Ot tak dla zrozumienia zasad....
Bron Psychotroniczna PostWysÂłany: 04:04, 01 Lis '07 Pojedynczy post Temat postu: Bron Psychotroniczna Odpowiedz z cytatem
Ostatnio ukazal sie w Pravdzie artykul na ten temat. Temat jest malo znany, a moim zdaniem bardzo ciekawy.
Podaje link do angielskiej wersji artykulu Pravdy :
http://english.pravda.ru/science/tech/14-08-2007/95965-psychotronic_weapon-0Podaje link do artykulu po polsku na ten temat :
http://www.searchengines.pl/Psychotroniczni-szpiedzy-t91613.htmlNa poczatek mozna przeczytac ponizszy artykul :
W g³owie k³êbi¹ siê nam myœli, których nie chcemy. Mêcz¹ nas uporczywe i irytuj¹ce migreny. Nie czujemy siê swobodnie. Otó¿ jest mo¿liwe, ¿e nie jesteœmy sob¹. Nasz umys³ mo¿e byÌ przez kogoœ zdalnie sterowany.
JAK NA CZ£OWIEKA DZIA£AJ¥ FALE ELEKTROMAGNETYCZNE?Nasz system nerwowy pracuje w zakresie niskich czêstotliwoœci na falach o centymetrowej d³ugoœci. Za pomoc¹ tych czêstotliwoœci w³ókna nerwowe przenosz¹ wra¿enie bólu, uczucie g³odu, zmêczenia, md³oœci, poczucie równowagi itp. Jeœli na naturalne sygna³y generowane w ciele na³o¿y siê sztuczne sygna³y przesy³ane w formie centymetrowych fal, do mózgu mo¿e dotrzeÌ informacja np. ¿e trzêsie siê ziemia, albo ¿e dzieje siê coœ z³ego i trzeba w panice uciekaÌ. Nasza œwiadomoœÌ z³udzenie przyjmie za rzeczywistoœÌ.
Od lat napÂływajÂą doniesienia mĂłwiÂące, Âże rzÂą¬dy niektĂłrych paĂąstw zaangaÂżowane sÂą w ba¬dania i opracowanie skomplikowanych tech¬nologii umoÂżliwiajÂących bezpoÂśredni wpÂływ na umysÂł czÂłowieka. Celem tych badaĂą jest uzyskanie nowych „bezpiecznych" broni oraz rozwijanie nowatorskich strategii wojskowych. IstniejÂą jednak uzasadnione obawy, Âże tech¬nologia ta bĂŞdzie niewÂłaÂściwie stosowana. BroĂą bowiem moÂże sÂłuÂżyĂŚ nie tylko do celĂłw wojskowych, ale takÂże do ingerowania w stre¬fy Âżycia spoÂłecznego. Kto bowiem posiada kontrolĂŞ nad tÂą technologiÂą, moÂże mieĂŚ bez¬poÂśredni wpÂływ na umysÂły wszystkich ludzi na Âświecie. Nic wiĂŞc dziwnego, ze badania otacza siĂŞ wielkÂą tajemnicÂą.
Pierwsi byli naziÂści
Technologia kontroli umys³ów ma dÂługÂą histo¬riĂŞ i rĂłwnie dÂługi okres zaprzeczania jej istnie¬niu. JuÂż niemieccy naziÂści rozpoczĂŞli powaÂżne naukowe badania nad moÂżliwoÂściÂą kontrolo¬wania umys³ów za pomocÂą traumatycznych przeÂżyĂŚ. Josef Mengele, zwany „AnioÂłem ÂŚmierci", przeprowadzaÂł takie badania na bez¬bronnych ofiarach obozĂłw koncentracyjnych. W japoĂąskich obozach jenieckich (i nie tylko tam) doprowadzano ludzi do szaleĂąstwa po¬przez stosowanie psychologicznych manipula¬cji. Ale wszystkie te techniki wymagaÂły mnĂłstwa czasu i nie zawsze dawaÂły oczekiwane re¬zultaty. Politykom i wojskowym marzyÂła siĂŞ broĂą, ktĂłra wpÂływaÂłaby na myÂśli ludzi za jed¬nym naciÂśniĂŞciem guziczka. A to oznaczaÂło za¬jĂŞcie siĂŞ falami elektromagnetycznymi.
Po II wojnie Âświatowej technologia ta zaczĂŞ¬Âła siĂŞ gwaÂłtownie rozwijaĂŚ. WschĂłd i ZachĂłd konkurowaÂły w tajnym wyÂścigu w pracy nad broniÂą elektromagnetycznÂą. Dopiero teraz na ÂświatÂło dzienne zaczynajÂą wypÂływaĂŚ niektĂł¬re szczegó³y badaĂą. Na przykÂład Denis LeBihan, czÂłonek Francuskiej Komisji Energii Ato¬mowej, powiedziaÂł publicznie, Âże techniki mo¬delowania procesĂłw mĂłzgowych osiÂągnĂŞÂły ta¬ki etap, na ktĂłrym „jesteÂśmy niemal zdolni do czytania ludzkich myÂśli". Inny naukowiec, Jean-Pierre Changeux, neurolog z Instytutu Pa¬steura oÂświadczyÂł, Âże: „chociaÂż niezbĂŞdny do tego celu sprzĂŞt jest wysoce specjalistyczny, niedÂługo stanie siĂŞ powszechnie dostĂŞpny i bĂŞ¬dzie moÂżna uÂżywaĂŚ go na odlegÂłoœÌ. Otwiera to drogĂŞ do takich naduÂżyĂŚ, jak wkraczanie w dziedzinĂŞ osobistej prywatnoÂści, kontrolo¬wanie zachowaĂą i pranie mĂłzgu".
Ciche dÂźwiĂŞki
Technologia noszÂąca skrĂłtowÂą nazwĂŞ SSSS (Silent Sound Spread Spectrum - Poszerzone Spektrum Cichego DÂźwiĂŞku) zostaÂła opraco¬wana przez Amerykanina, dra Olivera Lowery
i opisana w patencie nr 5159703. W patencie sposĂłb ten nazywa siĂŞ „niemym porozumie¬waniem". W skrĂłcie chodzi o to, Âże naukowcy wykorzystujÂąc komputery, potrafiÂą rozpoznaĂŚ czĂŞstotliwoÂści fal mĂłzgowych czÂłowieka doty¬czÂące okreÂślonych emocji. System SSSS umoÂż¬liwia nagranie owych bardzo niskich lub wyso¬kich czĂŞstotliwoÂści, a takÂże odpowiedniÂą ich zmianĂŞ - np. uczucie niezadowolenia zmienia na satysfakcjĂŞ, czy odwrotnie - a potem za pomocÂą dÂźwiĂŞkĂłw lub wibracji „zaindukowanie" (wzbudzenie) ich w mĂłzgu czÂłowieka poprzez sÂłuchawki, gÂłoÂśniki itp. Takie zmody¬fikowane fale moÂżna zapisaĂŚ na pÂłycie, by od¬twarzaĂŚ je wielokrotnie. Naturalnie, owe ciche
dÂźwiĂŞki mogÂą byĂŚ ukryte w zwykÂłej muzyce, gdyÂż sÂą niesÂłyszalne dla naszych uszu.
JuÂż odczytujemy myÂśli!
Inna technika to Zdalne Monitorowanie Neu¬ronowe. Pozwala ona nie tylko odczytywaĂŚ myÂśli, ale takÂże je przekazywaĂŚ. W jaki sposĂłb?
Wszystko, co przewodzi prÂąd elektryczny wytwarza pole magnetyczne o charaktery¬stycznych cechach. KaÂżdego z nas otacza pole bioelektryczne. Wytworzone jest ono przez re¬akcje elektryczne zachodzÂące wewnÂątrz nasze¬go ciaÂła, np. przez fale mĂłzgowe. Zaawanso¬wane technicznie urzÂądzenia sÂą w stanie zloka¬lizowaĂŚ takie pole i odczytaĂŚ elektrycznÂą dzia¬ÂłalnoœÌ mĂłzgu nawet z duÂżej odlegÂłoÂści. Uzy¬skane w ten sposĂłb dane przetwarza kompu¬ter. Informacja moÂże byĂŚ przesÂłana do oÂśrodka sÂłuchu w mĂłzgu, wywoÂłujÂąc wraÂżenie „sÂłysze¬nia gtosĂłw". MoÂżna teÂż przesÂłaĂŚ obrazy do mĂłzgu ÂśpiÂącej osoby, wywoÂłujÂąc okreÂślone sny. TÂą metodÂą da siĂŞ nawet zmieniaĂŚ nastro¬je, sposĂłb percepcji, a takÂże przej¹Ì kontrolĂŞ nad aktywnoÂściÂą ruchowÂą danej osoby.
W Japonii moÂżna juÂż kupiĂŚ sprzĂŞt do odczy¬tu pola bioelektrycznego. W sprzedaÂży sÂą tele¬wizory sterowane „si³¹ woli". CzÂłowiek siedzÂą¬cy przed ekranem nakÂłada na gÂłowĂŞ urzÂądze¬nie z elektrodami, ktĂłre mocuje siĂŞ do czaszki. Elektrody te odczytujÂą elektrycznÂą dziaÂłalnoœÌ mĂłzgu, co pozwala sterowaĂŚ telewizorem za pomocÂą myÂśli.
Zniewalanie mikrofalami
Syntetyczna telepatia to termin uÂżywany do okreÂślenia techniki wprowadzania do czyjegoÂś umysÂłu stĂłw, myÂśli i poglÂądĂłw za pomocÂą pewnego rodzaju elektroma¬gnetycznego nadajnika, podobnego do radiowej lub telewizyjnej stacji nadawczej, z tym, Âże dziaÂłajÂącego w zakresie pasma mikrofalowego.
W 1961 roku Allen Frey, biolog i specjalista w zakresie inÂżynierii psychologicznej odkryÂł, Âże czÂłowiek moÂże sÂłyszeĂŚ mikrofale. Ludzie wystawieni na dziaÂłanie promieni mikrofalowych o czĂŞstotliwoÂści od 1310 do 2982 MHz i Âśrednim natĂŞÂżeniu od 0,4 do 2 mW/cm2 odbierajÂą wraÂżenia foniczne w postaci dÂźwiĂŞkĂłw przypominajÂących brzĂŞ¬czenie lub pukanie, ktĂłre pojawia siĂŞ w okoli¬cach tyÂłu gÂłowy. OpierajÂąc siĂŞ na badaniach Freya stwierdzono, Âże za pomocÂą odpowied¬nio modulowanych mikrofal moÂżna przekazy¬waĂŚ caÂłe sÂłowa wprost do mĂłzgu odbiorcy.
W psychotronicznej wojnie prowadzonej z zastosowaniem modulowanych mikrofal nie trzeba zabijaĂŚ ÂżoÂłnierzy, wystarczy obezwÂład¬niĂŚ ich poprzez zak³ócenie stanu rĂłwnowagi lub zdolnoÂści logicznego myÂślenia. CaÂły narĂłd
moÂżna by stopniowo podporzÂądkowaĂŚ psy¬chicznie za pomocÂą dÂługoterminowego napromieniowywania go modulowanymi mikrofala¬mi. Kiedy ochota do obrony i zdolnoœÌ oporu zostanÂą zniwelowane, wystarczÂą juÂż tylko poli¬tyczne negocjacje do uzaleÂżnienia podbitego w ten sposĂłb narodu.
Cywilizacja schizofrenikĂłw
Jakie sÂą granice moÂżliwoÂści manipulowania umysÂłem? Kolejnym krokiem moÂże byĂŚ wpro¬wadzenie tej technologii do ³¹cznoÂści sateli¬tarnej. A co siĂŞ stanie, kiedy dojdzie do sytu¬acji, gdy dwa kraje walczÂące ze sobÂą bĂŞdÂą emitowaÂły na tym samym terenie sprzeczne ze sobÂą przekazy? Czy mieszkaĂącĂłw czeka wtedy schizofrenia, czy moÂże jeszcze coÂś gorszego?
Wizja Georga Orwella, angielskiego pisarza, ktĂłry w powieÂści „Rok 1984" opisuje totalitar¬ne spoÂłeczeĂąstwo poddane staÂłemu nadzoro¬wi, gdzie nawet najbardziej intymnych myÂśli nie moÂżna ukryĂŚ przed wÂładzÂą, nie jest aÂż tak odlegÂła. Jednostki niepodporzÂądkowanie obo¬wiÂązujÂącym reguÂłom zostanÂą najpierw zidenty¬fikowane przy zastosowaniu techniki elektro¬nicznej. NastĂŞpnie sklasyfikowane i poddane wyrafinowanym komputerowym metodom stymulacji osobowoÂści. Wszczepi siĂŞ im po¿¹¬dane wzorce zachowaĂą. W razie potrzeby usu¬nie siĂŞ z ich pamiĂŞci niepotrzebne wspomnie¬nia, zastĂŞpujÂąc je nowym zestawem przeÂżyĂŚ.
Czy tak bĂŞdzie wyglÂądaÂł Nowy PorzÂądek ÂŚwiata?
JACEK SÂŁOMIĂSK
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=1021***********
NEXUS - BRONIE DO ZDALNEJ MANIPULACJI MĂZGUChociaÂż opinia publiczna jest Âświadoma, Âże umysÂł moÂżna programowaĂŚ za pomocÂą podÂświadomych przekazĂłw, to jednak juÂż tylko niewielu wie o istnieniu zaawansowanych broni psychotronicznych sÂłu¿¹cych do kontroli umys³ów.
Pocz¹wszy od roku 1980 w mediach ukazuj¹ siê publikacje omawiaj¹ce mo¿liwoœÌ zdalnego wp³ywania na ludzki mózg. Ujawnianie informacji dotycz¹cych technologii kontroli umys³u podlega zasadom wynikaj¹cym z zapewnienia bezpieczeùstwa paùstwa i nastêpuje na ¿yczenie lub za przyzwoleniem elit w³adzy. Podczas gdy zachodnie media skoncentrowa³y siê g³ównie na rosyjskich metodach kontroli umys³u lub badaniach w tym zakresie, ograniczaj¹c siê do ogólnikowych opisów, rosyjskie media s¹ znacznie bardziej konkretne.
NajwyraÂźniej sÂą dwa powody takiego podejÂścia u Rosjan. Po pierwsze, w roku 1991 doszÂło do prĂłby wykorzystania technologii umoÂżliwiajÂącej zdalnÂą kontrolĂŞ umysÂłu w czasie nieudanego zamachu na radzieckiego prezydenta MichaiÂła Gorbaczowa. Po drugie, Federacja Rosyjska wydaje siĂŞ dziaÂłaĂŚ w kierunku zawarcia ukÂładu o zakazie stosowania takiej technologii.
I tak na przyk³ad w roku 1994 rosyjski tygodnik Argumenty i Fakty opublikowa³ artyku³ opisuj¹cy wyemitowanie przez telewizjê cyklu programów o broni psychotronicznej nazywanej "Czarna Skrzynka" (jak podaje artyku³, tan cykl programów bardzo szybko zdjêto z anteny). Tygodnik opisa³, jak w pierwszym odcinku pewien dziennikarz usiad³ naprzeciwko psychotronicznego generatora i zacz¹³ opisywaÌ swoje wra¿enia: "Nie widzê wyraŸnie. Nie mogê siê skoncentrowaÌ.. coœ d³awi mój mózg..." W kolejnym odcinku pokazano tego samego dziennikarza, który zg³osi³ siê na ochotnika do eksperymentu polegaj¹cego na "kodowaniu", czyli programowaniu jego mózgu do wykonania okreœlonej czynnoœci po us³yszeniu jakiegoœ nietypowego zwrotu, na przyk³ad "niebieski rumianek". W opisywanym programie podano, ¿e takie programowanie mo¿e zmusiÌ dziennikarza do wyskoczenia przez okno, jednak ostatecznego wyniku tego eksperymentu nie pokazano.
W przeciwieùstwie do rosyjskich mediów ich zachodnie odpowiedniki milcza³y, nie zamieszcza³y ¿adnych danych na temat opracowywania technik umo¿liwiaj¹cych kontrolowanie umys³u. Co ciekawe, te informacje mo¿na z ³atwoœci¹ znaleŸÌ w powszechnie dostêpnych dokumentach wojskowych (w USA) lub w dokumentach Parlamentu Europejskiego. Jednak nawet w Stanach Zjednoczonych dysydenccy politycy podejmowali inicjatywy, których celem by³o wprowadzenie zakazu stosowania i opracowywania technik kontroli umys³u.
W paŸdzierniku 2000 roku amerykaùski kongresman Denis J.Kucinich przedstawi³ w Izbie Reprezentantów projekt ustawy, która zobowi¹zywa³a prezydenta Stanów Zjednoczonych do zaanga¿owania siê w negocjacje, których celem by³by zakaz rozmieszczania broni w kosmosie. Zawarta w tym projekcie ustawy definicja systemów broni brzmia³a: "jakikolwiek obiekt znany lub dot¹d nie opracowany œrodek powoduj¹cy œmierÌ lub rany lub szkodz¹cy b¹dŸ niszcz¹cy osobê (lub biologiczne ¿ycie w zakresie zdrowia fizycznego cia³a, zdrowia psychicznego, fizycznego lub ekonomicznego dobra osoby)... poprzez u¿ycie bazuj¹cych na l¹dzie, morzu lub w kosmosie systemów wykorzystuj¹cych promieniowanie, zjawiska elektromagnetyczne, psychotronikê, dŸwiêki, lasery b¹dŸ inne rodzaje energii ukierunkowanych na pojedynczych ludzi lub ich spo³ecznoœci w celu prowadzenia wojny informacyjnej, zmiany nastrojów lub kontrolowania ich umys³ów.
Bronie psychotroniczne wci¹¿ nale¿¹, przynajmniej w pojêciu laika nie obeznanego z zakresem tajnych badaù wojskowych, do sfery fantastyki naukowej, poniewa¿ ¿aden z opublikowanych naukowych eksperymentów nie zosta³ w sposób zrozumia³y przedstawiony œwiatowej opinii publicznej.
To, ¿e manipulowanie ludzkim umys³em i jego zachowaniami przy pomocy subtelnych (dŸwiêkowych lub wizualnych) sygna³ów jest wykonalne, jest obecnie powszechnie wiadome i akceptowane przez œrodowisko naukowe.
Z tego wÂłaÂśnie wzglĂŞdu w wiĂŞkszoÂści krajĂłw stosowanie takich technik bez zgody zainteresowanych osĂłb jest teoretycznie zakazane. Nie muszĂŞ chyba wyjaÂśniaĂŚ, Âże takie techniki sÂą stosowane ukrycie bez wiedzy i zgody ludzi bĂŞdÂących celem takich oddziaÂływaĂą.
UrzÂądzenia wykorzystujÂące ÂświatÂło do stymulacji mĂłzgu wykorzystujÂą inny mechanizm, w ktĂłrym ÂświatÂło bÂłyskajÂące z okreÂślonÂą czĂŞstotliwoÂściÂą moÂże byĂŚ wykorzystywane do manipulacji ludzkÂą psychikÂą.
Jeœli chodzi o stosowanie dŸwiêku, to w przypadkach urz¹dzeù przesy³aj¹cych wi¹zkê fal dŸwiêkowych, które mog¹ byÌ s³yszalne wy³¹cznie przez osoby, na które zosta³a ona ukierunkowana, by³y ju¿ doniesienia w mediach. W takim przypadku wi¹zka jest formowana jako kombinacja fal dŸwiêkowych i ultradŸwiêkowych, które powoduj¹, ¿e adresat s³yszy przekaz w swojej g³owie. Tego rodzaju praktyki mog¹ prowadziÌ do zak³óceù równowagi umys³owej adresata, jak równie¿ przekonania go, ¿e jest psychicznie chory.
W dalszej czĂŞÂści artykuÂłu dokonamy przeglÂądu rozwoju technik i wiedzy dotyczÂącej funkcjonowania ludzkiego umysÂłu oraz metod, ktĂłrych celem jest manipulacja ludzkim umysÂłem, nad ktĂłrymi trwajÂą obecnie prace.
ENERGIA ELEKTROMAGNETYCZNAJedna z g³ównych metod manipulacji wykorzystuje enegiê elektromagnetyczn¹. W odtajnionej literaturze naukowej znaleŸÌ mo¿na omówienie zaledwie oko³o 30 eksperymentów na ten temat. W roku 1974, w czasach ZSRR, po udanych próbach przeprowadzonych w wojskowej jednostce w Nowosybirsku Rz¹dowy Komitet ds. Wynalazków i OdkryÌ ZSRR zarejestrowa³ urz¹dzenie o nazwie Radioson. W opisie urz¹dzenia podaje siê, ¿e jest ono u¿ywane do indukowania snu przy zastosowaniu fal radiowych.
W literaturze naukowej techniczne mo¿liwoœci indukowania snu u ludzi przy wykorzystaniu fal radiowych s¹ potwierdzone w ksi¹¿ce autorstwa brytyjskiego naukowca, który uczestniczy³ w badaniach biologicznych efektów elektromagnetyzmu. Opublikowany w roku 1991 raport Œwiatowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie promieniowania nie jonizuj¹cego potwierdza, ¿e "wiele biologicznych efektów obserwowanych u zwierz¹t wystawionych na dzia³anie pól o szczególnie niskiej czêstotliwoœci wydaje siê byÌ zwi¹zanych bezpoœrednio albo poœrednio z uk³adem nerwowym..."
Wœród ujawnionych eksperymentów znajduj¹ siê równie¿ takie, w których pulsuj¹ce mikrofale powodowa³y synchronizacjê wyizolowanych neuronów z czêstotliwoœci¹ pulsuj¹cej mikrofali. Na przyk³ad neuron wysy³aj¹cy impulsy z czêstotliwoœci¹ 0,8 Hz zosta³a zmuszony do wysy³ania ich z czêstotliwoœci¹ 1 Hz. Pulsuj¹ce mikrofale wp³ywa³y ponadto na zmianê koncentracji neurotransmiterów w mózgu (neurotransmitery stanowi¹ czêœÌ mechanizmu wymuszaj¹cego wysy³anie impulsów przez neurony w mózgu) oraz wzmacnianie lub os³abienie dzia³ania leków dostarczonych do mózgu.
Eksperyment, w którym g³ówne czêstotliwoœci mózgowe, zarejestrowane przy pomocy elektroencefalografu, zosta³y zsynchronizowane z czêstotliwoœci¹ pulsuj¹cych mikrofal, mo¿e byÌ wyjaœnieniem sposobu dzia³ania rosyjskiego urz¹dzenia o nazwie Radioson. Mikrofale pulsuj¹ce w zakresie czêstotliwoœci snu powoduj¹ synchronizacjê aktywnoœci mózgu z czêstotliwoœci¹ odpowiadaj¹c¹ snowi i w ten sposób wywo³uj¹ sen.
Mikrofale pulsujÂące z czĂŞstotliwoÂściÂą dominujÂącÂą w mĂłzgu w stanie czuwania mogÂą z kolei pozbawiĂŚ czÂłowieka snu. W raporcie pochodzÂącym z Wojskowego Instytutu Badawczego im. Waltera Reeda w Stanach Zjednoczonych czytamy: "Impulsy mikrofalowe zdajÂą siĂŞ wpÂływaĂŚ na centralny ukÂład nerwowy i wywoÂływaĂŚ stymulacje podobne do stymulacji elektrycznej nie zwiÂązanej z ciepÂłem".
W wielokrotnie powtarzanym eksperymencie mikrofale pulsuj¹ce z okreœlon¹ czêstotliwoœci¹ powodowa³y emanacjê jonów wapnia z komórek nerwowych. Wapù odgrywa kluczow¹ rolê w wysy³aniu impulsów przez neurony. Ross Adey, cz³onek pierwszego zespo³u naukowego, który opublikowa³ wyniki tego eksperymentu, wyrazi³ publiczne przekonanie, ¿e ten efekt elektromagnetycznego promieniowania bêdzie powodowa³ zak³ócenia w koncentrowaniu siê na z³o¿onych zadaniach.
Robert Becker, który ma swój udzia³ w odkryciu efektu pulsuj¹cych pól na leczenie z³amanych koœci, opublikowa³ fragmenty raportu programu badawczego Wojskowego Instytutu Badawczego im. Waltera Reeda. Jeden z rozdzia³ów tego raportu nosi tytu³ "Sprowokowane efekty os³abiaj¹ce". Wed³ug Beckera nale¿a³oby poddaÌ je sprawdzeniu.
Opublikowanie zbyt wielu poufnych informacji byÂło prawdopodobnie przyczynÂą utraty przez Rosa Adleya i Roberta Beckera ich stanowisk oraz subwencji na prowadzenie badaĂą.
W roku 1975 opublikowano wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez sektor wojskowy StanĂłw Zjednoczonych, w ktĂłrym pulsujÂące mikrofale wytworzyÂły w mĂłzgu czÂłowieka wraÂżenie sÂłuchowe w postaci liczb od 1 do 10. To kolejny eksperyment, w ktĂłrym mamy do czynienia z moÂżliwoÂściÂą przekonania kogoÂś o chorobie umysÂłowej. Program Badawczy Wojskowego Instytutu Badawczego im. Waltera Reeda, gdzie przeprowadzono ten eksperyment, zaczyna siĂŞ "indukowanÂą stymulacjÂą sÂłuchowÂą przy zastosowaniu efektĂłw sÂłuchowych" i ostatecznie prowadzi do "kontroli zachowania poprzez stymulacjĂŞ.
Za³ó¿my, ¿e s³owa wprowadzone do mózgu zosta³y przetworzone na czêstotliwoœci ultradŸwiêkowe. Czy osoba poddana eksperymentowi uœwiadomi sobie w takiej sytuacji te s³owa jako w³asne mysli? Czy mo¿na w ten sposób kontrolowaÌ jej zachowanie?
Maj¹c na wzglêdzie w³aœnie te pytania, "Koùcowy raport w sprawie potrzeb biotechnologicznych badaù dla aeronautycznych uk³adów w roku 2000 opracowanym przez Si³y Powietrzne Stanów Zjednoczonych podaje: "Podczas gdy pocz¹tkowo nale¿y po³o¿yÌ nacisk na degradacjê ludzkiej zdolnoœci do wykonywania zadaù poprzez ³adowanie termiczne oraz efekty pola elektromagnetycznego, dalsze prace nale¿y ukierunkowaÌ na mo¿liwoœÌ kierowania i przes³uchiwania funkcji mentalnych przy pomocy pól przy³o¿onych z zewn¹trz".
Wielu naukowcĂłw ostrzegaÂło, Âże ostatnie osiÂągniĂŞcia z zakresu neurofizjologii mogÂą byĂŚ wykorzystane do manipulacji ludzkim mĂłzgiem.
6 czerwca 1992 roku rosyjska gazeta Komsomoslka Prawda opublikowa³a czêœÌ apelu podpisanego przez kierowników rosyjskich instytutów badawczych i instytucji medycznych: "Dwadzieœcia lat temu, kiedy zaczynaliœmy pracê nad terapi¹ przy zastosowaniu mikrofal, uzgodniliœmy, ¿e odkryÌ z tej dziedziny nigdy nie wykorzystamy ze szkod¹ dla ludzi. Ostrze¿enie genera³a Cobeca, ¿e OMON [oddzia³y antyterrorystyczne rosyjskiej policji] posiada broù psychotroniczn¹, dowodzi, ¿e taka broù zosta³a ju¿ opracowana. jeœli dostanie sie ona w rêce ludzi o z³ych zamiarach, mo¿e okazaÌ siê bardziej niebezpieczna ni¿ broù j¹drowa, poniewa¿ jest zdolna do zduszenia wolnej woli ludzi. Zwracamy siê do prezydenta Jelcyna i organizacji demokratycznych na œwiecie z ¿¹daniem wprowadzenia zakazu stosowania generatorów psychotronicznych w charakterze broni".
W czerwcu 1995 roku Michael Persinger, który opracowa³ w programie amerykaùskiej marynarki wojennej, którego celem by³o opracowanie nie uœmiercaj¹cych broni elektromagnetycznych, opublikowa³ naukowy artyku³, w którym napisa³: "... techniczna mo¿liwoœÌ bezpoœredniego wp³ywania na wiêkszoœÌ z oko³o szeœciu miliardów mózgów ludzkiego gatunku z pominiêciem klasycznych œrodków zmys³owych poprzez przekazanie bezpoœrednio do neuronów informacji w fizycznym oœrodku, w którym zanurzeni s¹ wszyscy cz³onkowie gatunku... jest obecnie ma³o mo¿liwe".
W roku 1980 Francuski OgĂłlnokrajowy Komitet Bioetyki ostrzegÂł, Âże "neurologia jest coraz bardziej postrzegana jako nauka stanowiÂąca zagroÂżenie dla praw czÂłowieka". W maju 1999 roku w Tokio odbyÂła siĂŞ konferencja neurologiczna sponsorowana przez ONZ. W jej koĂącowym komunikacie napisano: "Obecnie mamy intelektualne, fizyczne i finansowe Âśrodki umoÂżliwiajÂące zawÂładniĂŞcie mĂłzgiem i opracowanie urzÂądzeĂą umoÂżliwiajÂących dotarcie do niego, a nawet jego kontrolĂŞ i neutralizowanie ÂświadomoÂści... pragnĂŞlibyÂśmy wyraziĂŚ nadziejĂŞ, Âże ta pogoĂą za wiedzÂą bĂŞdzie sÂłuÂżyĂŚ pokojowi i dobru".
W ostatnich kilku latach koncepcja zdalnej kontroli ludzkiego umysÂłu staÂła siĂŞ tematem miĂŞdzynarodowych i wewnÂątrz rzÂądowych negocjacji. W styczniu 1999 roku Parlament Europejski wystosowaÂł rezolucjĂŞ, w ktĂłrej wzywa do uchwalenia "miĂŞdzynarodowej konwencji globalnego zakazu opracowywania i rozmieszczania broni zdolnej do jakichkolwiek manipulacji ludÂźmi".
BRONIE INFORMACYJNEW roku 1997 juÂż dziewiĂŞĂŚ krajĂłw WspĂłlnoty NiepodlegÂłych PaĂąstw zaproponowaÂło przygotowanie i przyjĂŞcie miĂŞdzynarodowej konwencji "W sprawie zapobiegania wojnom informacyjnym i ograniczenia rozprzestrzeniania broni informacyjnych".
InicjatywĂŞ zgÂłosiÂł w Rosyjskiej Dumie WÂładimir ÂŁopatin, ktĂłry w latach 1990-195 pracowaÂł w staÂłych komitetach ds.bezpieczeĂąstwa poczÂątkowo Rosyjskiej Federacji, a nastĂŞpnie Rosyjskiej Dumy i MiĂŞdzyparlamentarnego Zgromadzenia WspĂłlnoty NiepodlegÂłych PaĂąstw, specjalizujÂąc siĂŞ w zagadnieniach bezpieczeĂąstwa informacyjnego.
Koncepcja broni informacyjnych lub wojny informacyjnej nie jest znana zbyt szeroko. W roku 1999 £opatin opublikowa³ wspólnie z rosyjskim naukowcem Cygankowem ksi¹¿kê Bronie psychotroniczne a bezpieczeùstwo Rosji, w której znaleŸÌ mo¿na wyjaœnienie tych terminów: "W raporcie w sprawie badaù prowadzonych przez Amerykaùskie Towarzystwo Fizyczne w roku 1993 znajdujemy wniosek mówi¹cy, ¿e systemy broni psychofizycznych.. mog¹ byÌ zastosowane do budowy strategicznej broni nowego typu (broni informacyjnej w wojnie informacyjnej)..."
W roku 2000 ÂŁopatin przedstawiÂł w Dumie projekt ustawy w sprawie "Informacyjnego i psychologicznego bezpieczeĂąstwa Federacji Rosyjskiej". PoglÂądy ÂŁopatina zostaÂły opublikowane przez rosyjskÂą gazetĂŞ Siewodnia: "Przy pomocy ÂśrodkĂłw informacyjno-psychologicznego wpÂływu moÂżna nie tylko szkodziĂŚ zdrowiu poszczegĂłlnych jednostek, ale rĂłwnieÂż, jak utrzymuje ÂŁopatin, blokowaĂŚ wolĂŞ ludzi na poziomie podprogowym, pozbawiaĂŚ zdolnoÂści do politycznego, kulturowego i spoÂłecznego samookreÂślania, manipulowaĂŚ ÂświadomoÂściÂą spoÂłecznÂą, a nawet zniszczyĂŚ informacyjnÂą i duchowÂą przestrzeĂą Rosji".
Autorzy ksi¹¿ki Bronie psychotroniczne a bezpieczeùstwo Rosji proponuj¹ w niej oprócz podstawowych zasad rosyjskiej koncepcji obrony przed zdaln¹ kontrol¹ ludzkiej psychiki, nie tylko uznanie istnienia takich mo¿liwoœci, ale i faktu, ¿e metody wojny psychotronicznej i informacyjnej s¹ w pe³ni realne ("i stosowane bez formalnego wypowiedzenia wojny"). Autorzy cytuj¹ równie¿ zapis pochodz¹cy z sesji Federalnej Rady Federacji Rosyjskiej, w czasie której £opatin oœwiadczy³, ¿e bronie psychotroniczne mog¹ prowadziÌ do "wprowadzenia do œwiadomoœci i podœwiadomoœci cz³owieka informacji inicjuj¹cej b³êdn¹ percepcjê rzeczywistoœci".
W zwiÂązku z tym proponujÂą uchwalenie paĂąstwowego prawa, jak rĂłwnieÂż ustanowienie miĂŞdzynarodowych norm prawnych, "ktĂłrych celem bĂŞdzie obrona psychiki czÂłowieka przed podprogowymi, destrukcyjnymi i informacyjnymi manipulacjami".
Co wiêcej, proponuj¹ równie¿ odtajnienie wszystkich badaù w sprawie ró¿nych technologii z tego zakresu. Ostrzegaj¹, ¿e utajnienie tych badaù i utrzymywanie spo³eczeùstwa w nieœwiadomoœci ich istnienia umo¿liwi³o nie s³abn¹cy wyœcig w rozwijaniu tych broni, co z kolei przyczyni³o siê do wzrostu zagro¿enia wojn¹ psychotroniczn¹.
W roku 1999 komitet STOA (Scientifiv and Technological Options Asessment - Ocena Naukowych i Technologicznych Opcji), który stanowi czêœÌ generalnego Dyrektoratu Badaù Parlamentu Europejskiego, opublikowa³ raport w sprawie technik kontroli umys³u. Jeden z g³ównych tematów badaù dotyczy³ technologii tak zwanej "drugiej generacji" lub "niezabójczych".
W raporcie tym s¹ omówione "niezabójcze" bronie drugiej generacji, które s¹ opracowywane w wojskowych i j¹drowych laboratoriach w Stanach Zjednoczonych jako czêœÌ doktryny prowadzenia "niezabójczej" wojny, przyjêtej obecnie równie¿ przez NATO. Wœród tych urz¹dzeù znajduj¹ siê bronie wykorzystuj¹ce... ukierunkowane wi¹zki energetyczne, fale o czêstotliwoœciach radiowych oraz laserowe i akustyczne mechanizmy obezw³adniaj¹ce ludzi, na których zostaj¹ nakierowane.
Raport dodaje, Âże "najbardziej kontrowersyjne niezabĂłjcze technologie kontroli tÂłumu proponowane przez Stany Zjednoczone, czĂŞsto okreÂślane rĂłwnieÂż jako Bronie BezpoÂśredniej Energii lub Bronie CzĂŞstotliwoÂści Radiowych, mogÂą podobno wpÂływaĂŚ na ludzkie zachowania... zaÂś najwiĂŞkszy niepokĂłj budzÂą systemy, ktĂłre bezpoÂśrednio oddziaÂłujÂą na system nerwowy czÂłowieka".
Raport stwierdza rĂłwnieÂż, Âże "przypuszczalnie najbardziej kontrowersyjne osiÂągniĂŞcia z zakresu kontroli tÂłumĂłw sÂą trzymane w tajemnicy".
26 lipca 2001 roku zatwierdzono aneks do artykuÂłu 6 prawa Federacji Rosyjskiej w sprawie broni. Czytamy w nim, co nastĂŞpuje: "W obrĂŞbie Federacji Rosyjskiej zabrania siĂŞ obrotu broniami i innymi urzÂądzeniami... ktĂłrych zasada dziaÂłania opiera siĂŞ na wykorzystaniu elektromagnetycznego, Âświetlnego, cieplnego, infradÂźwiĂŞkowego i ultradÂźwiĂŞkowego promieniowania".
Od stycznia 2004 roku w amerykaĂąskim stanie Michigan kaÂżdemu, kto produkuje, rozprowadza, posiada, przewozi lub stosuje szkodliwe dla czÂłowieka urzÂądzenia elektroniczne, grozi kara do 15 lat wiĂŞzienia. PoniewaÂż taka sama kara jest orzekana za posiadanie biologicznej, chemicznej lub radioaktywnej broni, rodzi siĂŞ pytanie, czy to nie oznacza, Âże rzÂąd StanĂłw Zjednoczonych posiada elektroniczne i elektromagnetyczne bronie masowego raÂżenia.
W Doktrynie Bezpieczeùstwa Informacyjnego federacji Rosyjskiej podpisanej przez prezydenta W³adimira Putina we wrzeœniu 2000 roku wœród zagro¿eù bezpieczeùstwa informacyjnego Federacji Rosyjskiej wymienia siê "zagro¿enie praw konstytucyjnych i wolnoœci ludzi i obywateli w sferze ¿ycia duchowego... indywidualnej, grupowej i spo³ecznej œwiadomoœci" oraz "nielegalne stosowanie specjalnych œrodków wp³ywaj¹cych na indywidualn¹, grupow¹ i spo³eczn¹ œwiadomoœÌ."
Wœród g³ównych kierunków miêdzynarodowej wspó³pracy w sprawie zapewnienia bezpieczeùstwa informacyjnego znajduje siê punkt postuluj¹cy "zakaz produkcji, rozpowszechniania i stosowania broni informacyjnych".
Wy¿ej wymienione stwierdzenie nale¿y interpretowaÌ jako kontynuacjê rosyjskiego zaanga¿owania w ideê miêdzynarodowego zakazu stosowania œrodków zdalnego wp³ywu na aktywnoœÌ ludzkiego mózgu.
Podobnie w wy¿ej przytoczonym raporcie opublikowanym przez STOA pierwotnie proponowana wersja rezolucji Parlamentu Europejskiego wzywa do "uchwalenia miêdzynarodowej konwencji ustanawiaj¹cej globalny zakaz badaù i opracowywania broni, które wykorzystuj¹ wiedzê o chemicznych, elektrycznych i dŸwiêkowych drganiach lub innych funkcjach ludzkiego mózgu do tworzenia broni s³u¿¹cych do manipulowania ludŸmi, w tym zakaz przemieszczania, zarówno teraz jak i w przysz³oœci tego rodzaju systemów".
UÂżyty tu termin "teraz" sugeruje, Âże takie bronie sÂą juÂż rozmieszczone.
WÂśrĂłd krajĂłw z najbardziej rozwiniĂŞtym sektorem wojskowym znajdujÂą siĂŞ Stany Zjednoczone, ktĂłre nie wystĂŞpowaÂły z ÂżadnÂą miĂŞdzynarodowÂą inicjatywÂą zakazu stosowania technik umoÂżliwiajÂących zdalnÂą kontrolĂŞ ludzkiego mĂłzgu. (Oryginalna wersja projektu ustawy Denisa J.Kucinicha zostaÂła zmieniona i ostatecznie nigdy jej nie uchwalono).
Wed³ug studium opublikowanego przez STOA Stany Zjednoczone s¹ g³ównym promotorem stosowania tego rodzaju broni i dziêki ich staraniom techniki nie powoduj¹ce œmierci zosta³y w³¹czone do doktryny wojskowej NATO.
MoÂże to oznaczaĂŚ, Âże Stanom Zjednoczonym udaÂło siĂŞ zneutralizowaĂŚ europejskie prĂłby wprowadzenia zakazu produkcji i stosowania broni kontrolujÂących umysÂł, jako Âże "w roku 1996 nie uÂśmiercajÂące urzÂądzenia okreÂślane przez armiĂŞ StanĂłw Zjednoczonych to... ukierunkowane systemy energetyczne" i "bronie wykorzystujÂące fale o czĂŞstotliwoÂści radiowej", czyli bronie wpÂływajÂące wedÂług raportu STOA na ukÂład nerwowy czÂłowieka.
Chocia¿ s¹ jeszcze mo¿liwoœci prowadzenia wojny informacyjnej, która nie obejmuje kontroli umys³ów, to jednak Stany Zjednoczone nie chc¹ anga¿owaÌ siê w negocjacje dotycz¹ce zakazu stosowania wszelkich form manipulowania ludzkim umys³em. Ta niechêÌ mo¿e oznaczaÌ, ¿e Stany Zjednoczone zamierzaj¹ zastosowaÌ techniki pozwalaj¹ce na kontrolê umys³ów, zarówno do celów wewnêtrznych, jaki zagranicznych, jako narzêdzie wojny.
W roku 1994 Instytut StudiĂłw Strategicznych przy Wojennym Kolegium Armii StanĂłw Zjednoczonych opublikowaÂł raport zatytuÂłowany The Revolution in Military Affairs and Conflict Short of War (Rewolucja w wojskowoÂści i konflikt bez wojny). PoniewaÂż dotyczy on bezpieczeĂąstwa paĂąstwa, nie podano, jaka technika umoÂżliwia tĂŞ rewolucjĂŞ.
Autorzy od samego poczÂątku zdajÂą sobie sprawĂŞ, Âże zastosowanie tej techniki moÂże byĂŚ sprzeczne z podstawowymi moralnymi i politycznymi wartoÂściami amerykaĂąskiego spoÂłeczeĂąstwa i w zwiÂązku z tym rewolucja w sposobach prowadzenia wojny wymaga najpierw rewolucji moralnej i politycznej.
PoniewaÂż jest im trudno wyobraziĂŚ sobie, Âże amerykaĂąskie spoÂłeczeĂąstwo zaakceptuje moralna i politycznÂą rewolucjĂŞ, ktĂłra pozbawi obywateli prywatnoÂści, przygotowujÂą scenariusz, ktĂłry doprowadzi do takiej rewolucji wÂśrĂłd amerykaĂąskich przywĂłdcĂłw.
Bior¹c pod uwagê szereg pytaù zwi¹zanych z zamachami, do jakich dosz³o 11 wrzeœnia 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, na które brak odpowiedzi, a które by³y szeroko omawiane przez alternatywn¹ prasê, jest mo¿liwe, ¿e te wydarzenia s¹ czêœci¹ szeroko zakrojonego przedsiêwziêcia realizowanego przez czynniki kryj¹ce siê w rz¹dzie Stanów Zjednoczonych. Ataki te mog³y byÌ elementem powy¿szego scenariusza maj¹cym usprawiedliwiÌ zamach na prywatnoœÌ obywateli Stanów Zjednoczonych i suwerennoœÌ innych narodów.
Poniewa¿ prawo do prywatnoœci Amerykanów zosta³o ograniczone, a suwerennoœÌ Iraku pogwa³cona, nie ma powodu, aby s¹dziÌ, ¿e ten scenariusz nie bêdzie kontynuowany w nadchodz¹cych latach.
Po pierwsze, stru¿ka informacji o œrodkach umo¿liwiaj¹cych kontrolowanie umys³ów s¹cz¹ca siê w zachodnich mediach zosta³a znacznie ograniczona po zamachach z 11 wrzeœnia. Po drugie, s¹ dane wskazuj¹ce na to, ¿e œrodki umo¿liwiaj¹ce kontrolê umys³ów s¹ ju¿ stosowane.
Amerykaùski tygodnik wojskowy Defense News z 17-23 grudnia 2001 roku zamieœci³ artyku³, w którym Bem-Israel, szef dzia³u badaù i rozwoju w izraelskim ministerstwie obrony, szczerze wyzna³ , ¿e w czasie sprawowania przezeù funkcji dyrektora zbadano ró¿ne naukowe i fenomenologiczne pola - w tym te, które umo¿liwiaj¹ kontrolê umys³ów - w ramach prób ograniczenia i powstrzymania dzia³alnoœci terrorystów".
Chocia¿ oœwiadczy³, ¿e stosowano "metody kontroli umys³ów, z których wiele zosta³o opracowanych przez sektor wojskowy i agencje bezpieczeùstwa Zwi¹zku Radzieckiego", jest bardziej prawdopodobne, ¿e powiedzia³ to w celu odci¹gniêcia uwagi od amerykaùskich technologii umo¿liwiaj¹cych kontrolê umys³ów i ¿e to w³aœnie je zastosowano.
Cheryl Welsch, przewodnicz¹ca amerykaùskiej organizacji Mind Justice (SprawiedliwoœÌ dla Umys³u), która zajmuje siê obron¹ ludzi skar¿¹cych siê na manipulacje ich uk³adem nerwowym przy zastosowaniu metod technicznych, oznajmi³a, ¿e otrzyma³a ponad 2000 listów opisuj¹cych takie eksperymenty, których autorzy prosz¹ j¹ o pomoc. Takie skargi zg³oszono nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale równie¿ w Japonii, Holandii, Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Liczba skarg waha siê od 10 do 50. W pozosta³ych krajach ich liczba jest mniejsza. Na trzech anglojêzycznych listach internetowych poœwiêconych kontroli umys³ów liczba Amerykanów utrzymuj¹cych, ¿e s¹ ofiarami eksperymentów w zakresie kontroli umys³ów, wzros³a od czerwca do koùca 2004 roku do 104.
W roku 2003 rosyjski tygodnik Argumenty i Fakty poda³: "Nie ma najmniejszych w¹tpliwoœci, ¿e istniej¹ techniki fizycznego i psychicznego nacisku na ludzi... ale nie ma szans na to, aby uzyskaÌ dane z pierwszej rêki dotycz¹ce tego tematu", poniewa¿ s¹ to informacje nale¿¹ce do kategorii "œciœle tajnych".
WyraÂźnym powodem utrzymywania polityki tajemnicy w odniesieniu do technik umoÂżliwiajÂących zdalnÂą kontrolĂŞ ludzkiego umysÂłu jest to, Âże rzÂądy krajĂłw posiadajÂących takie techniki mogÂą stosowaĂŚ je bez koniecznoÂści pytania o zgodĂŞ na to opinii publicznej.
Nie ma chyba potrzeby podkreœlania, ¿e ka¿da z pe³nych demokracji wspó³czesnego œwiata mo¿e ulec zak³óceniu w wyniku prowadzenia tajnych operacji. nie da siê wykluczyÌ, ¿e w przysz³oœci ca³e grupy ludzi poddanych technikom kontroli umys³ów mog¹ ¿yÌ w "fa³szywej demokracji", w której ich w³asny rz¹d lub zagraniczne mocarstwo bêdzie kszta³towaÌ w szerokim zakresie ich polityczne pogl¹dy przy pomocy œrodków s³u¿¹cych oddzia³ywaniu na umys³ cz³owieka.
Demokracja bêdzie ulegaÌ deprawowaniu tak d³ugo, jak d³ugo zakaz proponowany przez Parlament Europejski i Rosjê nie zostanie wynegocjowany i wprowadzony do prawodawstwa poszczególnych krajów w sposób umo¿liwiaj¹cy weryfikacjê jego przestrzegania. Wymaga to jednak udzia³u elit w³adzy Stanów Zjednoczonych, co jest ma³o prawdopodobne w sytuacji, gdy prawodawstwo tego kraju w sprawie bezpieczeùstwa paùstwa d¹¿y coraz bardziej w kierunku zasad niedemokratycznych i jest stosowane nawet przeciwko nieoficjalnym dochodzeniom prowadzonym w sprawie zamachów z 11 wrzeœnia.
Niestety, dopóki Stany Zjednoczone nie podpisz¹ siê pod miêdzynarodowym zakazem zdalnej manipulacji umys³em cz³owieka, inne kraje, takie jak Federacja Rosyjska, bêd¹ czu³y siê zmuszone do kontynuowania swojego udzia³u w wyœcigu zbrojeù w zakresie œrodków umo¿liwiaj¹cych kontrolê umys³ów oraz utrzymywania swoich osi¹gniêÌ w tym zakresie w œcis³ej tajemnicy.
Mojmir Babacek
http://thetruthse.webpark.pl/prawda.htmlhttp://www.zwiastun2009.republika.pl/zdalna_manipulacja.htmKiara
