Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 21, 2024, 15:57:33


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: totalna-inwigilacja  (Przeczytany 6830 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Robin
Go¶æ
« : Kwiecieñ 16, 2012, 00:00:46 »

Program „Stellar Wind” czyli pods³uch totalny
Wiosenne powietrze w ma³ym, zakurzonym miasteczku, otulonego miêkk± mg³± oraz kêpami zielono-szarych bylic szeleszcz±cych na wietrze. Bluffdale po³o¿one jest w dolinie w kszta³cie misy w cieniu gór Wasatch Range na wschodzie i Oquirrh Mountains na zachodzie. To serce kraju mormonów, gdzie pierwsi religijni pionierzy przybyli ponad 160 lat temu. Przybyli, aby uciec przed reszt± ¶wiata, aby zrozumieæ tajemnicze s³owa wys³ane do nich przez ich Boga, objawionych w postaci zakopanych z³otych p³yt, a tak¿e praktykowaæ to, co sta³o siê znane jako "zasada" - wielo¿eñstwo.
Dzisiaj Bluffdale jest domem dla jednej z najwiêkszych amerykañskich sekt poligamistycznych, Zjednoczonych Braci Apostolskich, licz±cych ponad 9000 cz³onków. Kompleks braci sk³ada siê z kaplicy, szko³y, boiska sportowego i archiwum.


Lecz oto nowi pionierzy zaczêli po cichu penetrowaæ okolicê – skryci i ma³omówni. Podobnie jak pobo¿ni poligami¶ci, skupiaj± siê na rozszyfrowywaniu zakodowanych wiadomo¶ci, które tylko oni mog± zrozumieæ. Tu¿ obok Beef Hollow Road, mniej ni¿ dwa kilometry od siedziby braci, tysi±ce ciê¿ko pracuj±cych robotników budowlanych w mokrych od potu koszulkach k³adzie fundamenty pod nale¿±c± do nowo przyby³ych ¶wi±tyniê i archiwum, masywny kompleks tak du¿y, ¿e konieczne by³o przesuniêcie granic miasteczka. Po zbudowaniu, kompleks bêdzie piêæ razy wiêkszy od Kapitolu.

Zamiast Biblii, proroków i wiernych, ¶wi±tynia bêdzie wype³niona serwerami, ekspertami z dziedziny komputerów i uzbrojonych stra¿ników. I zamiast s³uchaæ s³ów p³yn±cych z nieba, przybysze ci bêd± potajemnie przechwytywaæ, przechowywaæ i analizowaæ ogromne ilo¶ci s³ów i obrazów poruszaj±cych siê w ¶wiatowych sieciach telekomunikacyjnych.
W miasteczku Bluffdale, Big Love i Big Brother stali siê nie³atwymi s±siadami.


Centrum w budowie

Budowany dla Agencji Bezpieczeñstwa Narodowego (NSA) przez dok³adnie prze¶wietlonych wykonawców kompleks, dla zmylenia nazwany zosta³ Utah Data Center. Projekt o najwy¿szym stopniu tajemnicy, jest ostatnim elementem uk³adanki, sk³adanej w ci±gu ostatniej dekady.
Jego celem jest: przechwycenie, rozszyfrowanie, analiza i przechowywanie ogromnych ilo¶ci ¶wiatowej komunikacji, przechwyconych z satelitów, podziemnych i podmorskich kabli sk³adaj±cych siê na ¶wiatow± siec informatyczn± i komunikacyjn±. Silnie ufortyfikowany, warty 2 miliardy dolarów o¶rodek powinien zostaæ uruchomiony we wrze¶niu 2013 roku.

P³yn±ce przez jego serwery wszystkie formy komunikacji zostan± skopiowane i zachowane , w tym tre¶ci prywatnych e-maili, rozmów telefonicznych i wyszukiwañ Google, a tak¿e wszelkiego rodzaju elektroniczne ¶lady i dane osobowe – kwity parkingowe, trasy podro¿y, zakupy w ksiêgarniach internetowych i inne cyfrowe "¶mieci". Jest to w pewnym stopniu realizacja "ca³kowitej ¶wiadomo¶ci informacyjnej" - programu stworzonego w trakcie pierwszej kadencji Busha- który zosta³ przerwany przez Kongres w 2003 roku po tym, jak wywo³a³ oburzenie sw± potencjaln± inwazyjno¶ci± w prywatno¶æ Amerykanów.

Jest "to co¶ wiêcej ni¿ tylko centrum przetwarzania danych", mówi wysoki rang± przedstawiciel wywiadu, który do niedawna by³ zwi±zany z programem. Gigantyczne Bluffdale Center bêdzie mia³o inn± wa¿n± i znacznie bardziej tajn± rolê, która do tej pory nie zosta³a jeszcze ujawniona. Podejrzewa siê i¿ bêdzie to ³amanie kodów i szyfrów. £amanie szyfrów jest niezbêdne, poniewa¿ du¿o danych które centrum bêdzie obs³ugiwaæ - informacje finansowe, transakcje gie³dowe, umowy biznesowe, wojskowe i dyplomatyczne tajemnice, dokumenty prawne, poufne dane osobiste s± silnie szyfrowane. Wed³ug innego wysokiego rang± urzêdnika równie¿ zwi±zanego z programem, NSA kilka lat temu dokona³a ogromnego prze³omu w kryptoanalizie niewyobra¿alnie skomplikowanych systemów szyfrowania stosowanych nie tylko przez rz±dy na ca³ym ¶wiecie, ale tak¿e przez wielu przeciêtnych u¿ytkowników komputerów w Stanach Zjednoczonych . W rezultacie, zgodnie ze s³owami w/w urzêdnika: "Ka¿dy jest celem, ka¿da komunikuj±ca siê osoba jest celem."

Dla NSA, dysponuj±c± dziesi±tkami miliardów dolarów dziêki post 9/11 bud¿etowym nagrodom, prze³om w kryptoanalizie przyszed³ w czasie jej gwa³townego rozwoju – zarówno wielko¶ci jak równie¿ i potêgi. Za³o¿ona jako wywiadowcze ramiê Departamentu Obrony po ataku na Pearl Harbor, mia³a przede wszystkim zapobiegaæ atakom z zaskoczenia, NSA dozna³a serii upokorzeñ po zakoñczeniu zimnej wojny. Przy³apana w opuszczonych spodniach w czasie eskalacji serii ataków terrorystycznych -pierwszego ataku bombowego na World Trade Center , wysadzeniu ambasady USA w Afryce Wschodniej, ataku na USS Cole w Jemenie , a w koñcu przez wydarzenia 9/11, przez co niektórzy ludzie zaczêli kwestionowaæ racjê bytu Agencji. W odpowiedzi NSA spokojnie siê odrodzi³a. I choæ niewiele wskazuje na to, ¿e jej rzeczywista skuteczno¶æ siê poprawi³a - mimo licznych dowodów i wywiadowczych mo¿liwo¶ci, przeprowadzono kilka prawie udanych prób zapobie¿enia atakom przez zamachowców w Detroit w 2009 roku i oraz odnaleziono samochód wy³adowany materia³ami wybuchowymi na Times Square w 2010 roku - nie ma w±tpliwo¶ci, ¿e NSA przekszta³ci³a siê w najwiêksz±, najbardziej tajn± i potencjalnie najbardziej uci±¿liw± agencjê wywiadowcz± jak± kiedykolwiek stworzono.

Po raz pierwszy od czasu afery Watergate i innych skandali administracji Nixona, NSA zwróci³a swój aparat nadzoru na USA i jego obywateli. Ustanowiono stacje nas³uchowe w ca³ym kraju w celu zbierania i przesiewania miliardów wiadomo¶ci e-mail i rozmów telefonicznych, w celu ustalenia czy pochodz± one z kraju lub zza granicy. Stworzy³a superkomputer o niemal niewyobra¿alnej prêdko¶ci w celu poszukiwania wzorców i rozszyfrowania kodów. Wreszcie, agencja rozpoczê³a proces budowania miejsca do przechowywania wszystkich tych miliardów s³ów, my¶li i szeptów zarejestrowanych w elektronicznej sieci. Oczywi¶cie wszystkie te dane pozostaj± w ukryciu. Dla wszystkich w o¶rodku, stare przys³owie NSA „Never Say Anything” znaczy wiêcej ni¿ kiedykolwiek.

Zamarzaj±ca mg³a pokry³a Salt Lake City rankiem 6 stycznia 2011, mieszaj±c siê z tygodniow± pow³ok± ciê¿kiego szarego smogu. Czerwony alarm o stanie powietrza, ostrzegaj±cy ludzi aby pozostali wewn±trz budynków, opuszczaj±c je tylko wtedy, kiedy jest to absolutnie konieczne, sta³ siê niemal codzienno¶ci±, a temperatura oscylowa³a w granicach mro¿±cych krew w ¿y³ach - 20*C "Co za smród, niczym dym z pal±cego siê wêgla", skar¿y³ siê lokalny bloger którego¶ dnia. Na lokalnym lotnisku wiele przylotów by³o opó¼nionych lub zawróconych, a lokalne samoloty zosta³y uziemione. Po¶ród tego zamieszania, pojawi³a siê nagle postaæ, której szary garnitur i krawat czyni³y go niemal niewidocznym. By³ wysoki i szczup³y, o wygl±dzie starzej±cego siê koszykarza, ciemnymi brwiami pod kolor przetkanych siwizn± w³osów. Wraz z ¶wit± ochroniarzy, cz³owiek ten - zastêpca dyrektora NSA - Chris Inglis , najwy¿sza rang± cywilna osoba która odpowiada za codzienne operacje agencji.

Nied³ugo potem Inglis przyby³ do Bluffdale, miejsca w którym powstaæ mia³o przysz³e Centrum Przechowywania Danych - p³askie, nieutwardzone pasy startowe w ma³o u¿ywanej czê¶ci obozu Williams, miejscu szkolenia Gwardii Narodowej. Tam, w bia³ym namiocie, rozbitym specjalnie na tê okazjê, do Inglisa do³±czy³ Harvey Davis, zastêpca dyrektora agencji do spraw logistycznych oraz senator Orrin Hatch, wraz z kilkoma genera³ami i politykami. Stoj±c w dziwnej, drewnianej piaskownicy i trzymaj±c w rêkach pomalowane na z³oto ³opaty, wykonali pierwsze sztychy i w ten sposób oficjalnie przygotowali grunt pod to, co lokalne media nazwa³y po prostu "centrum szpiegowskim". Licz±c na ujawnienie kilku szczegó³ów na temat tego, co ma zostaæ zbudowane , reporterzy zwrócili siê do jednego z zaproszonych go¶ci, Lane Beattie z Izby Gospodarczej Salt Lake City. Czy ma on jakie¶ domys³y na temat budowy? "Absolutnie nie", powiedzia³ z u¶miechem . "Ja równie¿ nie chcê aby mnie szpiegowano".
Ze swojej strony Inglis zaserwowa³ typowy be³kot, podkre¶laj±c najmniej gro¼ny aspekt centrum: "Obiekt przeznaczony jest do wspierania spo³eczno¶ci wywiadowczej w swojej misji, któr± jest ochrona narodu i cyberbezpieczeñstwa ".

Cyberbezpieczeñstwo z pewno¶ci± bêdzie jednym z aspektów dzia³ania Bluffdale,lecz zebrane dane, sposób ich zebrania, a tak¿e co zostanie z nimi zrobione to o wiele bardziej istotna kwestia.
Niebezpieczni hakerzy to ca³kiem dobra przykrywka - ³atwo wyt³umaczyæ istnienie centrum, kto mo¿e byæ przeciwko niemu? Nastêpnie dziennikarze zwrócili siê do Hatcha, który dumnie opisywa³ Centrum jako "wielki ho³d dla Utah", a nastêpnie doda³: "Nie mogê powiedzieæ wiele o tym co zamierzamy robiæ, poniewa¿ jest to ¶ci¶le tajne".

Wnêtrze obiektu sk³adaæ siê bêdzie z czterech hal o powierzchni 8 tysiêcy metrów kwadratowych, wype³nionych serwerami, z podniesion± powierzchni± pod³ogi w celu poprowadzenia kabli. Dodatkowo zaprojektowano 300.000 metrów kwadratowych pomieszczeñ wsparcia technicznego i administracji. Ca³y teren bêdzie samowystarczalny, ze zbiornikami paliwa wystarczaj±co du¿ymi, aby moc zapasowych generatorów wystarczy³a na trzy dni ci±g³ej pracy w nag³ych wypadkach, zbiornikami wody z mo¿liwo¶ci± przepompowania 1,7 miliona litrów wody na dobê, jak równie¿ z kanalizacj± i uk³adem klimatyzacji aby utrzymaæ wszystkie serwery w odpowiedniej temperaturze. Energia elektryczna bêdzie pochodziæ z w³asnego transformatora zbudowanego przez Rocky Mountain Power, tak aby zaspokoiæ popyt na 65 megawatów mocy. Wed³ug szacunków, tak ogromna ilo¶æ energii poch³onie oko³o oko³o czterdzie¶ci milionów dolarów rocznie.

Ze wzglêdu na skalê obiektu oraz fakt, ¿e terabajt danych mo¿e byæ przechowywany na dysku flash wielko¶ci paznokcia, ilo¶æ potencjalnych informacji, które mog³yby zostaæ umieszczone w Bluffdale jest naprawdê osza³amiaj±cy. Jednak¿e ilo¶ci danych wywiadowczych przechwytywanych codziennie przez NSA i inne agencje wywiadowcze ro¶nie wyk³adniczo. W wyniku "rozrastaj±cej siê codziennie sieci w sensorów powietrznych i sieci innych czujników", jak uj±³ to w 2007 roku Departament Obrony w swoim raporcie, Pentagon stara siê rozszerzyæ swoj± ¶wiatow± sieæ komunikacyjn±, znan± jako Globalna Siatka Informacyjna, aby obs³u¿yæ jottabajty
(10 24 bajtów) danych.

(Jottabajt jest to septillion bajtów – wielko¶æ tak du¿a, ¿e ​​nikt jeszcze nie wymy¶li³ nastêpnego rzêdu wielko¶ci).

Trzeba zwiêkszaæ tê zdolno¶æ, poniewa¿ wed³ug niedawnego raportu Cisco, ¶wiatowy ruch internetowy bêdzie czterokrotnie wiêkszy pomiêdzy rokiem 2010 a 2015, osi±gaj±c 966 eksabajtów (milion eksabajtów równa siê jottabajtowi.) Pod wzglêdem skali, Eric Schmidt, by³y dyrektor generalny Google,oszacowa³, ¿e ³±czna ilo¶æ ca³ej ludzkiej wiedzy zdobytej od zarania cz³owieka do 2003 wynios³a 5 eksabajtów. Przep³yw danych nie wykazuje ¿adnych oznak spowolnienia. W 2011 roku ponad 2 miliardy na 6,9 ​​miliarda ludzi by³y pod³±czone do Internetu. Do 2015 roku, wed³ug badan przeprowadzonych przez firmê IDC, szacuje siê ¿e bêdzie to ok 2,7 mld u¿ytkowników. Dlatego NSA potrzebuje ok 300000 metrów kwadratowych przeznaczonych na magazynowanie danych. Je¶li agencja zdo³a kiedykolwiek wype³niæ centrum w Utah jottabajtem danych, by³oby one równe oko³o 500 trylionom (500,000,000,000,000,000,000) stron tekstu.

Dane przechowywane w Bluffdale bêd± naturalnie znacznie wykraczaæ poza miliardy publicznych stron internetowych. NSA jest bardziej zainteresowany tzw. niewidzialnym internetem, znanym równie¿ jako Deep Web lub deepnet-data, bêd±cym poza zasiêgiem spo³eczeñstwa. Dotyczy to równie¿ chronionych has³em danych, amerykañskiej i zagranicznej ³±czno¶ci rz±dowej i niekomercyjnej wymiany plików pomiêdzy zaufanymi kolegami.

"Deep Web zawiera raporty rz±dowe, bazy danych i inne ¼ród³a informacji o wysokiej warto¶ci dla DOD i spo³eczno¶ci wywiadowczej", zgodnie ze sprawozdaniem Naukowej Rady Obrony z 2010 roku.

"Alternatywne narzêdzia s± potrzebne, aby odnale¼æ i zindeksowaæ dane znajduj±ce siê w g³êbokim internecie ... kradzie¿ tajemnic potencjalnego przeciwnika jest dla spo³eczno¶ci [wywiadu] bardzo wygodne."

Dziêki nowemu Utah Data Center, NSA bêdzie mieæ w koñcu techniczn± zdolno¶æ do przechowywania i wgl±du we wszystkie wszystkie skradzione tajemnice. Pytaniem oczywistym jest, jak agencja okre¶la kim jest, a kim nie "potencjalny przeciwnik."

Zanim jottabajty danych z Deep Web oraz innych miejsc zaczn± byæ gromadzone na serwerach nowego centrum NSA, musz± zostaæ zdobyte. Aby tego dokonaæ, agencja dokona³a najwiêkszego boomu budowlanego w swojej historii, w tym instalacji tajnych elektronicznych pokoi monitoruj±cych w najwiêkszych amerykañskich obiektach telekomunikacyjnych. Kontrolowane przez NSA, te wysoce zabezpieczone miejsca s± wtyczkami agencji do amerykañskiej sieci ³±czno¶ci – praktyki te wysz³y na jaw w latach prezydentury Busha, ale nigdy nie zosta³y potwierdzone przez agencjê. Ogólny zarys tzw „programu bezwarunkowego pods³uchu” by³ odtajniony przez d³ugi czas – jak NSA potajemnie i nielegalnie obchodzi³a United States Foreign Intelligence Surveillance Court, który ma za zadanie nadzorowanie i autoryzowanie silnie ukierunkowanego pods³uchu krajowego, a tak¿e jak program pozwala na hurtowe monitorowanie milionów amerykañskich rozmów telefonicznych i poczty elektronicznej. W wyniku ujawnienia programu, Kongres uchwali³ ustawê o FISA ze Zmianami z 2008 r., która uczyni³a ten proceder legalnym. Firmom telekomunikacyjnym które godzi³y siê wzi±æ udzia³ w nielegalnej dzia³alno¶ci, przyznano immunitet przeciw oskar¿eniom i procesom s±dowym.

Pods³uchiwanie Amerykanów nie zatrzymuje siê na telekomunikacyjnych prze³±cznikach. Aby przechwyciæ ³±czno¶æ satelitarn± na terenie USA oraz poza nim, agencja monitoruje równie¿ potê¿ne stacje naziemne AT&T, oraz odbiorniki satelitarne w miejscach, które obejmuj± Roaring Creek i Salt Creek. Usytuowany niedaleko polnej drogi na obszarach wiejskich Catawissa, w Pensylwanii, trzy 35 metrowe anteny Roaring Creek, obs³uguj± wiêkszo¶æ krajowej komunikacji do i z Europy oraz Bliskiego Wschodu. Na izolowanym pasie gruntu w Arbuckle w Kalifornii, trzy podobne anteny firmy Creek Salt obs³uguj± tereny Pacyfiku i Azji.

Program Stellar Wind pocz±tkowo obejmowa³ nie tylko pods³uch krajowych po³±czeñ telefonicznych, ale równie¿ kontrolê krajowych e-maili. Na pocz±tku programu nagrywano 320 milionów po³±czeñ telefonicznych dziennie, co stanowi³o oko³o 73 do 80 procent ca³kowitej objêto¶ci danych przechwytywanych przez agence na ca³ym ¶wiecie. Od tego czasu ilosc ta tylko wzros³a. Wed³ug agenta który pracowa³ przy programie i nadal utrzymuje bliski kontakt z pracownikami agencji, tajne wtyczki do sieci telekomunikacyjnej rozsiane po ca³ym kraju u¿ywaj± wyrafinowanych programów, które prowadz± "Deep Packet Inspection" - badanie ruchu internetowego.

Oprogramowanie, stworzone przez firmê Narus, która jest obecnie czê¶ci± Boeinga, jest sterowany zdalnie z centrali NSA w Fort Meade w stanie Maryland i szuka ¼róde³ amerykañskich adresów docelowych, miejsc, krajów i numerów telefonów, a tak¿e nazwisk, s³ów i fraz kluczowych w wiadomo¶ciach e-mail. Wszelkie komunikaty, które wzbudzaj± podejrzenia, zw³aszcza od lub do osób znajduj±cych siê ju¿ na li¶cie agencji, s± automatycznie kopiowane lub zapisywane, a nastêpnie przekazywane do NSA.

NSA równie¿ ma mo¿liwo¶æ pods³uchiwania rozmów telefonicznych bezpo¶rednio i w czasie rzeczywistym. Wed³ug Adrienne J. Kinne, która pracowa³a zarówno przed jak i po zamachach 9/11 jako separatora g³osu w oddziale NSA w stanie Georgia, w wyniku ataków na World Trade Center "w zasadzie wszystkie zasady zosta³y wyrzucone przez okno, a NSA wykorzysta³a ka¿dy pretekst, aby usprawiedliwiæ szpiegowanie Amerykanów ".

Jedn± z technologii zapobiegania nieograniczonemu dostêpowi rz±du do prywatnych danych cyfrowych jest silne szyfrowanie. Ka¿dy, od terrorystów i handlarzy broni do korporacji, instytucji finansowych, a tak¿e zwyk³ych nadawców e-mail , mo¿e u¿ywaæ go do uszczelniania swoich wiadomo¶ci, planów, zdjêæ i dokumentów. Od lat jedym z najtrudniejszych kodów by³ Advanced Encryption Standard, jeden z kilku algorytmów wykorzystywanych przez wiêkszo¶æ ¶wiata do szyfrowania danych. Dostêpny w trzech ró¿nych stopniach - 128 bitów, 192 bity i 256 bitów jest u¿ywany przez wiêkszo¶ci komercyjnych programów pocztowych i przegl±darek internetowych, i jest uwa¿any za tak silny, ¿e NSA nawet zatwierdzi³a go do kodowania ¶ci¶le tajnych komunikatów rz±dowych USA. Wiêkszo¶æ ekspertów twierdzi, ¿e tak zwany algorytmowy atak brute-force na komputer, próbuj±c jednej kombinacji po drugiej aby z³amaæ szyfr – musia³by prawdopodobnie trwaæ d³u¿ej ni¿ wiek wszech¶wiata. Dla szyfru 128-bitowego, liczba prób i b³êdów prób wynosiæ bêdzie 340 undecylionów (10 *36).

W³amywanie siê do tak z³o¿onych muszli matematycznych jak AES jest jednym z g³ównych powodów budowy centrum w Bluffdale. Ten rodzaj kryptoanalizy wymaga dwóch g³ównych sk³adników: super-szybkich komputerów do przeprowadzania ataków typu brute-force na zaszyfrowane wiadomo¶ci i ogromn± ilo¶æ komputerów do analizy danych. Im wiêcej wiadomo¶ci z danego celu, bardziej prawdopodobne jest wykrycie charakterystycznego wzorca zachowañ, a Bluffdale bêdzie w stanie przechowywaæ bardzo wiele wiadomo¶ci.

http://www.paranormalne.pl/topic/30414-program-&-8222;stellar-wind&-8221;-czyli-podsluch-totalny/
T³umaczenie na podstawie artyku³u Pe³ne ¼ród³o

Czyli totalna inwigilacja ! Masakra jaka¶  Z³y
Zapisane
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #1 : Kwiecieñ 16, 2012, 09:00:32 »

Rzekomo taki mormon moze miec do 11 zon! (ciekawe, czy to siostry), bo ile tesciowych musialby wysluchiwac.
Kobiety chyba tam specjalnych praw nie maja.
Pachnie laboratoriami genetycznymi.
Bo niby do czego jest az taki skomplikowany system inwigilacji potrzebny?
Ano kto z kim, ile razy, o ktorej godzinie, w jakiej temperaturze i z jaka szybkoscia.
Centra tego typu to bluff dla odbiorcy, to stacje produkcyjne, jak ferma kurza, czy cos w tym stylu.
Kreowanie... zycia...
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #2 : Kwiecieñ 19, 2012, 07:47:03 »

Uwaga, teraz nadchodzi CISPA . Uchwalenie jej popieraj± facebook i inni, co gromadz± dane.
Podejrzany ten FB siê wydawa³ od samego pocz±tku. Wilki zw±cha³y ¿er i rzucaj± siê na prywatno¶æ w sieci.
Trzeba byæ czujnym jak ¿uraw, bo temu koñca nie widaæ.
Oto wiadomo¶c. Podpisujcie petycje.

Obecnie Stany Zjednoczone przygotowuj± siê do uchwalenia prawa, które pozwoli³oby im szpiegowaæ nas na ka¿dym internetowym kroku. Teraz mo¿emy ich jeszcze powstrzymaæ.

Firmy, którym powierzamy nasze prywatne dane, jak Microsoft czy Facebook, popieraj± now± ustawê, która u³atwia³aby im przekazywanie ró¿nego rodzaju danych o internautach agencjom rz±dowym, bez dodatkowych pozwoleñ i nakazów, w imiê cyber-bezpieczeñstwa -- niszcz±c tym samym gwarancjê prywatno¶ci przys³uguj±c± ka¿demu u¿ytkownikowi, niezale¿nie od tego gdzie mieszka, czy z którego miejsca na ziemi korzysta z Internetu.

Je¶li wspólnie sprzeciwimy siê nowemu prawu, mo¿emy wp³yn±æ na decyzje wielkich korporacji, których przychody s± bezpo¶rednio zale¿ne od nas- konsumentów. Podpisz petycjê skierowan± do najwiêkszych korporacji internetowych:

http://avaaz.org/pl/stop_cispa_corporate_global_pl/?bv13733vl
 
The Cyber Intelligence Sharing and Protection Act (CISPA) pozwala³aby firmom amerykañskim zbieraæ ró¿nego rodzaju informacje na temat internautów i przekazywaæ je amerykañskim agencjom rz±dowym, nie informuj±c o tym samych u¿ytkowników. Bez nakazu, bez prawnego uzasadnienia i bez procesu. Co gorsza, projekt ustawy przewiduje tak¿e immunitetowy parasol, którym korporacje i agencje rz±dowe mog³yby siê broniæ przed ewentualnymi pozwami za naruszenia prywatno¶ci czy nielegalne dzia³ania.

Zwolennicy nowego prawa zapewniaj±, ¿e informacje na temat konsumentów bêd± pod szczególn± ochron±, ale rzeczywisto¶æ wygl±da zupe³nie inaczej - ogromne luki w tym prawie sprawi³yby, ¿e wszystko co robimy w Internecie podlega³oby kontroli -- a dzi¶ ju¿ i tak, wiêkszo¶æ informacji, od zarz±dzania kontem bankowym, przez zakupy internetowe, po nasze prywatne korespondecje jest przechowywana w Internecie .

Za parê dni odbêdzie siê g³osowanie w sprawie CISPA w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Zorganizujmy masowy sprzeciw by powstrzymaæ korporacje przed zapaleniem zielonego ¶wiat³a dla ca³kowitej kontroli naszych dzia³añ w Internecie. Kliknij poni¿ej by wesprzeæ kampaniê:

http://avaaz.org/pl/stop_cispa_corporate_global_pl/?bv13733vl

W tym roku pomogli¶my ju¿ w powstrzymaniu SOPA, PIPA i ACTA -- wszystkie bezpo¶rednio zagra¿aj±ce wolno¶ci Internetu. Teraz zablokujmy CISPA i powstrzymajmy rz±d USA przed atakiem na wolno¶æ Internetu.

Z nadziej± i determinacj±,

Dalia, Allison, Emma, Ricken, Rewan, Andrew, Wen-Hua, oraz ca³y zespó³ Avaaz

« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 19, 2012, 07:48:01 wys³ane przez east » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 21, 2012, 15:16:03 »

na razie 1:0 do przerwy Mrugniêcie


Komisja PE: ACTA do kosza

dodane 2012-06-21 12:12

PAP  |

Komisja PE ds. handlu miêdzynarodowego zarekomendowa³a w czwartek, by Parlament Europejski odrzuci³ miêdzynarodow± umowê o zwalczaniu handlu artyku³ami podrabianymi (ACTA). G³osowanie plenarne w tej sprawie mo¿liwe jest ju¿ w lipcu.

 MEP Josef Weidenholzer / CC 2.0

 Czwartkowa rekomendacja wiod±cej w konsultacjach ACTA w PE komisji oznacza, ¿e europos³owie nie chc± czekaæ z g³osowaniem na opiniê Trybuna³u Sprawiedliwo¶ci UE o zgodno¶ci ACTA z prawem UE i prawami podstawowymi. Zwróci³a siê o ni± Komisja Europejska, by rozwiaæ kontrowersje wokó³ umowy.

 Odrzucenia umowy domagaj± siê w PE socjali¶ci, Zieloni, komuni¶ci, a od niedawna tak¿e libera³owie. Sprawozdawcy ds. ACTA najwiêkszej frakcji chadeckiej w PE chcieli jednak, by z g³osowaniem poczekaæ na opiniê Trybuna³u UE.

 G³os europarlamentu jest rozstrzygaj±cy: je¶li odrzuci ACTA w g³osowaniu plenarnym, to nie wejdzie ona w ¿ycie w UE.

 ACTA to miêdzynarodowa umowa handlowa o zwalczaniu handlu artyku³ami podrabianymi. Zawiera zapisy dotycz±ce ochrony w³asno¶ci intelektualnej, które - zdaniem krytyków - ogranicz± swobodne funkcjonowanie internetu. ACTA podpisa³y 26 stycznia w Tokio 22 kraje unijne; nie podpisa³y jej dot±d Cypr, Estonia, Niemcy, Holandia i S³owacja. Do tej pory ratyfikacjê ACTA zawiesi³y: Austria, Polska, Rumunia, Czechy, £otwa, Bu³garia oraz S³owenia.
Tagi:
ACTA, DYPLOMACJA, INTERNET, MEDIA, ORGANIZACJE, PE, PRAWO, TRYBUNA£, UE, UNIA EUROPEJSKA,

http://gosc.pl/doc/1187482.Komisja-PE-ACTA-do-kosza
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2012, 15:16:27 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
blueray21

Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomo¶ci: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 04, 2012, 20:37:47 »

No i ACTA w Europie mamy z g³owy. Jak widaæ uzewnêtrznianie opinii 99% daje pozytywne efekty nawet w skostnia³ych i na¶laduj±cych kierunki wskazane przez Wielkiego Brata USA, strukturach Unii Europejskiej. Co¶ do nich dotar³o, to prawdziwy sukces ludzi.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagra¿a.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipiec 05, 2012, 00:35:54 »

No i ACTA w Europie mamy z g³owy. Jak widaæ uzewnêtrznianie opinii 99% daje pozytywne efekty nawet w skostnia³ych i na¶laduj±cych kierunki wskazane przez Wielkiego Brata USA, strukturach Unii Europejskiej. Co¶ do nich dotar³o, to prawdziwy sukces ludzi.

ACTA tak, ale pozosta³ problem szczepionek ,zakazu zgromadzeñ i kosmicznych podatków od nieruchomo¶ci .Jak widac na przyk³adzie ACTA jednocz±c si³y ,da siê cos wywalczyc.

Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
blueray21

Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomo¶ci: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Lipiec 05, 2012, 08:51:03 »

Zawsze jaki¶ problem pozostanie, lub powstanie, bo te wszystkie struktury musz± generowaæ strach i obawy, inaczej by³yby niepotrzebne.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagra¿a.
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #7 : Lipiec 05, 2012, 09:21:46 »

Cytuj
Uwaga, teraz nadchodzi CISPA . Uchwalenie jej popieraj± facebook i inni, co gromadz± dane.
Podejrzany ten FB siê wydawa³ od samego pocz±tku. Wilki zw±cha³y ¿er i rzucaj± siê na prywatno¶æ w sieci.
Trzeba byæ czujnym jak ¿uraw, bo temu koñca nie widaæ.

Z zycia - rozmawialam z mlodymi ludzmi, ktorzy szukali posady i kryterium stanowilo ... "ile masz znajomych na FB" , to nie SF, tylko real.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Wrzesieñ 19, 2012, 08:37:42 »

System INDECT ju¿ dzia³a – Bytom poligonem do¶wiadczalnym!

Cytujê: “Ulice w Bytomiu obserwuj± kamery, które potrafi± rozpoznaæ, w jakim nastroju jest przechodzieñ i czy zachowuje siê podejrzanie – informuje “Gazeta Wyborcza”.
Podobny system INDECT skrytykowa³ w kwietniu szef MSW Jacek Cichocki jako projekt, który zaburza równowagê miêdzy bezpieczeñstwem a wolno¶ci± i prywatno¶ci± obywateli.

System INDECT: koniec wolno¶ci i prywatno¶ci obywateli

Tymczasem dzia³aj±cy bardzo podobnie system, w którym kamery w po³±czeniu z komputerowymi programami maj± wykrywaæ “zachowania nietypowe” wprowadzi³y w³a¶nie w Bytomiu firma 3S oraz Polsko-Japoñska Wy¿sza Szko³a Technik Komputerowych. Na takie wykorzystanie kamer zgodzi³y siê w³adze miasta.”
“Inwigilacja by³a, jest i bêdzie. otó¿ drogi panie: w niewielkich osadach (wioskach, ma³ych miasteczkach, osiedlach domów jednorodzinnych itp.) inwigilacja odbywa siê przy pomocy ukrytego oka s±siada spogl±daj±cego najczê¶ciej zza firany. generalnie wszyscy wiedz± ¿e wszêdobylska pani “kowalska” obserwuje, tylko nikt o tym g³o¶no nie mówi. mówi±c krótko – tam ka¿dy ka¿dego obserwuje. có¿, w du¿ych o¶rodkach miejskich cz³owiek staje siê anonimowy, bowiem nie sposób ogarn±æ tak ogromnej ilo¶ci przemieszczaj±cych siê ludzi. a, ¿e cz³ek pomys³owy, to wymy¶li³ tzw. sztuczne oko. powiem tak. gdyby cz³owiek wychowa³ w³asne dziecko na porz±dnego cz³owieka (potrafi±cego odpowiednio siê zachowaæ w ka¿dym czasie i okoliczno¶ci), nie potrzebowa³by wszechobecnej inwigilacji. pozdrawiam.”
Komentarz Jarek Kefir – co to oznacza:

System INDECT w Polsce:

-mo¿na siê spodziewaæ instalacji systemu INDECT w kolejnych miastach, a¿ ogarnie on swoj± sieci± ca³± Polskê;
-Polska zosta³a wybrana jako poligon do¶wiadczalny do testowania tego systemu przez ¶wiatowe elity polityczno-biznesowe. Polacy maj± w genach waleczno¶æ i bunt – choæ na co dzieñ wydaj± siê bezmózgimi zombie (“wystarczy im micha ry¿u i telenowela”), to w sytuacjach krytycznych (ACTA) potrafimy siê zmobilizowaæ i zainspirowaæ ca³± Europê – jak to by³o w lutym tego roku.
-system INDECT to praktycznie koniec prywatno¶ci. Mo¿na siê spodziewaæ, ¿e jak np: wracasz wkurwiony z pracy, wracasz z buta na kacu, idziesz do psychiatry z objawami nerwicy, lub zwyczajnie – jeste¶ na co¶ wkurwiony lub wystraszony – system INDECT to wy³apie i zarejestruje w bazie danych. Rejestrowane bêd± Twoje emocje (po wyrazie twarzy, chodzie, ruchach r±k) i w wiêkszo¶ci przypadków – analizowane przez bieg³ych psychologów i policjantów.
-je¶li kamera wychwyci Ciebie kilka razy, z symptomami wskazuj±cymi na zwyczajne rozdra¿nienie, niestabilno¶æ emocjonaln± – czyli zwyczajne, ludzkie zachowania, bo mamy przecie¿ do nich prawo – to specjalna komisja po analizie nagrañ z kamer mo¿e Ciê przymusowo skierowaæ do psychologa lub psychiatry. A ten wypisze Ci farmaceutyki, nawet, je¶li sobie ich nie ¿yczysz.

Co to jest system INDECT – Bytom?

-poza tym taki system bêdzie zawiera³ obszern± bazê danych odno¶nie “dziwnych” zachowañ. Wystêpuj± one czêsto po spo¿yciu alkoholu, narkotyków, leków psychotropowych czy w chorobach emocjonalnych. I taki system, je¶li przyuwa¿y Ciê na takich zachowaniach parokrotnie, mo¿e Ciê uznaæ za.. terrorystê lub co najmniej cz³owieka gro¼nego dla spo³eczeñstwa. Wtedy wpada specjalna komisja i kieruje Ciê albo ambulatoryjnie do psychiatry ze wskazaniem: “zapisz mu silne mózgojeby”, albo wprost do psychuszki, czyli szpitala psychiatrycznego.
-system INDECT to tak¿e baza danych na temat opozycjonistów, antysystemowców i innych ludzi walcz±cych z zainstalowanym w Polsce re¿imem. System bêdzie wiedzia³ z kim siê spotykasz i gdzie, w jakich bramach kupujesz narkotyki, z jakich kafejek internetowych umieszczasz skrajnie niepoprawne politycznie tre¶ci, itp itd. Po prostu – totalna inwigilacja i brak prywatno¶ci. Nie ukryjesz siê ju¿ nigdzie, chyba, ¿e wyjedziesz na ma³± wioskê gdzie¶ na Podlasiu, Warmii, czy w Lubuskiem. Choæ i tam, z czasem, za kilka, kilkana¶cie lat, zawita system INDECT.
-w razie wybuchu powstania narodowowyzwoleñczego system INDECT bêdzie s³u¿y³ do sabota¿u rebeliantów. Pierwszym celem rebeliantów w takiej sytuacji musz± byæ centralne tego systemu jak i media lokalne (TVP 3 itp).
-w razie wybuchu mniejszych protestów, np zapowiadanych przez Dudê z Solidarno¶ci, tj otoczenia sejmu – system INDECT bêdzie wy³apywa³ poszczególne osoby którym pu¶ci³y nerwy i np przewrócili barierkê, podpalili oponê itp. Poza tym taki system stworzy gotow± bazê danych osób uczestnicz±cych w demonstracji, jakiejkolwiek – potem pójdzie “prikaz” od Tuska do zak³adu pracy gdzie pracuje dany uczestnik demonstracji, by wyrzuciæ go z pracy w trybie natychmiastowym. Dzi¶ totalitaryzm, który ja nazywam “pe³zaj±cym totalitaryzmem”, to g³ównie sankcje ekonomiczne i ekonomiczne gnojenie Polaków, tj. najwy¿sze w Europie podatki i g³odowe, wrêcz niewolnicze pensje, renty, emerytury. Takie gnojenie pod wzglêdem ekonomii jest du¿o skuteczniejsze ni¿ lufy czo³gów, wszêdobylscy esbecy czy ogólnie ekspansja militarna. Obecnie ekspansja militarna odbywa siê tylko w krajach arabskich, gdzie od 2001 roku zginê³o 12 (dwana¶cie!) milionów ludzi, a setki tysiêcy dzieci rodz± siê ze straszliwymi wadami genetycznymi, gdy¿ w ich Ojczyznach u¿ywano broni uranowej. Gdy¿ tam ekspansja militarna jest jeszcze skuteczna. Typowe gnojenie ekonomiczne to urzêdnik sanepidu mówi±cy do uczciwego lekarza: “panie, od pana jest za du¿o raportów o dzia³aniach niepo¿±danych szczepionek, chyba jest tu <za brudno> i trzeba zamkn±æ pañski gabinet”.
-system INDECT to tak¿e zbieranie haków na ka¿dego obywatela. Jak jaki¶ obywatel “fiknie”, co¶ mu nie bêdzie pasowa³o, wtedy urzêdnik zwi±zany z systemem INDECT przedstawi mu nagrania: “a w nocy 12 grudnia 2012 obrzyga³ pan po pijaku chodnik” lub: “jak wraca³ pan z pracy to pana mimika twarzy wskazywa³a, ¿e jest pan wybitnie aspo³eczny” – i dalej urzêdnik kontynuuje: “czy mamy wobec pana podj±æ odpowiednie kroki, np skierowaæ na badania psychologiczne b±d¼ psychiatryczne?”. I to skutecznie zgasi opór takiego przeciêtnego Kowalskiego nawet w najmniejszej sprawie. Obawiam siê, ¿e do bazy danych systemu INDECT bêd± mieli dostêp tak¿e pracodawcy, by w razie np pro¶by o podwy¿kê, mieæ “haki” na swojego pracownika.
Inwigilacja totalna i koniec prywatno¶ci: oto system INDECT

http://kefir2010.wordpress.com/2012/09/18/system-indect-juz-dziala-bytom-poligonem-doswiadczalnym/


Przepraszam wszystkich za niecenzuralne s³owa,tekst jest oryginalny,Pochodzi z blogu Jarka Kefira i postanowi³am nic nie zmieniaæ.

Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Wrzesieñ 19, 2012, 09:55:26 »

..i co?,-
zosta³a tylko kopalnia na nieskrêpowane rozmowy Du¿y u¶miech
a serio- to ju¿ prawie "Cz³owiek demolka" i mandaty za przekleñstwa.
Dobrze, ¿e zosta³o mniej ni¿ 100 dni:
http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,title,Pozostalo-nam-mniej-niz-100-dni-Przygotujmy-sie-na-najgorsze,wid,14931832,wiadomosc.html
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Go¶æ
« Odpowiedz #10 : Wrzesieñ 19, 2012, 10:36:10 »

Fajnie, ale System bêdzie mia³ z tym taki problem jak z fotoradarami. Polak wszak potrafi. A to zamaluje, a to ukradnie, kable pourywa, ba, kamerkê gwizdnie bo mu siê do czego¶ przyda ... a jak za wysoko to od czego s± proce lub nawet kamienie ?

Polacy nigdy nie lubili byæ kontrolowani. Co do zasady.

Owszem ,by³a skuteczno¶æ takiej "kowalskiej" podgl±daj±cej zza firanki i do dzi¶ jest to jeden z najbardziej skutecznych "alarmów" jaki wynalaz³a ludzko¶æ Du¿y u¶miech - zw³aszcza na ma³ych osiedlach. "Kowalska" jako instytucja kontroluj±ca funkcjonuje lepiej ni¿ policjant czy ³apiduch, albo inne CBA.

Po pierwsze, to "kowalska" nie zatrzymuje wiedzy dla siebie, ale paple na lewo i prawo pod spo¿ywczakiem . Info siê roznosi po "systemie" babæ-pleciuch i to jest najlepszy "straszak" na potencjalnych narkomanów. Nigdy nie wiesz gdzie jest informacja i kto do niej dotar³ hahah. No zwykle to wie ca³e osiedle, ju¿ na drugi dzieñ, ale ka¿dy udaje, ¿e go to nie obchodzi. "Przestêpca" te¿ wie, ¿e oni wiedz±, wiêc na wszelki wypadek zchodzi z drogi "kowalskiej", nie nêka jej wnuków o drobniaki na wino, nie bije i nie okrada s±siadów (co nie dotyczy innych dzielnic). Tak by³o ju¿ za komuny.

Wszyscy wiedzieli gdzie jest melina , ale nikt pary z ust nie puszcza³ do Systemu. Ulica wie swoje. Wie du¿o wiêcej ni¿ mog³yby kiedykolwiek dowiedzieæ siê kamery.

Co takiego mog± wymusiæ kamery ? Pozory. Tylko pozory. To bêdzie drogi system, a dodatkowo kto¶ musi analizowaæ , sporz±dzaæ raporty, pisaæ wnioski, zatruwaæ ¿ycie sêdziom ... my¶licie, ¿e pracownicy systemu tak uwielbiaj± kontrolowaæ ulicê , ¿e nic tylko bêd± ¶lêczeæ przed monitorami ,albo ci±gn±æ nie koñcz±ce siê korowody nudnych spraw umarzanych jedna po drugiej ze wzgl na nisk± szkodliwo¶æ spo³eczn± czynu ?

Poza tym brakuje ju¿ nawet miejsc w wiêzieniach na ciê¿kich przestêpców, a co tu mówiæ o ulicznikach. To s± polskie warunki w³a¶nie Du¿y u¶miech
Na szczê¶cie Mrugniêcie
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

x22-team wypadynaszejbrygady ostwalia gangem maho