"W zdrowym ciele zdrowy duch" - niech te mo¿e i do¶æ zu¿yte lecz zawsze w pe³ni aktualne powiedzenie bêdzie mottem tego w±tku.
Na pocz±tek co¶ o piêknie zewnêtrznym czyli urodzie a dok³adnie drodze do niej czyli odchudzanie w praktyce i na czym w³a¶ciwie polega(a w istocie jakie "mity" i istotne "b³êdy" w jego praktycznym zastosowaniu s± niestety czêsto w³a¶nie naszym udzia³em..), no i bêdzie jeszcze ma³y dodatek na temat oczywistych k³amstw jakimi z okrutn± konsekwencj± "bombarduj±" nas w "ciemnych" mediach niby g³ównego nurtu..
artyku³ pochodzi ze strony(naprawdê dobrej-polecam)
http://www.samouzdrawianie.pl/odchudzanie-bez-diety/#more-285Odchudzanie bez diety, czyli metoda GabrielaCzy od lat walczysz z nadwag±? Czy stosowa³e¶ ju¿ ró¿ne diety i jedyny efekt, który osi±gn±³e¶ to frustracja? Przestajesz wierzyæ w diety cud i rewelacyjne ¶rodki odchudzaj±ce? Masz do tego prawo, jednak pamiêtaj, aby¶ nigdy nie przestawa³ wierzyæ w to, ¿e twoje marzenie o smuk³ym ciele siê spe³ni. Je¶li jeszcze to nie nast±pi³o – to znaczy, ¿e nie znalaz³e¶ odpowiedniego sposobu na swoje cia³o. Jednak jemu to siê uda³o i dzi¶ inspiruje miliony ludzi na ca³ym ¶wiecie do odchudzania bez diety. Przekonaj siê czy z jego pomoc± uda siê równie¿ i Tobie.
Krótka historia wytrwa³o¶ciZ nadwag± walczy³ od dzieciñstwa. W szczytowym momencie wa¿y³ prawie 186 kg. Próbowa³ mnóstwa diet, wyda³ tysi±ce dolarów, by osi±gn±æ upragnion± sylwetkê. Bez skutku. Jednak je¶li bardzo czego¶ pragniesz, prêdzej czy pó¼niej uda ci siê to osi±gn±æ. Trzeba tylko wiedzieæ jak. Zwykle nie ma gotowego rozwi±zania, drogê trzeba odkryæ samodzielnie, lecz nie pozostaniesz w tym osamotniony – otrzymasz podpowiedzi i wskazówki, a¿ w koñcu dotrzesz do celu. Tak± podpowiedzi± mo¿e byæ historia Jona Gabriela.
Punkt zwrotny w ¿yciu Jona nast±pi³, w momencie, gdy u¶wiadomi³ sobie, ¿e nigdy nie schudnie, dopóki jego cia³o bêdzie chcia³o byæ grube. Ta nietypowa, lecz inspiruj±ca my¶l, sprawi³a, ¿e porzuci³ dotychczasowe diety, zacz±³ zg³êbiaæ dostêpne materia³y z dziedziny biochemii, ¿ywienia, neurobiologii, psychologii, a nawet hipnozy, medytacji, NLP, tai chi i badañ nad ¶wiadomo¶ci±. Lecz przede wszystkim zacz±³ inaczej postrzegaæ swoje cia³o:
Najintensywniej bada³em jednak w³asne cia³o. Przesta³em postrzegaæ je jako wroga, który po prostu nie chce mnie s³uchaæ; zrozumia³em, ¿e to nie ono jest moim problemem, ale nieumiejêtno¶æ pos³ugiwania siê nim.
Jon u¶wiadomi³ sobie, ¿e przyczyn± jego nieustannego g³odu i wielkiego apetytu by³ brak sk³adników od¿ywczych w codziennych posi³kach. ¯yjemy w czasach obfito¶ci, lecz mnóstwo jedzenia jest pozbawione witamin i sk³adników mineralnych. Nawet warzywa i owoce (z upraw konwencjonalnych) zawieraj± mniej sk³adników od¿ywczych ni¿ przed laty. W zwi±zku z tym ¿o³±dki s± zape³nione, lecz komórki nieod¿ywione. Cia³o, nie otrzymuj±c wszystkiego, czego potrzebuje, wci±¿ domaga siê jedzenia. My natomiast, czuj±c g³ód, dostarczamy mu taki rodzaj pokarmu, który znamy.
Jednak w przypadku Jona brak sk³adników od¿ywczych nie by³ jedynym powodem nadwagi. Przyczyny tkwi³y równie¿ w sferze emocjonalnej, mentalnej i duchowej. Jak mówi Jon:
G³odowa³o nie tylko moje cia³o. Przymiera³em g³odem w ka¿dym innym aspekcie. G³odowa³em mentalnie, emocjonalnie i duchowo. Nie s³ucha³em g³osu serca. ¯y³em wed³ug jednego przyjêtego wzoru. Serce wskazywa³o mi zupe³nie inny kierunek, a ja nie s³ucha³em. Wci±¿ broni³em siê przed zmianami, do jakich mnie wzywa³o. W rezultacie z g³odu umiera³a moja dusza – z g³odu do¶wiadczeñ, których w tym ¿yciu pragnê³a.
Odchudzanie bez diety – trzy zasady
Jak tylko Jon zacz±³ s³uchaæ swojego cia³a i serca, jego ¿ycie zaczê³o siê nabieraæ innych barw – wprowadzi³ wiele zmian w swoim ¿yciu, zmieni³ miejsce zamieszkania i pracê, a jego cia³o chud³o bez wiêkszego wysi³ku. Podczas odchudzania Jon trzyma³ trzech krótkich zasad:
1. w³a¶ciwie siê od¿ywia³ dostarczaj±c organizmowi potrzebnych sk³adników od¿ywczych w formie dla niego przyswajalnej i strawnej.
2. codziennie stosowa³ opracowane przez siebie techniki maj±ce na celu usuniêcie mentalnych i emocjonalnych przyczyn nadwagi.
3. co wieczór, przed snem, wizualizowa³ swój wymarzony wygl±d.
I tak oto, jego marzenie o upragnionej sylwetce w koñcu sta³o siê rzeczywisto¶ci±. W zwi±zku z przemian±, która zasz³a w jego psychice, jego ¿ycie wype³ni³a rado¶æ i poczucie spe³nienia. Do¶wiadczenia Jona oraz pragnienie podzielenia siê wiedz± zaowocowa³y ksi±¿k± “Metoda Gabriela. Jak schudn±æ bez diety”. W ksi±¿ce Jon opisuje swoj± historiê, fizyczne i psychiczne powody tycia, sposoby na poradzenie siebie z nimi, a to wszystko wspó³tworzy przygotowany przez niego program do zrzucenia wagi bêd±cy w zasiêgu mo¿liwo¶ci ka¿dego. Czy masz ochotê przekonaæ siê i Ty…?
Zainteresowa³a ciê jego historia? Chcesz siê dowiedzieæ wiêcej? Zapraszamy na oficjaln± stronê „Metody Gabriela”:
http://www.metodagabriela.pl/addon:
Ile cz³owiek powinien naprawdê piæ?¯ywy organizm to nie pralka frania, w której przy u¿yciu wody mo¿na wyp³ukiwaæ proszek u¿yty do prania. Ka¿dy ¿ywy organizm ma specjalne uk³ady wydalnicze, a woda, je¶li jest do tego potrzebna, to tylko w takiej ilo¶ci, któr± dyktuje nam organizm pragnieniem. Nadmierna ilo¶æ wody wi±¿e siê z dodatkowym obci±¿eniem uk³adów wydalniczych, szczególnie moczowego.
Organizm nie mo¿e sobie pozwoliæ na wydalenie nadmiaru wypitej wody w postaci niezmienionej, gdy¿ w po³±czeniu z odpowiedni± temperatur± panuj±c± w uk³adzie moczowym stanowi³aby ona doskona³e ¶rodowisko dla rozwoju niekorzystnej mikroflory, szczególnie ple¶ni. By temu zapobiec, organizm wydalan± wodê musi zakwasiæ. Poniewa¿ w wypijanej wodzie nie dostarczamy dostatecznej ilo¶ci elektrolitów, organizm jest zmuszony pobieraæ je z zapasów tkankowych, które w po³±czeniu z równie idiotycznym zakazem u¿ywania soli kuchennej (g³ównego ¼ród³a sodu) kurcz± siê bardzo szybko. Tym sposobem wyp³ukujemy ze swojego cia³a istotne dla utrzymania homeostazy elektrolity, g³ównie sód i potas, a gdy ich braknie, tak¿e magnez. Tote¿ nie ma co siê dziwiæ, ¿e po pewnym czasie tej medycznej "kuracji" odczuwamy objawy niedoboru elektrolitów - arytmiê serca, skoki ci¶nienia, wahania nastroju, obrzêki limfatyczne, spadek ogólnej kondycji organizmu. Medycyna oczywi¶cie dysponuje stosownymi lekami usuwaj±cymi te nieprzyjemne objawy, a o to wszak w tym wszystkim chodzi, bowiem jest to wa¿ny element utrzymania dostatecznej ilo¶ci populacji Homo patiens.
Tutaj nasuwa siê pytanie: dlaczego zatem tak wielu ludzi daje pos³uch tym durnym, szkodliwym nakazom? Tak¿e w tzw. medycynie naturalnej takie zalecenia s± na porz±dku dziennym, chocia¿ w naturze ¿adne stworzenie nie postêpuje w ten sposób - nie pije pod³ug instrukcji, tylko wtedy, gdy chce mu siê piæ, i tylko do zaspokojenia pragnienia. Chodzi tutaj, jak to w medycynie, o uzyskanie dora¼nej poprawy samopoczucia - z³udzenie zdrowia. Otó¿ rozcieñczaj±c wod± krew uzyskujemy niskie stê¿enie kr±¿±cych w niej toksyn (swoisty toksynokryt*), a wiêc dora¼n± poprawê samopoczucia. Pacjentom to w zupe³no¶ci wystarczy, by uwierzyæ w te bzdurne zalecenia, a gdy ten dora¼ny objaw po³±cz± z ba³amutn± teori± pralki frani, to na w³asn± rêkê zwiêkszaj± ilo¶æ wypijanej wody do trzech, a bywa nawet, ¿e do trzech i pó³ litra wody dziennie.
*Toksynokryt to hipotetyczna jednostka okre¶laj±ca procentowe stê¿enie we krwi toksyn (zale¿ne od nawodnienia krwi) - analogicznie do hematokrytu okre¶laj±cego procentowe stê¿enie erytrocytów we krwi, zale¿ne od jej nawodnienia.
Autor: Józef S³onecki
pochodzi ze strony:
http://www.bioslone.pl/obalanie-mitow/ile-czlowiek-powinien-pic