20 igie³ podczas jednego zabiegu.

Dla Chiñczyka wyja¶nieniem fenomenu powrotu do zdrowia po nak³uwaniach jest zasada zrównowa¿enia qi i zapewnienia swobodnego przep³ywu qi. Naukowcy równie¿ próbuj± wyja¶niæ mechanizm dzia³ania igie³ na nasz organizm. W ci±gu ostatnich kilkudziesiêciu lat wykonano
i opublikowano wiele prac na ten temat. Wnioski z tych badañ wci±¿ nie s± satysfakcjonuj±ce,
jednak przynajmniej czê¶ciowo zbli¿aj± nas do zrozumienia tego, co na wschodzie poznano empirycznie.

Uwa¿a siê, ¿e akupunkturowe punkty skóry wyró¿niaj± siê budow± i w³a¶ciwo¶ciami. Zawieraj± one wiêksz± ni¿ inne miejsca na skórze ilo¶æ wszelkiego typu skórnych zakoñczeñ nerwowych i maj± mniejsz± oporno¶æ elektryczn±.

Obecnie uwa¿a siê, ¿e istniej± trzy mechanizmy dzia³anie akupunktury. Neurofizjologiczny, humoralny
i genowy. Wed³ug pierwszej hipotezy, stymulacja punktu wywo³uje odruch skórno-trzewny, podobnie
do dzia³ania odwrotnego, gdy zaburzenie w obrêbie narz±du powoduje tkliwo¶æ skóry w okre¶lonej lokalizacji. Niektórzy autorzy uwa¿aj±, ¿e istnieje odruch somatyczno-autonomiczny z centrum
w podwzgórzu /1 .

Z kolei teoria bramkowania t³umaczy przeciwbólowe dzia³anie akupunktury. Przyjmuje siê, ¿e pobudzanie jednych w³ókien, powoduje hamowanie przewodzenia bólu przez inne w³ókna.

Postêpy w badaniach dowiod³y, ¿e mechanizmy dzia³ania akupunktury s± bardziej z³o¿one. Pojawi³a siê teoria hamowania korowego, czy te¿ wp³ywu akupunktury na uk³ad hormonalny/2. Stwierdzono te¿,
¿e stymulacja punktów akupunkturowych, powoduje wydzielanie oksytocyny, opioidów, beta-endorfin
i tym samym wp³yw na ból, ci¶nienie krwi, temperaturê /3. Wykazano wp³yw akupunktury, poprzez podwzgórze, na uk³ad wspó³czulny oraz wp³yw hamuj±cy beta-endorfin podwzgórza, wydzielanych
pod wp³ywem nak³uæ, na o¶rodek wazamotoryczny oraz znacz±cy wp³yw na ca³y uk³ad autonomiczny, wp³yw neurotransmiterów na uk³ad hormonalny czy wzgórza na ból przewlek³y oraz regulacjê osi podwzgórze-przysadka-gruczo³y wydzielania wewnêtrznego.

Inne teorie mówi± o neuropochodnej stymulacji genu dla neuropeptydów/4 (obecnie udowodniono zwiêkszon± ekspresjê 68 genów/5 po zastosowaniu akupunktury). Akupunktura wp³ywa na poziom cytokin jako neuromodulatorów odpowiadaj±cych za kontrolê organizmu – tzw. Teoria wzgórzowo-
-neuronalna/6.

Z kolei opioidopodobne peptydy, wydzielane jako odpowiedz na zabiegi, uwa¿ane s± za czynniki wp³ywaj±ce na uk³ad immunologiczny/7. Udowodniono, ¿e akupunktura zmienia poziom beta-endorfiny, somatostatyny, endogennych opiatów i VIP/8

W obliczu tych nowych koncepcji wydaje siê, ¿e meridiany i qi s± popularnym wyja¶nieniem skomplikowany mechanizmów neurotransmisji, a akupunktura wp³ywa na wiêkszo¶æ podstawowych mechanizmów homeostazy i regulacji organizmu.

 

/1 Acupuncture & Electro-Therapeutics Research. 21(2):119-31, 1996 Apr-Jun

/2 Wiener Medizinische Wochenschrift. 131(5):123-6, 1981 Mar 15

/3 Department of Physiology, University of Göteborg, Sweden

/4 University of Missouri, Columbia, USA

/5 Asan Institute for Life Sciences, University of Ulsan College of Medicine 138-736, Korea. Journal of Biochemistry & Molecular Biology. 35(4):420-7, 2002 Jul 31.

/6 Academy of Pain Research, San Francisco, Medical Hypotheses. 43(5):285-302, 1994 Nov.

/7 Department of Cardiology, Karolinska Institutet, Huddinge, Sweden-Neuropeptides. 32(6):543-8, 1998 Dec.

/8 Department of Medicine, University of Rochester School of Medicine and Dentistry, New York 14642, USA. -American Journal of Physiology. 271(3 Pt 1):G524-30, 1996 Sep.

http://www.akupunktura.net/pigulka.html






http://www.akupunktura.net/atlas/
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
barneyos

Gawêdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecieñ 01, 2012, 10:33:11 »

Tutaj tablice po polskiemu:


http://refleksoterapia.pl/index.php?chm=22
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemo¿liwych, s± tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobiæ\"
\"Im wiêcej wiem, tym bardziej wiem, ¿e mniej wiem\"
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #4 : Kwiecieñ 01, 2012, 11:05:27 »

Prosze zwrocic uwage, ze na schematach przedstawia sie z reguly symetryczny obiekt. A rzadko kto jest taki "idealny". Ok 70-80% ludzi ma problemy z kregoslupem! Akupunktura uwolni energie z blokad, ale to bedzie START! Poczatek, dalej trzeba wyrobic sile w miesniach i wloknach. O tym sie juz nie mowi. Wiedza to calosc, wiec nie da sie jej zrozumiec, gdy mysli sie wyrywkowo.
Kto stosuje akupunkture musi dalej isc, np. polecam Gi-Gong.
To taka sugestia, bo na prawde pomaga!
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wypadynaszejbrygady granitowa3 opatowek zipcraft ostwalia