Film w ca³o¶ci ukaza³ siê na YT
http://www.youtube.com/watch?v=O6ggirhnTm4Ale ..
Oddaj±c oczywi¶cie honory uwa¿nym obserwatorom ,dokumentalistom i filmowcom Ksiê¿yca w kolorze, to oni nie wiedz± co obserwuj±.
Snuj± domys³y na temat wie¿ itd, a tak¿e na temat tajemniczych swiate³ , "chmur" i kopu³.
Otó¿ powierzchniê ksiê¿ycow± bezpo¶rednio nawiedza wiatr s³oneczny. To co¶, czego nie mamy tu na Ziemi poza biegunami, nad którymi wystêpuje zorza polarna, czyli wyhamowanie wysokoenergetycznych cz±stek wiatru s³onecznego w gazach górnych warstw atmosfery co nazywamy plazm±. Ta plazma ¶wieci.
Otó¿ na Ksiê¿ycu dzieje siê to samo, tyle, ¿e nie w atmosferze, bo jest szcz±tkowa, a bezpo¶rednio na powierzchni satelity . L¿ejsze wysokoenergetyczne cz±stki wiatru s³onecznego , wype³niaj± doliny ,a ciê¿sze jony wiatru s³onecznego gromadz± siê na szczytach wzgórz . Spójrzcie na smugi "¶wietlnych chmur" - tak jakby wiatr wia³ w jednym kierunku. I tak rzeczywi¶cie jest, tyle, ¿e to jest wiatr s³oneczny. S³oñce o¶wietla góry z jednej strony, tak,jak "patrz±" owe smugi. Od czasu do czasu nastêpuje przebicie , czyli wyrównanie potencja³ów , ale ,¿e atmosfera jest tam rzadka, to i zjawisko trwa d³u¿ej i jest niepodobne do czegokolwiek, z czym mamy do czynienia na Ziemi. Dlatego s± ¶wiec±ce obszary oraz co¶, co przypomina chmury oraz smugi ¶wiat³a. To te¿ wy³adowania elektryczne.
Wiemy co gra ¶wiate³ robi z wyobra¼ni± tu, na Ziemi. Co mo¿e uczyniæ zmys³om na Ksiê¿ycu ?
W miejscach w których wiatr s³oneczny wybija z regolitowej ska³y tlen , cz±stki wodoru (s³onecznego) mog± reagowaæ z tlenem tworz±c niebieskie "kopu³y" czyli cieniutkie warstwy, b±ble, jak bañki mydlane, wody. To raczej mira¿ ,jak owa bañka mydlana, ni¿ co¶ solidnego.
Tak czy inaczej to co widaæ na filmie Escamilii jest piêkne , cudownie o¿ywia panoramê Ksiê¿yca i pobudza wyobra¼niê.
Temu mo¿na by przypisaæ retuszowanie zdjêæ przez NASA oraz inne agencje. Ludzka wyobra¼nia bowiem ma to do siebie, ¿e tworzy niestworzone historie
Przy okazji jednak mo¿e siê okazaæ, ¿e parê artefaktów rzeczywi¶cie jest prawdziwych, sztucznie wykonanych , oraz ,¿e Ksiê¿yc jest ju¿ zagospodarowany. To by³by szok.
Ludzko¶æ wkrótce za¿±da ponownej wyprawy na Ksiê¿yc, ale tym razem bez ¶ciemy. Mamy prawo do piêknego Ksiê¿yca