Nie darmowa ,lecz tania energia na wyciÂągniĂŞcie rĂŞki. SkÂąd ? Z Chin . Ale UE blokuje rynki. MoÂżemy to zmieniĂŚ .
----------
Zmiana klimatu przyspiesza, ale jest ogromny nowy promyk nadziei: boom na czystÂą energiĂŞ , ktĂłra dostarczaĂŚ ma okoÂło 20% energii elektrycznej na Âświecie
Niewiarygodnie, ale dziÂś UE chce stÂłumiĂŚ ten przeÂłom - ale razem moÂżemy jÂą zatrzymaĂŚ.
W ciÂągu ostatniej dekady, Chiny zainwestowaÂły miliardy w przemysÂł baterii sÂłonecznych i uÂżywa agresywnych strategii dotacji, ktĂłre spowodowaÂły gwaÂłtowny spadek cen paneli sÂłonecznych . Czyste green tech jest juÂż prawie tak tanie, jak brudnych paliw kopalnych!
Niestety zamiast dopasowaĂŚ do tego trendu nasze inwestycje, nasze rzÂądy cofajÂą wsparcie dla odnawialnych ÂźrĂłdeÂł energii, przy jednoczesnym kontynuowaniu swoich ogromnych dotacji dla kompanii Big Oil i wydobywczych wĂŞgla. Teraz, kiedy tracimy udziaÂł w "sÂłonecznym" rynku, kilka firm naciska UE na cÂła na Chiny - ruch, ktĂłry moÂże zabiĂŚ rewolucjĂŞ w czystej energetyce.
DziÂś Komisja Europejska wszczĂŞÂła postĂŞpowanie w sprawie taryf. Wielu w sektorze energii sÂłonecznej, a kanclerz Angela Merkel jest przeciwna temu atakowi. JeÂśli Teraz, zbudujemy poparcie 500.000 - silnÂą petycjĂŞ to Avaaz dokona formalnego zÂłoÂżenia do UE wniosku, ktĂłry mogÂą przechyliĂŚ szalĂŞ. Ale mamy tylko dni, aby upewniĂŚ UE co do gÂłosu spoÂłeczeĂąstwa
. Podpisz petycjĂŞ do Rzecznika Handlu wzywajÂąc do rozmĂłw. NIE dla taryf :
http://www.avaaz.org/en/eu_a_ray_of_hope_on_climate/?bKJkRab&v=17612Coœ siê dzieje w temacie. Nie w sprawie zupe³nie darmowej energii, ale od czegoœ trzeba zacz¹Ì. Zielone œwiat³o dla odnawialnej Energii s³onecznej to priorytet dziœ. G³os spo³eczeùstwa mo¿e sprawiÌ, ¿e UE nie bêdzie blokowa³o tanich paneli, a to wymusi wreszcie inwestycje w op³acalne technologie rodzime. Sk¹in¹d w Polsce mamy rozwi¹zania - grafen - które mog¹ mieÌ zastosowanie w tym przemyœle.
Konkurencja chiĂąska, ktĂłrej tak siĂŞ wszyscy bojÂą, moÂże byĂŚ tym razem pozytywnym bodÂźcem dla caÂłej branÂży energetycznej. JeÂśli nie damy rady, to w Europie okopiÂą siĂŞ monopoliÂści oraz big oil i z czasem bĂŞdzie to najstarszy demograficznie oraz najdroÂższy kontynent, gdzie nikt nie bĂŞdzie chciaÂł inwestowaĂŚ , bo siĂŞ nie bĂŞdzie opÂłacaÂło.