Search Results for "Ulotna sztuka protestu"ACTA - internet, podwyÂższenie wieku emerytalnego, pÂłace, ... i tysiÂące innych powodĂłw mogÂą staĂŚ siĂŞ przyczynkiem do wszczĂŞcia protestĂłw.
Dla protestuj¹cych to czêsto jedyna droga do zwrócenia uwagi na zaistnia³¹ sytuacjê, jednak dla strony 'przeciwnej" to ju¿ nie bu³ka z mas³em.
Zapewne ci, który nie na rêkê jest przekazywanie takich informacji bêd¹ dopisywaÌ propagatorom ich ró¿nego rodzaju etykietki, jak np. burzyciele ³adu spo³ecznego itp. ale chyba kazdy zdrowo myœl¹cy cz³ek w lot wy³apie, ¿e ci prawdziwi "burzyciele" doskonale znaj¹ te i wiele bardziej zaawansowane techniki obronne natomiast zwyk³y, bezbronny cz³owiek niekiedy jest zupe³nie bezbronny przed decydentami i im (bezbronnym, zwyk³ym ludziom, którzy w swej ma³oœci postanowili podnieœÌ g³os) dedykujê te informacje.

O czym wiĂŞc powinni wiedzieĂŚ protestujÂący, czego powinni siĂŞ spodziewaĂŚ i jak uodparniaĂŚ siĂŞ na pewne "zabiegi" z przeciwnej strony:
Ulotna sztuka protestu cz.13 lis 2011
http://nowaatlantyda.com/2011/11/03/ulotna-sztuka-protestu-cz-1/Ulotna sztuka protestu cz.22 mar 2012

JapoĂączycy wynaleÂźli podrĂŞczne urzÂądzenie, ktĂłre jest w stanie wyciszyĂŚ z 30 m wszelkie rozmowy a takÂże przemĂłwienia wygÂłaszane przez innych ludzi. Teoretycznie taki wyciszajÂący pistolet ma byĂŚ stosowany do uciszania gÂłoÂśnych rozmĂłw w bibliotekach lub w innych miejscach publicznych, gdzie obowiÂązuje cisza. Praktycznie jednak nietrudno siĂŞ domyÂśleĂŚ, Âże zastosowanie takiego pistoletu bĂŞdzie zupeÂłnie inne i wcale nie bĂŞdzie dotyczyĂŚ gadatliwej i gÂłoÂśnej teÂściowej.
W opisie urzÂądzenia moÂżna przeczytaĂŚ, Âże jego zastosowanie moÂże byĂŚ bardzo szerokie jak np. w uciszaniu ludzi, ktĂłrzy zachowujÂą siĂŞ w sposĂłb nieodpowiedni, mĂłwiÂą zbyt gÂłoÂśno a takÂże wtrÂącajÂą siĂŞ podczas gdy mĂłwiÂą inni. UciszajÂący pistolet po w³¹czeniu, “sÂłucha” przemawiajÂącego przez krĂłtkÂą chwilĂŞ, po czym z opóŸnieniem 0.2 sekundy wysyÂła ten sam dÂźwiĂŞk w stronĂŞ przemawiajÂącego czÂłowieka. Wzbudza to efekt psychologiczny zwany w skrĂłcie DAF (Delay Auditory Feedback) (OpóŸnione, dÂźwiĂŞkowe sprzĂŞÂżenie zwrotne), ktĂłry natychmiast zak³óca mowĂŞ przemawiajÂącego. DAF nie powoduje dyskomfortu fizycznego, ale mĂłwienie pod jego wpÂływem jest ogromnie stresujÂące.
W praktyce oznacza to, ¿e takie urz¹dzenie mo¿na skierowaÌ przeciwko ka¿demu, komu siê chce przerwaÌ przemówienie. Ka¿demu, kto chce og³osiÌ ludziom publicznie jak¹œ wa¿n¹ informacjê. Z drugiej strony bateriê takich wyciszaczy mo¿na ustawiÌ frontem w stronê publicznoœci i ka¿dy odruch gniewu czy niezadowolenia uwiêŸnie tak wyciszonej publicznoœci w gardle. Nawet mecz fina³owy o Puchar Europy mo¿e w takich warunkach przebiegaÌ w kompletnej ciszy.
Kurt Vonnegut w swoim opowiadaniu pt “Harrison Bergeron” opisaÂł idealny Âświat, w ktĂłrym panowaÂła idealna rĂłwnoœÌ. Ludzie silni musieli maskowaĂŚ swojÂą si³ê, ludzie piĂŞkni zakÂładali maski, Âżeby brzydsi od nich nie czuli siĂŞ pokrzywdzeni a ludzie inteligentni musieli 24/7 nosiĂŚ sÂłuchawki na uszach, w ktĂłrych co jakiÂś czas eksplodowaÂła gÂłoÂśna muzyka, zagÂłuszajÂąca ich myÂślenie. WyglÂąda na to, Âże coraz bardziej zbliÂżamy siĂŞ do takiego modelu “sprawiedliwego” Âświata.
http://nowaatlantyda.com/2012/03/02/ulotna-sztuka-protestu-cz-2/