Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 11:23:40


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Zdrowia droga wzniesienia  (Przeczytany 6280 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Jack1967
Go¶æ
« : Czerwiec 29, 2012, 13:42:45 »

"W zdrowym ciele zdrowy duch" - niech te mo¿e i do¶æ zu¿yte lecz zawsze w pe³ni aktualne powiedzenie bêdzie mottem tego w±tku.
Na pocz±tek co¶ o piêknie zewnêtrznym czyli urodzie a dok³adnie drodze do niej czyli odchudzanie w praktyce i na czym w³a¶ciwie polega(a w istocie jakie "mity" i istotne "b³êdy" w jego praktycznym zastosowaniu s± niestety czêsto w³a¶nie naszym udzia³em..), no i bêdzie jeszcze ma³y dodatek na temat oczywistych k³amstw jakimi z okrutn± konsekwencj± "bombarduj±" nas w "ciemnych" mediach niby g³ównego nurtu..

artyku³ pochodzi ze strony(naprawdê dobrej-polecam) http://www.samouzdrawianie.pl/odchudzanie-bez-diety/#more-285



Odchudzanie bez diety, czyli metoda Gabriela


Czy od lat walczysz z nadwag±? Czy stosowa³e¶ ju¿ ró¿ne diety i jedyny efekt, który osi±gn±³e¶ to frustracja? Przestajesz wierzyæ w diety cud i rewelacyjne ¶rodki odchudzaj±ce? Masz do tego prawo, jednak pamiêtaj, aby¶ nigdy nie przestawa³ wierzyæ w to, ¿e twoje marzenie o smuk³ym ciele siê spe³ni. Je¶li jeszcze to nie nast±pi³o – to znaczy, ¿e nie znalaz³e¶ odpowiedniego sposobu na swoje cia³o. Jednak jemu to siê uda³o i dzi¶ inspiruje miliony ludzi na ca³ym ¶wiecie do odchudzania bez diety. Przekonaj siê czy z jego pomoc± uda siê równie¿ i Tobie.

Krótka historia wytrwa³o¶ci

Z nadwag± walczy³ od dzieciñstwa. W szczytowym momencie wa¿y³ prawie 186 kg. Próbowa³ mnóstwa diet, wyda³ tysi±ce dolarów, by osi±gn±æ upragnion± sylwetkê. Bez skutku. Jednak je¶li bardzo czego¶ pragniesz, prêdzej czy pó¼niej uda ci siê to osi±gn±æ. Trzeba tylko wiedzieæ jak. Zwykle nie ma gotowego rozwi±zania, drogê trzeba odkryæ samodzielnie, lecz nie pozostaniesz w tym osamotniony – otrzymasz podpowiedzi i wskazówki, a¿ w koñcu dotrzesz do celu. Tak± podpowiedzi± mo¿e byæ historia Jona Gabriela.

Punkt zwrotny w ¿yciu Jona nast±pi³, w momencie, gdy u¶wiadomi³ sobie, ¿e nigdy nie schudnie, dopóki jego cia³o bêdzie chcia³o byæ grube. Ta nietypowa, lecz inspiruj±ca my¶l, sprawi³a, ¿e porzuci³ dotychczasowe diety, zacz±³ zg³êbiaæ dostêpne materia³y z dziedziny biochemii, ¿ywienia, neurobiologii, psychologii, a nawet hipnozy, medytacji, NLP, tai chi i badañ nad ¶wiadomo¶ci±.  Lecz przede wszystkim zacz±³ inaczej postrzegaæ swoje cia³o:

Najintensywniej bada³em jednak w³asne cia³o. Przesta³em postrzegaæ je jako wroga, który po prostu nie chce mnie s³uchaæ; zrozumia³em, ¿e to nie ono jest moim problemem, ale nieumiejêtno¶æ pos³ugiwania siê nim.

Jon u¶wiadomi³ sobie, ¿e przyczyn± jego nieustannego g³odu i wielkiego apetytu by³ brak sk³adników od¿ywczych w codziennych posi³kach. ¯yjemy w czasach obfito¶ci, lecz mnóstwo jedzenia jest pozbawione witamin i sk³adników mineralnych. Nawet warzywa i owoce (z upraw konwencjonalnych) zawieraj± mniej sk³adników od¿ywczych ni¿ przed laty. W zwi±zku z tym ¿o³±dki s± zape³nione, lecz komórki nieod¿ywione. Cia³o, nie otrzymuj±c wszystkiego, czego potrzebuje, wci±¿ domaga siê jedzenia. My natomiast, czuj±c g³ód, dostarczamy mu taki rodzaj pokarmu, który znamy.

Jednak w przypadku Jona brak sk³adników od¿ywczych nie by³ jedynym powodem nadwagi. Przyczyny tkwi³y równie¿ w sferze emocjonalnej, mentalnej i duchowej. Jak mówi Jon:

G³odowa³o nie tylko moje cia³o. Przymiera³em g³odem w ka¿dym innym aspekcie. G³odowa³em mentalnie, emocjonalnie i duchowo. Nie s³ucha³em g³osu serca. ¯y³em wed³ug jednego przyjêtego wzoru. Serce wskazywa³o mi zupe³nie inny kierunek, a ja nie s³ucha³em. Wci±¿ broni³em siê przed zmianami, do jakich mnie wzywa³o. W rezultacie z g³odu umiera³a moja dusza – z g³odu do¶wiadczeñ, których w tym ¿yciu pragnê³a.

Odchudzanie bez diety – trzy zasady

Jak tylko Jon zacz±³ s³uchaæ swojego cia³a i serca, jego ¿ycie zaczê³o siê nabieraæ innych barw – wprowadzi³ wiele zmian w swoim ¿yciu, zmieni³ miejsce zamieszkania i pracê, a jego cia³o chud³o bez wiêkszego wysi³ku. Podczas odchudzania Jon trzyma³ trzech krótkich zasad:

1. w³a¶ciwie siê od¿ywia³ dostarczaj±c organizmowi potrzebnych sk³adników od¿ywczych w formie dla niego przyswajalnej i strawnej.
2. codziennie stosowa³ opracowane przez siebie techniki maj±ce na celu usuniêcie mentalnych i emocjonalnych przyczyn nadwagi.
3. co wieczór, przed snem, wizualizowa³ swój wymarzony wygl±d.

I tak oto, jego marzenie o upragnionej sylwetce w koñcu sta³o siê rzeczywisto¶ci±. W zwi±zku z przemian±, która zasz³a w jego psychice, jego ¿ycie wype³ni³a rado¶æ i poczucie spe³nienia. Do¶wiadczenia Jona oraz pragnienie podzielenia siê wiedz± zaowocowa³y ksi±¿k± “Metoda Gabriela. Jak schudn±æ bez diety”. W ksi±¿ce Jon opisuje swoj± historiê, fizyczne i psychiczne powody tycia, sposoby na poradzenie siebie z nimi, a to wszystko wspó³tworzy przygotowany przez niego program do zrzucenia wagi bêd±cy w zasiêgu mo¿liwo¶ci ka¿dego. Czy masz ochotê przekonaæ siê i Ty…?

Zainteresowa³a ciê jego historia? Chcesz siê dowiedzieæ wiêcej? Zapraszamy na oficjaln± stronê „Metody Gabriela”:       http://www.metodagabriela.pl/


addon:

Ile cz³owiek powinien naprawdê piæ?

¯ywy organizm to nie pralka frania, w której przy u¿yciu wody mo¿na wyp³ukiwaæ proszek u¿yty do prania. Ka¿dy ¿ywy organizm ma specjalne uk³ady wydalnicze, a woda, je¶li jest do tego potrzebna, to tylko w takiej ilo¶ci, któr± dyktuje nam organizm pragnieniem. Nadmierna ilo¶æ wody wi±¿e siê z dodatkowym obci±¿eniem uk³adów wydalniczych, szczególnie moczowego.

Organizm nie mo¿e sobie pozwoliæ na wydalenie nadmiaru wypitej wody w postaci niezmienionej, gdy¿ w po³±czeniu z odpowiedni± temperatur± panuj±c± w uk³adzie moczowym stanowi³aby ona doskona³e ¶rodowisko dla rozwoju niekorzystnej mikroflory, szczególnie ple¶ni. By temu zapobiec, organizm wydalan± wodê musi zakwasiæ. Poniewa¿ w wypijanej wodzie nie dostarczamy dostatecznej ilo¶ci elektrolitów, organizm jest zmuszony pobieraæ je z zapasów tkankowych, które w po³±czeniu z równie idiotycznym zakazem u¿ywania soli kuchennej (g³ównego ¼ród³a sodu) kurcz± siê bardzo szybko. Tym sposobem wyp³ukujemy ze swojego cia³a istotne dla utrzymania homeostazy elektrolity, g³ównie sód i potas, a gdy ich braknie, tak¿e magnez. Tote¿ nie ma co siê dziwiæ, ¿e po pewnym czasie tej medycznej "kuracji" odczuwamy objawy niedoboru elektrolitów - arytmiê serca, skoki ci¶nienia, wahania nastroju, obrzêki limfatyczne, spadek ogólnej kondycji organizmu. Medycyna oczywi¶cie dysponuje stosownymi lekami usuwaj±cymi te nieprzyjemne objawy, a o to wszak w tym wszystkim chodzi, bowiem jest to wa¿ny element utrzymania dostatecznej ilo¶ci populacji Homo patiens.

Tutaj nasuwa siê pytanie: dlaczego zatem tak wielu ludzi daje pos³uch tym durnym, szkodliwym nakazom? Tak¿e w tzw. medycynie naturalnej takie zalecenia s± na porz±dku dziennym, chocia¿ w naturze ¿adne stworzenie nie postêpuje w ten sposób - nie pije pod³ug instrukcji, tylko wtedy, gdy chce mu siê piæ, i tylko do zaspokojenia pragnienia. Chodzi tutaj, jak to w medycynie, o uzyskanie dora¼nej poprawy samopoczucia - z³udzenie zdrowia. Otó¿ rozcieñczaj±c wod± krew uzyskujemy niskie stê¿enie kr±¿±cych w niej toksyn (swoisty toksynokryt*), a wiêc dora¼n± poprawê samopoczucia. Pacjentom to w zupe³no¶ci wystarczy, by uwierzyæ w te bzdurne zalecenia, a gdy ten dora¼ny objaw po³±cz± z ba³amutn± teori± pralki frani, to na w³asn± rêkê zwiêkszaj± ilo¶æ wypijanej wody do trzech, a bywa nawet, ¿e do trzech i pó³ litra wody dziennie.

*Toksynokryt to hipotetyczna jednostka okre¶laj±ca procentowe stê¿enie we krwi toksyn (zale¿ne od nawodnienia krwi) - analogicznie do hematokrytu okre¶laj±cego procentowe stê¿enie erytrocytów we krwi, zale¿ne od jej nawodnienia.

Autor: Józef S³onecki

pochodzi ze strony: http://www.bioslone.pl/obalanie-mitow/ile-czlowiek-powinien-pic
Zapisane
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 29, 2012, 14:10:09 »

Portal „bioslone.pl” uwa¿am za jeden z najlepszych o zdrowiu.
Wiele mo¿na tam znale¼æ cennych wskazówek.

Artyku³ o odchudzaniu ciekawy.
A tak w ogóle, ludzie pope³niaj± zasadniczy b³±d, stosuj±c ‘dogmaty odchudzaj±ce’.
Chocia¿by s³awetne unikanie t³uszczu. Im bardziej go unikasz, tym wiêcej Ci przyrasta.  Chichot

To pa.  Du¿y u¶miech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 29, 2012, 14:24:56 »

..t³uszcz/e s± niezbêdne do ¿ycia i w³a¶ciwego funkcjonowania naszego mózgu,-
poniewa¿, t³uszcz jest jedynym mo¿liwym naturalnym/organicznym izolatorem bioimpulsów elektr. w mózgu który jest w³a¶ciwie "g±bk± wodn±".
Je¿eli chodzi o t³uszcze to najlepszy ponoæ jest..:


"Olej kokosowy, czyli najzdrowszy olej ¶wiata.
Wiêkszo¶æ ludzi kojarzy kokos z ciê¿kim orzechem, który spada na g³owê osobie siedz±cej pod palm±. Inni znaj± go pod postaci± mleczka kokosowego lub wybornych wiórek kokosowych. Ten niezwyk³y orzech ju¿ sam w sobie jest bogatym ¼ród³em witamin i sk³adników mineralnych . To w³a¶nie z niego produkowany jest jeden z najzdrowszych olejów na ¶wiecie - olej kokosowy. W ostatnich latach zyska³ wielk± popularno¶æ ze wzglêdu na swoje w³a¶ciwo¶ci.

Jak wygl±da i czym ró¿ni siê od innych t³uszczów ro¶linnych? Wiêkszo¶æ znanych olejów ma p³ynn± postaæ i ¿ó³te zabarwienie. Olej kokosowy to bia³y t³uszcz o konsystencji mas³a.  Co ciekawe  w temperaturze powy¿ej 25 °C zaczyna upodabniaæ siê do innych olejów. Zmienia kolor  na lekko ¿ó³tawy, a stan skupienia na p³ynny.

T³uszcz kokosowy ma równie¿ inn± wyró¿niaj±c± go cechê, a mianowicie nie utlenia siê. Co to znaczy?  Po otwarciu opakowania mo¿e byæ przechowywany nawet przez rok i nie je³czeje.

A co z charakterystycznym zapachem kokosa, który nie ka¿demu przypada do gustu? Odpowied¼ jest prosta. Wersja rafinowana oleju, któr± czê¶ciej spotyka siê na rynku, nie zniekszta³ca smaku potraw, poniewa¿ jest prawie bezzapachowa.

Du¿± zalet± tego t³uszczu jest wysoka temperatura spalania. Dziêki niej olej nie przypala siê i nadaje siê do sma¿enia, równie¿ w g³êbokim t³uszczu.

W codziennej diecie mo¿na zast±piæ nim mas³o na kanapkach. Dobrze smakuje z  owocami morza, miêsem, rybami i owocami egzotycznymi. Nadaje siê tak¿e od gotowania, pieczenia i robienia sa³atek.

Liczne badania wykaza³y, ¿e olej kokosowy pomaga w leczeniu i profilaktyce wielu schorzeñ. Dlaczego tak bardzo ró¿ni siê od innych t³uszczy? Ma to zwi±zek z d³ugo¶ci± moleku³, czyli kwasów t³uszczowych z których zbudowany jest ka¿dy t³uszcz. W innych olejach wystêpuj± kwasy t³uszczowe d³ugo³añcuchowe, które mog± mieæ negatywny wp³yw na zdrowie. Olej kokosowy sk³ada siê z krótko³añcuchowych i ¶rednio³añcuchowych kwasów t³uszczowych. ¦rednio³añcuchowe kwasy minimalizuj± powstawanie procesów mia¿d¿ycowych i nie przyczyniaj± siê do st³uszczenia w±troby.

Ró¿ne zwi±zki chemiczne zawarte w oleju kokosowym stosowane s± w profilaktyce i leczeniu nowotworów, na przyk³ad kwas mas³owy. Jak dowodz± badania Dr Clary Lim-Sylianco t³uszcz kokosowy zmniejsza mo¿liwo¶æ zachorowania na raka okrê¿nicy.

Wiek XX zarówno w Ameryce jak i w niektórych krajach Europy zakoñczy³ siê wzrostem liczby osób z nadwag± i oty³o¶ci±. Jest to zwi±zane ze zwiêkszonym spo¿yciem t³uszczów i dlatego nale¿y zwróciæ  szczególn± uwagê na olej kokosowy. Pobudza on przemianê materii, dziêki czemu u³atwia ubytek masy cia³a przy nadwadze. Jako jedyny t³uszcz nie przyczynia siê do budowy tkanki t³uszczowej, a jednocze¶nie szybko dostarcza niezbêdnej energii. Poprawia trawienie oraz wch³anianie aminokwasów, witamin i minera³ów.

W 1981 naukowcy (Prior, et al.) zbadali, ¿e u osób, które ograniczy³y spo¿ycie oleju kokosowego znacznie zwiêkszy³ siê we krwi poziom cholesterolu ca³kowitego i jego ‘z³ej’ frakcji LDL.  Udowodniono, ¿e Ci, którzy maj± problemy ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu powinni stosowaæ olej kokosowy w codziennej diecie.

Jako naturalne ¼ród³o witaminy E, t³uszcz kokosowy zapobiega wielu chorobom, wspomaga leczenie mia¿d¿ycy, chorób miê¶ni i serca.

Zast±pienie zwyk³ego t³uszczu olejem kokosowym, jest wskazane równie¿ dla diabetyków, poniewa¿ stabilizuje poziom cukru we krwi. Osoby chore na cukrzycê czêsto miewaj± problemy z trzustk±, która nie jest w stanie wytworzyæ odpowiedniej ilo¶ci enzymów rozk³adaj±cych t³uszcze. Kwasy t³uszczowe, zawarte w tym oleju, prawie w ogóle nie obci±¿aj± trzustki, w±troby i woreczka ¿ó³ciowego.

Na temat zastosowañ oleju kokosowego w dietetyce i gastronomii mo¿na jeszcze wiele napisaæ, ale nie tylko w tych dziedzinach jest on wykorzystywany. Ze wzglêdu na wyj±tkowy wp³yw na skórê t³uszcz kokosowy mo¿na stosowaæ jako ¶rodek kosmetyczny i pielêgnuj±cy. Szczególnie wskazany jest do u¿ywania na skórê such±, tr±dzikow± i ³uszcz±c± siê. Polecany tak¿e do pielêgnacji w³osów, poniewa¿ zapewnia odbudowê, nawil¿enie oraz ochronê w³ókna w³osa.

Trudno zaprzeczyæ, ¿e olej kokosowy jest najzdrowszym olejem znanym wspó³czesnej nauce, a palma kokosowa s³usznie nazywana bywa „drzewem ¿ycia”."
http://masala.blox.pl/2010/05/Olej-kokosowy-czyli-najzdrowszy-olej-swiata.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2012, 14:49:03 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Jack1967
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Lipiec 02, 2012, 14:34:40 »


Jeszcze troszkê pozamiata³em..

Rzeczywi¶cie co najmniej dziwne to do¶æ by³o Mrugniêcie(ja zapytam - dlaczego nie jeste¶cie tak "przeczuleni" na jednak do¶æ oczywiste oszustwa(w innym temacie-lub te¿ tutaj-bêdzie o tym na "tle" nowego prawa(ustaw) tzw."szczepieniowych") tzw.mediów g³ównego nurtu które tak bezczelnie i arogancko ciosaj± wam PRAWDZIWE ko³ki w i na g³owach??? - czy¿by jedynie bezwiedna hipokryzja?  -  a raczej wypowiedzi te nie by³y zwi±zane z tematem(mówi³y raczej jak zgin±æ a nie przetrwaæ..) i chwa³a za te w pe³ni uzasadnione dzia³ania moderatora - ale te¿ "by³"(ju¿ U¶miech inny czyli temat o zdrowiu (bynajmniej NIE FIZYCZNYM) i bardzo szkoda ¿e go Pan przeniós³ - najwyra¼niej "rozkrêcaj±c siê" w gor±czce zmian dla kolejnych tylko pozornie niezbêdnych zmian.. - (fakt temat POZORNIE wydawa³ siê nie "nie powi±zany" - a Pan pewnie nie dochodzi³ szczegó³owo, no i "efekt" jest..) a tym samym de facto "u¶miercaj±c"(bo przecie¿ praktycznie nikt tam nie zagl±da - wiêc "promieniowanie" czy oddzia³ywanie umieszczonego tam tematu jest praktycznie równe zeru-o czym zreszt± my¶lê ¿e doskonale Pan wie..) a ten w³a¶nie temat jest jednak absolutnie w³a¶nie w tym miejscu niezbêdny i potrzebny(inaczej bym go nie zak³ada³-nie jestem bynajmniej egzaltowanym dzieckiem co chyba widaæ)- choæby by³ nawet umieszczony w "niew³a¶ciwym" dziale - niestety czasy s± obecnie takie ¿e wymaga tego "wy¿sza" konieczno¶æ(jakkolwiek by to patetycznie nie zabrzmia³o) - we¼mie Pan na siebie te "zmarnowane" i potem znowu cierpi±ce dusze nie pozwalaj±c im siê wznie¶æ - lub uniemo¿liwiaj±c jedynie danie im na to zwyk³ej mo¿liwo¶ci i szansy? A czy jest Pan w tej chwili ponad to - to z nale¿nym szacunkiem - nie jestem o tym przekonany ;  (a by³ to temat jeszcze nie "rozkrêcony" czy "niedojrza³y" - czytaj bez przedstawionego zamierzonego docelowego "oblicza"(po prostu uzna³em ¿e tak delikatnie i niezobowi±zuj±co nale¿y go rozpocz±æ - a tu niestety taki zawód.. - bo nie dotyczy³ on bynajmniej on zdrowia fizycznego (a mo¿na to uj±æ "fuzji" obydwu nierozerwanych aspektów czyli "powi±zania"(zwi±zku) zdrowia duchowego z fizycznym - co by³o zreszt± tam - byæ mo¿e niewystarczaj±co wyra¼nie ale jednak czytelnie nadmienione - czy¿by powodem by³a tylko niewystarczaj±ca pañska spostrzegawczo¶æ?), we w³a¶ciwie pojmowanego czyli dotycz±cego - DROGI NA KTÓREJ NIEZBÊDNYM SK£ADNIKIEM JEST OSI¡GNIÊCIE ZDROWIA FIZYCZNEGO I POZIOMU DUCHOWEGO DLA MO¯LIWO¦CI UZYSKANIA WZNIESIENIA (wiêc ten temat absolutnie(moim skromnym zdaniem) wype³nia w ca³ym zakresie "wymogi" czyli nawet indywidualnie przyjête kryteria ¿e tak to nazwê "eteryczno¶ci"(a zamierzonej-jak mniemam-w tym w³a¶nie dziale-oczywi¶cie rozumiem ¿e niemal "ka¿dy" tu siê niestety "ci¶nie" tote¿ zdajê sobie doskonale sprawê z pañskich ju¿ nabytych nawyków czy przyzwyczajeñ postêpowania w takiej "dobrze znanej" sytuacji, jak równie¿ rozumiem pañskie niejako "automatyczne" modus operandi w takich wypadkach - jednak zwracam siê do Pana z uprzejm± pro¶b± o ponowne rozwa¿enie tej sprawy.

serdecznie pozdrawiam
jacek

ps. no có¿ na razie szkoda - postaram siê zamie¶ciæ wcze¶niej przeznaczone tam tre¶ci gdzie indziej - oczywi¶cie z zachowaniem wymaganej zgodno¶ci tematycznej


 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2012, 20:57:02 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Lipiec 02, 2012, 21:33:22 »

No to z³apa³e¶ mnie, >Jack<. Szok
Przyznam, ¿e rzeczywi¶cie pobie¿nie tylko lukn±³em ten w±tek i dlatego go tu przenios³em, ale miast biadoliæ w innych w±tkach na ten temat  i jeszcze tworzyæ ca³e elaboraty lepiej klikn±æ kilka zwiêz³ych s³ów i ju¿ przenosimy.  Du¿y u¶miech Mrugniêcie
Jednak osobi¶cie uwa¿am, ¿e odpowiedniejszym by³by dzia³: Cz³owiek energetyczny >> lub ewentualnie ten: Medycyna niekonwencjonalna >> - wierz mi, równie czêsto przegl±dany jak te typowo ezoteryczne.
Jak zdecydujesz gdzie przenie¶æ, to kliknij. Du¿y u¶miech


EDYCJA:

Widzê ¿e¶ cz³ek delikatny wiêc postanowi³em za Ciebie i umie¶ci³em w odpowiednim dziale.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 23:27:56 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Przebi¶nieg
Go¶æ
« Odpowiedz #5 : Lipiec 07, 2012, 13:58:19 »

Czy¿by wielce szacowna ptak odchudza³a siê Du¿y u¶miech
Ja próbowa³em no có¿ nigdy mi nie wychodzi³o.
Ryby wprawdzie lubiê ,ale chmiel równie¿  Du¿y u¶miech
to pa Du¿y u¶miech
Zapisane
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #6 : Lipiec 07, 2012, 14:28:06 »

Czy¿by wielce szacowna ptak odchudza³a siê Du¿y u¶miech
Ja próbowa³em no có¿ nigdy mi nie wychodzi³o.
Ryby wprawdzie lubiê ,ale chmiel równie¿  Du¿y u¶miech
to pa Du¿y u¶miech

Na szczê¶cie nie mam potrzeby. Ale kiedy¶ zdarza³o siê, ¿e liczy³am kalorie i od tego liczenia
wcale zbêdnego t³uszczyku nie ubywa³o.  Du¿y u¶miech
Z cia³em (swoim) ¿yjê w przyja¼ni i jest ono empatyczne na moje potrzeby.
Chyba wie, ¿e dobrze mu ¿yczê.  U¶miech
I czasem równie¿ potraktujê chmielem. Np. na pla¿y podczas upa³u, z dodatkiem soku malinowego.
Dobrze gasi pragnienie. Bo humoru nie musi przydawaæ, jako¶ mi go nie ubywa.  Chichot

No to pa, szacowny. Trzymaj fason.  Du¿y u¶miech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

opatowek maho zipcraft phacaiste-ar-mac-tire granitowa3